Nástroje pro tento web


hlaseni:m95_a214

Hlášení M95-A214

Zpráva pro US pobočku těžební společnosti DeBuur

Shrnutí

Podařilo se blíže lokalizoval zájmovou oblast. Z důvodu bouře jí nebylo možné pomocí vzducholodi dosáhnout. Možné oblasti zájmu – nová technologie, geologicky hodnotná oblast, komerční aktivity s mezinárodním přesahem. Navrhuje se v misi dále pokračovat a opatřit si maximum geologických a dalších podkladů o cílové oblasti.

Podrobná zpráva

Dne 15. května 1939 jsem se podle plánu zúčastnil vědecké výpravy vzducholodí s cílem najít a prohledat zájmovou oblast. Organizátor výpravy p. Derleth využil zařízení i posádku US námořnictva a přizval zástupce médií. P. Derleth od počátku zdůrazňoval také mystický nebo okultní rozměr výpravy. Původně jsem se domníval, že tak činí z marketingových důvodů, ale zřejmě šlo o snahu vytvořit krytí pro případ nějakých nestandardních jevů nebo událostí. Okultní krytí bylo připraveno tak dobře, že bylo dokonce znát významné obavy posádky. Není zřejmé, zda a kdo z posádky byl do věci blíže zapojen.

Výpravy se zúčastnilo pět dalších vědců a expertů, tři Američané a dva Evropané, jednalo se o Itala a Němce. Jeden US expert využil k lokalizaci cíle neznámou technologii rovněž s využitím okultního krytí. Využití dalších metod naznačilo, že tato nová technologie má určitý potenciál, např. v oblasti vojenství nebo při vyhledávání surovin. Zdá se, že se jedná o skupinu neortodoxních badatelů, kteří mají prověřit určité možnosti v US. Je možné, že Ital nebo Němec pracují pro naší Evropskou konkurenci, proto je potřeba jejich aktivity dále sledovat.

Někteří členové posádky vyjádřily rovněž obavy ze střetu s komunistickými aktivisty a radikály v cílové oblasti. Překvapivou skutečností byl nález velmi dobře zpracované okultistické knihy přibližně sto let staré a provedené ve vazbě z lidské kůže. Zpracování naznačuje velmi hlubokou znalost historických předloh z Arabského světa. Není úplně jasné, jaká je souvislost mezi knihou a zájmovou oblastí, nicméně je zřejmé, že se o významu oblasti ví již více než století a že se o ní zajímají lidé s přístupem k velmi specifických znalostem a možnostem (mezinárodní obchodní nebo zpravodajské kruhy).

Dosud získané indicie naznačují několik možných teorií o významu zájmové oblasti – může se jednat o působiště nějaká významná organizace s utajovanými aktivitami, nebo o využívání či testování nějaké nové neznámé technologie, možností je také naleziště určitých specifických surovin, případně jejich zpracování nebo výroba. Pro získání dalších indicií bude potřeba pokračovat ve výpravě.

hlaseni/m95_a214.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1