Nástroje pro tento web


agent:114

A114 Paul O´Brian

a114.jpg

Rok narození
1908
Stát
Irsko
Pověření
aktivní
Specializace
novinář
Hráč
Sirien


Bez morálních zábran, výcvik IRA, střelba, taktika, padělání dokladů, nenápadnost, vyjednávání

Účast v misích

Hlášení

Spoluagenti

a113.jpg a115.jpg a116.jpg a117.jpg a120.jpg a121.jpg a122.jpg a123.jpg a124.jpg a106.jpg a134.jpg a107.jpg a142.jpg a219.jpg


Posudky od spoluagentů

 A113 Horst Kropatschek
M7 Dvojí smrt
A114 je horká hlava schopná dostat sebe i druhé do problému, pokud si nedává pozor na ústa. Jinak ale spolehlivý a rovný chlap. Domnívám se, že s ohledem k jeho povaze je vhodné jej držet a umravňovat mezi mnou a A117, za předpokladu, že nám bude v rozhodující chvíli ponechána možnost ho případně usadit. Se střelnou zbraní zacházet umí a zachází s ní pravidelně. S ohledem na jeho schopnost zacházení s ruční palnou zbraní doporučuji poslat na kvalifikační výcvik. Otestovat jeho schopnosti zacházet s puškou a samopalem, a podle prokázaných výsledků poslat na příslušný výcvik ke získání odbornosti, a zařadit k pravidelnému výcviku pro udržení střelecké kondice. Dále doporučuji poslat na kasařský výcvik, protože projevil jisté schopnosti. Dále důrazně doporučuji, aby A114 absolvoval padělatelský výcvik v plném rozsahu, protože má v tomto ohledu silný potenciál, ale schází mu praxe a školení ohledně vhodných typů dokumentů a obzvláště průkazů k padělání.


 A115 Claudia Paz
M7 Dvojí smrt
Paul O´Brian je arogantní zapšklý morous, který neumí nic než lidi urážet a provokovat spory. Opravdu nechápu, z jakých důvodů byl do projektu zařazen a pevně doufám, že se s ním budu nucena setkávat co možná nejméně. Jeho holá tvrdá hlava je pro mne zdrojem nechutenství, kdykoliv ji spatřím, a jeho přímo nemorální bodavý pohled mne přivádí k mdlobám z nevolnosti. Z jeho hlasu mne bolí hlava, a to ani nemluvím o faktu, že pokud se mu kdysi dávno dostalo nějaké výchovy, zřejmě se neměla ani kde zachytit, protože v jeho osobnosti není ani náznak gentlemana. Pro mne je tento Ir ztělesněním společenského ignoranta a ostudou projektu Omega.


 A106 Thomas Aaron Metzinger von Löwenzahn
M13 Univerzitní přízraky
A114 působí dojmem člověka, který ví, co dělá, proč to dělá i jak to má udělat správně. Nemám, co bych mu za celou misi vytkl, snad jen nedostatek opatrnosti a jistou lehkovážnost v určitých situacích. Na druhou stranu bych zdůraznil, že A114 se nejen velmi dobře vyzná ve střelbě a ve vyjednávání, ale na rozdíl od mnoha jiných agentů, kteří obě tyto dovednosti také ovládají, neváhá zvolit střelbu, když je třeba. Díky tomu často získá cenné vteřiny, které by mnozí jiní prováhali, což by se například v této misi mohlo ukázat jako kritická chyba. Kladně také hodnotím to, že A114 neprokazuje žádné zbytečné morální zábrany, v nebezpečných situacích reaguje logicky a s naprosto chladnou hlavou. Z důvodů výše uvedených navrhuji nasazovat A114 do misí, kde lze očekávat tuhý nepřátelský odpor či například nutnost násilného vyslýchání zajatců, tzn. případy, na které by mnozí jiní agenti neměli žaludek.


 A107 Imogen Hedvig Irene Coulton
M25 Batman
Zpočátku jsem si myslela, že se A114 ukáže jako jeden z mála zkušených (= ostřejších), avšak jinak docela normálních agentů Omegy. Nevinné irsko-anglické pošťuchování a několik společných témat naznačovalo potenciál pro příjemnou spolupráci.

Jeho přátelství a notování si s A106 nad společně strávenými misemi mě mělo varovat. Když jsme vyšli z Germaniky, oslovil A114 neznámý muž s tím, že ho poznal v novinách. A114 v odpověď vytáhl zbraň a muži prohnal hlavou kulku. Nemůžu říct, že by na mě nadšení v hlase a nedořečené „Vás znám! Nejste vy ten-“ neznámého působily tak nebezpečně.


 A142 Paolo Spoteli
M25 Batman
Maniak, který v místech, kde je vhodné použít basebalovou pálku, používá pistoli. Zbytečně střelil německou ochranku do hlavy během hovoru. Podezřívám ho, že vložil společně s A106 výbušninu do podniku Germanica k přívodu plynu. Následně dvakrát netakticky vběhl do střelby samopalu. Doporučuji výcvik ve střelbě na střední a větší vzdálenost. Zblízka do hlavy mu to jde dobře. Důrazně doporučuji psychologické vyšetření.


 A219 Heinrich Brahms
M139 Miliónový technik
Agent O’Brian je zapálený vlastenec, což je mi velmi sympatické. Bohužel jsem nabyl dojem, že to v něm vyvolává jisté sympatie k NSDAP a podobným idiotům. Nemám mu to za zlé, nemůže mít vhled do fungování jiné země, a nemůže přes velkohubá prohlášení vidět, o jakou trapnou karikaturu deklarovaných hodnot se jedná. V poměrech své vlastní země, se kterou zkušenost má, se naopak vyzná velmi dobře, a dovede těchto znalostí využít. To ho spolu s vyšetřovacími a bojovými zkušenostmi činí výborným agentem. Navíc je to povahou přirozený vůdce. Což je ve skupině, kde není druhá podobná osobnost, výhoda.


Informace

Popis

Vysoký 185 cm, štíhlý, zelené oči, hnědé kratší vlasy. Na pravé tváři má asi 4 cm dlouhou jizvu po kulce. V současnosti nosí převážně společenské obleky, v minulosti chodil v uniformě.

Charakterové vlastnosti

V minulosti byl Paul O´Brian horlivý, radikální a výbušný, v armádní skupině sympatizující s IRA se rychle prosadil do velících pozic. Tam u něj ve zhruba pětadvaceti letech nastala nevysvětlená změna, jen pár lidí vědělo, že to byla reakce na smrt jeho manželky - stal se spíše uvážlivým, začal plánovat spíše dlouhodobě, postupně se z něj stal tak trochu politický zástupce a vyjednavač vojenské skupiny, než přímo voják. Postupně se odklonil od radikálního vojenského křídla pro-IRA, přesto stále zůstává silným vlastencem. Je spolehlivý a vůči ostatním lidem přátelský, i když se to nemusí projevovat na první pohled nebo setkání. V akcích mu nechybí odvaha

Jeho vztah k nadpřirozenu je spíše skeptický, nikoliv však apriori odmítavý. Je katolického vyznání. Dovednosti a schopnosti: Mnoho let byl napůl vojákem, napůl partyzánem, velmi dobře střílí i bojuje nablízko, je schopen velet útočné skupině i plánovat rozsáhlejší akce. Umí jezdit autem. Má výcvik pro tajné akce a vyjednávání.

Speciální schopnosti

Má talent na předvídání událostí a potřebného jednání, umí odhadnout potřebné další kroky k dosažení cíle

Slabiny

rodina, vazby na armádu, IRA a Irsko

Životopis

Dětství strávil v An Mullean gCear, vystudoval lyceum, dostal se na obchodní a právní akademii v Dublinu, na kterou ale nenastoupil, protože se přidal ke skupině IRA, která se ale zanedlouho přeřadila ke standardní Irské armádě jako Speciální zásahové oddíly (oficiální sabotážně-likvidační armádní skupina), přesto nadále silně sympatizovali se zbytkem IRA.

Zamiloval se tehdy do dcery jednoho z velitelů IRA, Seana Colla, Bethie, kterou si o půl roku později vzal, prakticky v tajnosti před úřady. Měli spolu dvě děti, syna Airrila (*7.8. 1929) a dceru Malavin (*3.2. 1931). O´Brianova kariéra šla poměrně rychle nahoru, brzy se stal velitelem skupiny, později i na vyšší pozice, vyznačoval se trochu nebezpečnou radikálností a přitom precizností. V zimě 1934 zemřela Bethie na zápal plic, což jej hluboce zasáhlo. Neuměl se postarat o rodinu, proto děti svěřil svému tchánu Seanovi, který byl tou dobou ve výslužbě kvůli zranění, a jeho ženě.

Po smrti Bethie ztratil svou radikálnost a zápal, začal sledovat spíše dlouhodobé zájmy. Otevřeně začal mluvit o nutnosti jednat s Brity (pod nátlakem, přesto jednat) a ukončit nebo změnit činnost IRA, což jej sice dostalo na ještě vyšší pozici v armádě, ve které ztratil nálepku radikálního sympatizanta IRA, ale zároveň jej to postavilo do špatného světla u nadřízených, z nichž někteří s IRA spolupracovali a teď si nebyli jistí, na které straně vlastně Paul O´Brian stojí.

Většinu svého současného života dnes dělí mezi práci a návštěvy u rodiny a dětí, které finančně podporuje. Nezdá se, že by měl nějaké vyšší cíle.

Doporučení

Paul O´Brian byl doporučen svým nadřízeným ve velení Irské armády a byl do Omegy poslán jako zástupce Irska pro své vyjednávací a diplomatické schopnosti doplněné schopnostmi použitelnými v ostrém nasazení. Ve skutečnosti jej do Omegy poslalo velení, protože se jej už chtělo zbavit, ale vzhledem k jeho kreditu mezi spolubojovníky to nebylo možné provést zcela přímo. Příliš často mluvil o nutnosti jednat s nepřítelem, než prolévat potoky krve, kromě toho se také netajil svým dojmem že spolupráce s Německem je spíše neperspektivní, což u vlivnější důstojníka nebyla právě oceňovaná vlastnost.

Profesní kontakty

  • Sean Coll - tchán, veterán IRA z vyššího postu. V případě skutečně nutné potřeby je ochotný pomoci hodně, jinak spíše radou nebo informací.
  • Bran Armadal - bývalý přítel z lycea a poté spolupracovník v IRA, se kterým sdílel mnoho společných názorů. Pomůže, pokud to nebude ohrožením jeho rodiny nebo na překážku zájmům IRA.
  • Patrik O´Brian - Paulův starší bratr, měli spolu neshody ohledně Paulova odchodu od rodiny k IRA, ale čas to srovnal. A rodina je v Irsku důležitá.

Osobní kontakty

  • Goral O´Brian - otec, V Paulovi viděl vždy velkého bojovníka za Irsko, původně obchodoval, před lety odešel na odpočinek a pálit whisky. Zná se se Seanem.
  • Airril, Mazlavin - děti
agent/114.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1