Nástroje pro tento web


eichmann

Eichmann

prozatímní

Charakterizace

  • Říšský Němec
  • vrátný na Berlínské Lékařské Univerzitě
  • alkoholik
  • pravděpodobně pověrčivý
  • pravděpodobně je někým vydírán

Zaznamenaná přítomnost

  • 19. -20. března 1938 - Berlín, Brandenburg, Německo

Svodka

Možná osoba k vytěžení vrátný a zřízenec na Lékařské fakultě Humboldtovy univerzity v Berlíně. Byl během výkonu povolání opakovaně svědkem vedlejších jevů souvisejících s případem Univerzitní přízraky (viz. M13). Dle jeho tvrzení spatřil v nočních hodinách v okolí pitevny procházet se bledou dívku oblečenou v bílém šatu.

Jeho alkoholismus je (dle jeho tvrzení) zapříčiněn tím, že byl sl. Kalbitzovou instruován, že proti duchům zabírá alkohol (podávaný perorálně a patrně v jakémkoliv množství). Je pravděpodobné, že cílem sdělení sl. Kalbitzové bylo využít slabost zřízence Eichmanna pro alkohol a zajistit aby nebyl svědkem nějaké činnosti, která se odehrává v nočních hodinách v nebo v pitevně nebo jejím blízkém okolí. Nicméně je také možnost, že ve skutečnosti pije proto, že byl svědkem nějaké z činností probíhajících v pitevně a jejím bezprostředním okolí.

Podle jeho tvrzení přízrak poprvé viděl před třemi měsíci (tj někdy před vánoci roku 1938 - cca kolem 17. 12. 1938). Toto sdělení bylo v rozporu s informacemi, které měla k disposici Organizace.


Doplňující poznámky

Bylo by vhodné pokusit se dovytěžit zřízence Eichmanna dříve než se definitivně uchlastá. Dále by bylo záhodno zjistit kdo Eichmanna vydírá a proč. Tato informace nemusí být podstatná, ale vzhledem k tomu jak úporně se vyhýbal rozhovoru s novináři na dané téma, které bylo zcela nad rámec služební povinnosti, s problémem patrně souvisí.


Seznam příloh

Rozdělovník - související:

eichmann.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:57 autor: 127.0.0.1