Nástroje pro tento web


agent:151

A151 Martin Krebs

a151.jpg

Rok narození
1911
Stát
USA
Pověření
v záloze
Specializace
diverzní operace
Hráč
Borric


Boj nablízko, střelba z pistole, střelba z pušky, voják, taktika, orientace v přírodě, záškodnictví, výbušniny, španělština

Účast v misích

Hlášení

Spoluagenti

a104.jpg a108.jpg a115.jpg a134.jpg a152.jpg a164.jpg a204.jpg a205.jpg a206.jpg a207.jpg


Posudky od spoluagentů

 A204 Dariusz Proszenski
M85 Akvizice
Voják z povolání, místy agresivní a militantní přístup. Velmi však oceňuji jeho orientaci na cíl mise a to, jak jej efektivně splnit. Nenechá se rozptýlit podružnostmi a svou disciplinovaností nutí i ostatní zaměřit se na splnění zadaného úkolu.


 A205 Ole Jesper Damgaard
M85 Akvizice
Martin se projevil jako zkušený agent a cvičený vojenský operativec. Projevily se jeho cílevědomost, schopnost zasáhnout v rozhodnou chvíli i přehled o situaci, a to nejen když se mu podařilo ukrýt skupinu před agenty Gestapa, ale kdykoli bylo potřeba rozhodnout další postup. Přišlo mi, že se jako jediný, kdo neovládá výborně němčinu, drží zpátky, ale rozhodně jsem byl rád, že nám kryje záda.


 A206 Ernesto Zedillo
M85 Akvizice
Jedinej profi zástupce Omegy na akci. Jestli má Omega takhle vycvičený agenty, tak tenhle školní spolek fakt beru. Typ člověka, kterému dáte klíče vod baráku, jenom když si o ně požádá. Občas bývám nesvůj a tenhle chlápek ví, jak zklidnit emoce a obnovit plný fokus na cíl. Do další mise chci rozhodně s ním….a ano málem jsem mu urazil hlavu, ale to jsou ty pracovní začátky, než se lidi trochu votrkaj.


 A207 Hans Grossman
M85 Akvizice
Tento agent má cit pro detail, pečlivě si pamatuje a zapisuje informace. I on (stejně jako všichni na dané misi) jednal racionálně sdílel snahu o spolupráci týmu, plnění úkolů / dosažení cílů. Myslím, že moje neshody s ním byly zbytečná nedorozumění v komunikaci, ale některé jeho reakce mi přišly trošku přehnané, pocitové a zbytečně rozptylující. Při nočním přechodu hranic se vrátil pro aspiranta, který se mu ztratil z dohledu, což hodnotím velice pozitivně.


Charakteristika

Životopis

Narodil se v Praze, rodičům Janu Krebsovi a Marii Krebsové, rozené Hallové, původem angličanka. Otec sloužil u četnictva, matka byla tlumočnicí a měla malou jazykovou třídu Angličtiny. Ve 3 letech roku 1914, ho otec poslal s matkou do Ameriky, k matčinu strýci Johnu Hallovi. Matka však záhy zemřela na nemoc a Martin zůstal pouze u svého strýce. Ten byl nejspíše členem podsvětí a hlavně hodně frivolním člověkem a Martin neměl zrovna pevné vedení při dospívání. Sám se přidal do pochybné partičky s kterou dělal výtržnosti a sem tam nějaké ty kšeftíky pro místní mafiány. Ve 14 letech byl shledán vinným z krádeže, ale na přímluvu místního policisty a za strýcovi peníze byl dán do vojenské školy.

Školou prolezl jen tak tak a spíše díky tomu, že za ní boxoval, hrál fotbal a zápasil. Díky disciplíně však Martin získal nějaké ponětí o morálce a slušném chování. Hned po ukončení školy a složení bakalářských zkoušek nastoupil dobrovolně do občanské války v Nikarague v hodnosti podporučíka. Zde bojoval jeden rok proti jednotkám gen. Augusta Césara Sandiniho a získal zde mnohé zkušenosti hlavně v boji v horské krajině a ve vedení guerillové války. Po skončení a odsunu US Marines zůstal a z pověření velení pokračoval ve výcviku Guardia Nacional. Tyto vojensko/policejní jednotky měli nadále zůstat loajální americké vládě. Generál Sandini, byl zavražděn roku 1934 na popud A. Somozy Garcií a to právě jednotkami Guardia Nacional.

V roce 1934 byl Martin Krebs, už v hodnosti poručíka, nasazen v Čínském Foochow, na ochranu amerického konzulátu. Pak byl dislokován na mnoha vojenských základnách, kde se nadále trénoval v taktice a sám se stával učitelem.

V roce 1936, poznal na dovolené v New Yorku, dívku jménem Julieta García Díaz. Tato dívka byla zapálenou komunistkou a Martin se do ní bláznivě zamiloval. Pod jejím vlivem, opustil v roce 1937 armádu a vydal se bojovat do španělské občanské války. Tam bojoval v jednotkách Partido Obrero de Unificación Marxista (Dělnická strana marxistického sjednocení), jejichž cílem byla demokratická socialistická revoluce. V těchto jednotkách bojoval krátce a po tom, co ho opustila Julieta, kvůli jednomu straníkovi, tak ke konci roku 1937 odešel. Ve válce však zůstal a bojoval až do 1938 pod jednotkami Unión Militar Republicana Antifascista (Republikánská antifašistická vojenská unie). Po porážce republikánů, se Martin začal potulovat bez cíle po Evropě. Výhledově se chystá vstoupit do jednotek Francouzské cizinecké legie.

1925 - 1932: Kemper Military School and Junior College (nunquam non paratus” = never not prepared) 1932 - 1933: Občanská válka v Nikarague v jednotkách Spojených států. 1937 - 1938: Španělská občanská válka v jednotkách Mezinárodních brigád


agent/151.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1