Nástroje pro tento web


hlaseni:m36_a111

Hlášení M36-A111

Mise
M36 Lord Bark
Autor hlášení
A111 Elsa Tschernin

Průběh mise

Mise do skotského městečka Dumbarton měla proběhnout ve znamení poklidného zjištění informací o jistém Lordu Barkovi, Probuzených, popřípadě jejich vztah k řádu Zlatého kola či spojitost s údajnými Teslovými věžemi nalézajícími se v okolí.

Cca. 17:00 Po příjezdu jsme se pokusili získat základní informace od místních v hostinci, nicméně nic důležitého jsme se nedozvěděli. V továrně Lorda Barka, která město zřejmě zásobuje elektřinou (pouliční osvětlení, domácí osvětlení, vše je elektrické), pracuje většina mladých mužů z města. Místní si také vypráví legendu o jakémsi „Wulfovi“, stvoření, které žije v jeskyni naproti hradu a nikdo e k ní neodváží ani přiblížit (může být krycí příběh?).

20:00 Po ubytování se v hotelu vyrážíme na průzkum města. Ulice brzy končí u cihlové zdi továrny, která se táhne podél silnice až k hradu, který stojí na ostrohu nad řekou, před ním je neosvětlený plac, a kolem něj e táhnou kamenné hradby, nedávno opravené a zcela nepřekonatelné.

21:30 Po prohlédnutí terénu jsme se rozdělili – agenti A159 a A160 vnikli do objektu továrny. Měli jsme udržovat spojení vysílačkami, nicméně následující okolnosti nám komunikaci značně ztížily.

22:00 Zůstáváme s A161 venku. Od hradu přijíždí černý Rolls-Royce. Velice pomalu přejede kolem branky a zmizí ve městě.

22:30 Nastává totální výpadek v proudu v celém městě – jen ve věži, hradní hlásce, se svítí. Auto se pomalu vrací, tentokrát s vypnutými světly. Vydáváme se směrem do města, A161 si všímá osvětleného okna. Zjišťuji, že uvnitř sedí při petrolejce muž a čte si – když chci odejít, zjistím, že za mnou stojí obrovský pes s podivně se lesknoucíma očima. Radši tedy zaklepu, následuje rozhovor uvnitř mužova pokoje. Sdělí mi naléhavě, že nesmím být teď venku a že „oni přicházejí.“ Začnou se mu lesknout oči a ve tváři má nepřítomný výraz, tak raději utíkám pryč.

Cca. 23:00 Tápu ve tmě a hledám A161. Světla v hlásce stále jasní a jasní, až najednou z vrchu zableskne silné světlo, které trvá několik vteřin a vrhá ostré, nepříjemné stíny. Vzápětí pohasne, ale veškeré kovové vybavení začne být neudržitelné – pálí a nedá se chytit do ruky. Technika je zničena, vysílačka vydává rozbité zvuky, přestože jí ihned vypínám. Zjišťuji, že jsem orámována Eliášovým ohněm – stejně tak A03 – a jak běžíme po ulici, oheň se nás drží.

Snažíme se dostat zpět k autu, zaparkovanému na náměstí. Obklopí nás asi sedm mužů, kteří jsou všichni Probuzení. Neútočí na nás, jen neustále opakují „Probuďte se! Probuďte se, nebo budete ukončeni!“ A03 se snaží dovolat pomoci v domě, ale odpovídá jí jen další Probuzený. Prcháme přes dvorky a zahrady na náměstí.

Náměstí je plné Probuzených, kteří k nám pomalu kráčí, jako jeden muž. Panikaříme, zejména ve chvíli, kdy si uvědomujeme, že klíče od vozidla má u sebe A160. Rozbíjíme okénko a bereme si z auta zbraně, pak se zabarikádujeme uvnitř hotelu. Při obsazení budovy přichází o život (mou vinou) vrátný – zřejmě také Probuzený.

0:30 Pouštějí proud. Celé město je opět osvětleno. Čekáme zabarikádované v pokoji.

Cca. 01:00 Přichází Lord Bark (zřejmě – nikdy se nepředstavil, ale oslovila jsem ho tak a reagoval na své jméno. Distingovaný pomenší gentleman s cylindrem). Jsme s A161 odvezeny do hradu, kde s námi Lord Bark hovoří na téma Probuzení, kolektivní mysl apod. (viz sekce „Zjištěné informace“). Vypočítává nám škody, které mu předchozí mise způsobily a následně nás pouští pod jednou podmínkou – opět viz sekce „Zjištěné informace“.

Před hradem nacházíme A159 a A160 v zápase s ozbrojenou stráží, která je nicméně nechává i s námi odjet.

Zjištěné informace

 • Lord Bark financuje a ovládá městečko Dumbarton, továrnu i zámek. Sám se ve městě nikdy neukazuje, občas má návštěvy, ty však vždy zůstávají pouze na hradě. Navzdory těmto informacím však večer po městě jezdí černý Rolls-Royce.
 • Továrna zabírá cca. 1 km2 uprostřed města. Obvodní zeď je 4 m vysoká s převýšeným okrajem, cihlová, asi 1 m silná. Táhne se až ke skále, na které je postaven hrad. Spojení mezi továrnou a hradem není vidět, ale je dost pravděpodobné, že budou propojeny tunelem. Podél zdi vede silnička, na její druhé straně jsou skladiště. Asi uprostřed zdi je velká brána, pobitá plechem a převyšující zeď, těsně vedle je malá branka napůl zapuštěná ve zdi, elektricky ovládaná, nicméně dá se paklíčem otevřít. Z továrny jezdí naložená auta.
 • Hrad sám je opevněn, hradby jsou nově opraveny, základ kamenný. Před ním je neosvětlený plácek, dovnitř se jede branou z mřížoví. Uvnitř vypadá hrad na první pohled jako luxusně vybavené sídlo gentlemana.
 • Vzadu za hradem je většinou neosvětlená věž, ve které se však s největší pravděpodobností skrývá Teslova věž. Velká i silná je na to dost, a světelný záblesk pocházel z věže.
 • Město je plné Probuzených – ne všichni se k nim však počítají.
 • Kolektivní nevědomí: Lord Bark o sobě prohlašuje, že je součástí nové civilizace, vyšší rasy, součástí kolektivní mysli (také padl název „Duch lidstva“). Buňkami v této struktuře jsou všichni Probuzení. Člověk musí být „ukončen“, aby se probudil do této nové existence.
 • Jediné, co po nás žádal, bylo, abychom ho nechali na pokoji. Zmínil se o předchozích misích Omegy a spojil si je dohromady s námi. Chce klid, nezasahování do svých experimentů, s vizí, že časem stejně všichni neprobuzení zahynou a místo na světě převezme tato nová rasa. Nepotřebuje páchat násilí, ale když nebude mít klid, povede proti Omeze útok.

Informace k došetření

 • prozkoumat Teslovu věž v hlásce
 • popřípadě najít další věže
 • k čemu slouží továrna?
 • Kolektivní mysl:
 • kde to započalo. Lord Bark si s tím nepřišel sám, podobná idea, která evidentně není výplodem jeho mozku, když Probuzení hovoří ve stejné chvíli a chodí jako jeden muž, musela odněkud přijít.
 • Co s tím dál? Omezit? Vyhladit? Nechat se množit a pak teprve zakročit?
 • možná by něco mohla ukázat pitva mozku jednoho z Probuzených?

Dodatečné poznámky

 • zatímco byl Lord Bark zatím relativně vstřícný, obávám se, že další výzkumný tým by měl počítat spíše s násilím.
 • Nedoporučuje se toto krytí: novináři, turisté, lovci
 • Teoreticky by Probuzení neměli zaútočit, pokud nezaútočíte první. Alespoň doposud tomu tak bylo. A dle vysvětlení Lorda Barka se „…nebo budete ukončeni!“ nedá chápat jako výhrůžka, protože všichni jednou přeci zemřeme, a Probuzení tedy konstatují jen fakt.
 • Ve městě nejsou jen Probuzení.
hlaseni/m36_a111.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1