Nástroje pro tento web


hlaseni:m42_a111

Hlášení M42-A111

Mise
M42 Přetížení
Autor hlášení
A111 Elsa Tschernin

Byli jsme vysláni do skotského městečka Perth, abychom vyšetřili záhadná úmrtí, ke kterým začalo v posledních čtrnácti dnech docházet. Jistou souvislost mohly tyto „nešťastné náhody“ mít i s Teslovou věží, kterou před měsícem v blízkosti městečka uvedl do provozu jistý pan James z firmy Sommersfield (za velice výhodných podmínek), shodou okolností poté, co byly zničeny dráty, které do města vedly elektřinu z nedaleké elektrárny.

Ve městě bylo doporučené po setmění nevycházet. Navázali jsme kontakt s jednou civilistkou, kterou jsme druh den doprovodili do nemocnice - počet obětí této „nákazy“ je asi deset, údajně někteří z nich v noci náhle zešíleli a vrhli se na kolemjdoucí, které se pokusili zardousit. Doktor Brown, místní primář, si s celou záležitostí neví rady, ale má pocit, že se jedná o psychosomatické onemocněni, které by na svědomí mohla mít Teslova elektrárna. Někteří pacienti totiž blouznili o jakési svítící kouli.

Při novoročním večírku dr Brown pana Jamese a starostu obvinil, že jejich elektrárna může za všechno, co se ve městě děje. Pan James se rozohnil, když tu náhle proud vypadl a všechno se ponořilo do tmy. Kovové předměty začaly pálit do rukou, po obloze šlehaly blesky. Doběhli jsme do Teslovy věže, ale ukázalo se, že nikdo neví, proč se to všechno děje. Elektrárna byla odpojena, technici to neuměli vypnout. Zprovoznili jsme tedy parní lokomotivu a s její pomocí věž odstranili, o původu toho elektrického signálu, co to vše způsobil, jsme se ale nic nedozvěděli.

hlaseni/m42_a111.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1