Nástroje pro tento web


miskatonicky_klub

Miskatonický klub

Když August Derleth vyhlásil pátrání po Lovecraftových zjeveních, bylo zaměřeno město Reading jako potenciální odraz Arkhamu v reálném světě. Jakmile do něj začali jezdit výzkumníci, takzvaní „Hledači Arkhamu“, vyvstala potřeba mít místo, kde se tito lidé můžou scházet, vyměňovat si zjištěné informace a společné plánovat další výpravy. Proto byl v Bostonu zřízen Miskatonický klub.

Zde se můžete posadit do pohodlného křesla či na pohovku, objednat si kávu či alkohol a najít spřízněné duše, které budou mít pochopení pro vaši motivaci pátrat po místech, tvorech a jevech nacházejících se ve spisech H.P. Lovecrafta. Majitelem a obsluhou je Wilmnarth, který všechny návštěvníky usazuje k jedinému stolu v zadním rohu místnosti. Už se ani nesnaží předstírat, že by připravoval ostatní stoly.

Nástěnka

V klubu visí nástěnka, na kterou můžou Hledači připíchnout vzkazy, návrhy nebo výzvy pro ostatní. Soukromé vzkazy a drobnější předměty je možné nechat u Wilmarhta.

Vzkazy na nástěnce

Nové informace v archivu, pod složkami Arkham a zombie houba
(A pište hlášení!)
-D, 31. 7. 39


Kdokoliv si chceš zahrávat s věděním knihy šíleného Araba, poznáním Necronomikonu, měj se na pozoru! Můžeš v něm najít i to, co hledáš. A málokterá mysl je připravena na pohled TAM … Kdo hledá v knize, najde Arkham


Přátelé, anonymní tip do redakce The Concord Journalu se stal bránou k poodhalení věcí, o nichž by mě dodnes ani nenapadlo přemýšlet. I racionální a vzdělaný patriot jako já musí uznat, že ve městě Reading se dějí prazvláštní události. Dovolte několik poznámek, než si více utřídím myšlenky:

 • Taxikář Bailey zdá se být otevřený, dokonce až přátelský vůči návštěvníkům Readingu, což se nedá plně říci o dalších obyvatelích.
 • Provozovatel bistra Sanders nebyl přímo vřelý, ale nakonec také naší výpravě pomohl a poradil, dokonce nás ubytoval.
 • V Miskatonickém klubu je uložen vysokofrekvenční oscilátor. Bylo přepadení primáře Fostera za účelem návratu zařízení Dr. Woodovi správnou volbou? To je myšlenka, která mě doteď trápí, byť Fosterovy myšlenky a metody sanatoria se zdály být až extrémní – dvě námi hledané osoby jsme z něj odvezli v katatonickém nebo zuboženém stavu.
 • Doporučoval bych proto obezřetnost při jednání s Dr. Fosterem, snad dokonce se mu i vyhnout. Nebyli jsme jediní, kdo ho v minulých týdnech obelstil, ale zřejmě jako jediní jsme jej přímo konfrontovali a fyzicky inzultovali.
 • Dr. Wood pomocí oscilátoru prováděl jakousi elektroterapii schopnou měnit mozkové vlny, chování a schopnosti na panu Waltersovi. Jeho vědomí prý nahradila mimozemská bytost!
 • Jenže o ovládnutí těla mimozemskou myslí psal ve svých šestákových sešitech i onen Lovecraft, jehož příběhy Walters četl. Je to snad forma bludu a psychického postižení? Anebo opravdu důkaz nadpřirozeného spojení onoho Arkhamu s Readingem? Snad návrat oscilátoru doktorovi může otázku zodpovědět.
 • Souputník do Readingu popisoval vizi bytosti, kterou šerif spálil před hotelem Savoy. Hovořil o jejím napojení na kosmickou entitu spřádající síť, do níž se málem sám chytil. Snad právě tato síla lapila jistého pana Wheelera a takříkajíc jej obalila – stopy po spálení naznačovaly půltřetího metru velkou bytost, nikoliv člověka – a táhla do bažin. Nicméně kolega je Evropan, možná jsem mu jen špatně rozuměl. Zdá se to přespříliš neuvěřitelné a racionálním myšlením neuchopitelné.
 • Často skloňovaní slimáci jsou fenoménem posledního roku.
 • V bažinách prý řádí jakýsi netvor, má na svědomí několik životů.
 • Reverend Ross se z vyprávění místních zdá nanejvýš podezřelý.

Joseph Jefferson III


Hotel Savoy vyhořel. Ubytovat se je možné v Sandersově bistru. Mají jeden pokoj pro tři. Spálenina na ulici bylo tělo osoby jménem Wheeler. Před upálením utíkal od hotelu Savoy. Musel být posednut nějakou entitou, která se dokáže i po spálení těla dostat do mysli citlivějších osob. Náčrtek vidiny na nástěnce v klubu. V čističce se množí oranžoví slimáci. Oscilátor původně patřící Dr. Woodovi je uložen v Miskatonickém klubu. Byl odvezen ze sanatoria s použitím jemného násilí na Dr. Fosterovi. Šerif Wright není zrovna OK podle toho, co se o něm v Readingu říká.


Vysokofrekvenční oscilátor byl doručen.
P.S. Nemají tu rádi Evropany… a pozor na to, co pijete.


Je Prastarý opravdu zlikvidován? A podělte se o své kousky mapy, dáme je dohromady. Zkontrolujte, zda mapa sedí, a zda nechybí nějaké důležité poznámky.
P.S. Pozor na plíseň a Němce
- Jack, 31. 7. 39


 1. vstup z knihovny
 2. Arkham
 3. oltář se sarkofágem
 4. zasypané schody
 5. díra (příliš malá pro člověka)
 6. okno
 7. prázdné bedny (v ostatních místnostech jsou bedny s mrtvolami a plísní)
 8. rozbitý vozík
 9. vápno
 10. agresivní plíseň, která s dostala ven z beden
 11. mříž, je potřeba kladivo nebo pilka
Staré vzkazy v štůsku pod nástěnkou


Máme kufr a krosnu druhé výpravy. Hotel v Readingu se používá k úklidu mrtvých. Zřejmě v tom jede celý Reading, a my jsme prý již také poznamenaní.
Třetí Výprava


→ Heinrich Brahms
Jste zdráv? Předpokládám, že jste v hotelu Savoy nakonec nespal? Že tu tak dlouho zůstala Vaše torna nám trochu přidělalo vrásky na čele.


Ano, zdraví mi slouží. V hotelu Savoy jsem nenocoval, protože pověstná laskavost a vstřícnost místních lidí mne vedla k tomu, že jsem to město opustil ještě ten den, bez ohledu na vlastní výdaje a škody.


→ Matthias Benowitz
Je možno říci něco bližšího o sanatoriu?


Doktor Foster zjevně testoval metodu změny charakteru na sobě a vymklo se mu to z rukou Je odhodlán ji vyzkoušet na komukoliv, kdo se mu dostane pod ruku. Zřízenci ho poslouchají na slovo. Vyhněte se sanatoriu a spojte se s doktorem Woodem (Maple str. 71, Reading). Na mou korespondenci však bohužel neodpovídá.


→ William Waterlaw
Měl jste možnost vyzkoušet si na druhé výpravě i svou profesi?


Bohudík jen teoreticky. I když jsem tam ztratil svůj oblíbený skalpel.


Dobrý den milí kolegové a kolegyně,
Pro ty, co by zavítali do Readingu musím varovat, že jejich místní sanatorium řídí stejný blázen jako jsou pacienti. I když nejsem odborníkem skrz tento obor, tak i já jsem poznal, že řediteli ústavu “šplouchá na maják“ pokud omluvíte můj neodborný výraz.


Wood má v domě vlastní prototyp zařízení na ovlivňování myšlenek. Prováděl tuto „terapii“ i na jednom z místních obyvatel, který si od té doby myslí, že je nějakým mimozemským tvorem. Foster prý nápad na stroj ukradl a využívá ho teď v sanatoriu ve velkém.


Pro ty, kteří jako další vyrazí do Readingu, mám několik doporučení, na co se zaměřit. I když je sanatorium nebezpečné, vše ve městě ukazuje právě tam. Dále je tu prý Prastarý v bažinách kolem města, kterého uctívá nějaký kult a snaží se ho přitáhnout k městu. A v Bostonské univerzitní knihovně měli kopii Necronomikonu, ale vypůjčil si ji neznámý člověk.


Město Reading je zřejmě Arkham. Může to být město ve městě, nebo podsvětí Readingu.
V čističce vod Camp Curtis Guild dochází už několik týdnů k sabotážím. Obvinění padlo na reverenda Evereta Rosse. Mapa v kanceláři ukazuje areál, vodovodní síť, potrubí, a míst sabotáží.
Angelo Jimenez, místní novinář, našel důkazy o úmrtích v čističce. Spojení s někým z městské rady. Šerif v tom jede také.
Šerif vypadá jako bytost z Arkhamu.


Přestože jsem na základě předběžné domluvy očekával spíše pátrání v jeho blízkém okolí, nakonec jsem se se svými společníky z tohoto klubu vyrazil opět do Readingu. Vyhnuli jsme se naštěstí sanatoriu, ale mé společníky zaujala místní čistička odpadních vod. Z rychlého obhlédnutí se pod vlivem okolností stala plnohodnotná infiltrace, při které jsme zjistili, že zpracovává látky poněkud divnější, než je v podobných zařízeních zvykem, ale je možná právě proto často vystavena snahám o sabotáž. Vzhledem k tomu, jak snadno jsme do ní pronikli my, a jak iracionální, zmatený a zbrklý je zástupce ředitele, není divu, že se toto snažení daří.

Na základě zjištěných informací jsme trochu pátrali ve městě, a zjistili jsme, že místní policie nemá problém obtěžovat místního pastora na základě iracionálních pokynů zaměstnanců čističky, a jeden novinář zmizel, když se oni začal zajímat. My sami jsme několika nevinnými návštěvami přitáhli pozornost úřadů a město opustili ve velkém spěchu. Ponechávám na úvaze členů klubu, jsou-li tyto řádky pozvánkou či varováním.


Attenzione allo sceriffo!
Všem zájemcům o pátrání v Readingu - dávejte si velký pozor! Místní autority jsou již ostražité a podezíravé, je třeba dobrého krytí. Na podezřelé chování reaguje policie agresivně.
Najděte Angela Jiminéze (nebo jeho zápisník, není-li již AJ mezi živými) - ví o čističce, jejích problémech a reverendu Rossovi více. Není náhodou AJ zavřený v sanatoriu?
Je možné, že se reverend Ross již před policií skrývá mimo domov (?!) Jeho nejbližší (manželka, kaplan, …) vědí víc, ale je těžké získat jejich důvěru.
A pro vnímavé - Reading JE Arkham který hledáme! Tedy, zdá se být vtělením literárních arhamských hrůz do našeho světa, když se oba světy prolínají.


8. června 1939
Gentlemanům z ctihodného Miskatonického klubu,

dovolte mi varovat vás před buněčným parazitem, kterého jsme odhalili v přemnožené populaci slimáků v readingských bažinách - dle vesničanů napadá i větší tvory, včetně lidí. Vzorky jsou momentálně zkoumány na Harvardu.

Pokud byste přišli s parazitem do kontaktu, jedovatý chemický odpad z továrny se ukázal být účinný v jeho likvidaci.

Dále bych rád doplnil, a vskutku, v některých případech obávám se i uvedl na pravou míru, několikero vzkazů našich vážených předchůdců.

Ve vzorcích dopadu jsme nenašli nic podezřelého, a problém je zdá se čistě kvantitativní - čistička vod je pro zamýšlený úkol silně poddimenzovaná, a spolu se sabotážemi pak zkrátka splašky z továrny putují přímo do readingským močálů.

Čistička je sabotována členy kongregace pastora Evereta Rosse, který by rád z důvodu svého přírodě nakloněného přesvědčení dosáhl uzavření továrny. Doporučuji však dát si na pastora pozor, neboť nebýt dobrého srdce a pevného svědomí pana Berta, možná jsme na pastorův pokyn skončili v bažinách jako krmivo pro slimáky. Prosím proto, aby nikdo dobrému muži Bertovi nerozbíjel nos.

Pod hotelem Savoa se skutečně nachází nespecifikované množství mršin a mrtvol, jak zajisté dojde komukoli kdo se k hotelu byť jen přiblíží po větru - jde o nakažené mrtvoly z bažin, které zde vesničané drží v podivném pokusu nákazu ukočírovat.

Šerif, který za svůj hrůzný zjev vděčí válečnému setkání s plamenometem, zdá se usiluje hlavně o vyhnutí se opětovnému randez-vous, které dle něj hrozí ze strany federální vlády - ta totiž nedávno z karanténních důvodů vypálila město Barre, 50 mil od Readingu.

Angelo Jimenéz je mimochodem dle informací předešlé výpravy žel bohu již po smrti.

Pakliže by někdo stál o podrobnější informace o tomto pikareskním americkém městečku - což rozhodně doporučuji před pouštěním se do zbrklých akcí - můžete nás kontaktovat v hotelu Lenox, nechte vzkaz pro pana J. Jamese.

S úctou, výprava Mr. Johnsona

P.S. Mušle pana Parkera můžeme jen doporučit.
miskatonicky_klub.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:57 autor: 127.0.0.1