Nástroje pro tento web


hlaseni:m32_a136

Hlášení M32-A136

Mise
M32 Hrad na skále
Autor hlášení
A136 Miel Rutgers

Průběh mise

Cílem mise bylo pokročit v mapování aktivit profesora Hübnera. Jak šlo usoudit z konce minulé mise, profesor musel svůj průzkum již potřetí přesunout na nové místo, tentokrát - jak jsme bez problémů zjistili - si pro své účely vybral malý hrad Wewelsburg. Po zkušenosti z minulé mise nebylo ani zapotřebí přemýšlet nad jakýmkoli krytím: novinářem jsem fakticky oficiálně a co se incidentu v sanatoriu týče, sice jsme ho neopustili zrovna čestně, ale nechali jsme po sobě zprávu, která náš útěk jasně vysvětlovala. Proto jsem věřil, že mě profesor nejen pozná, ale stejně jako posledně mi i teď nadšeně nabídne možnost se účastnit jeho experimentu.

S A155 jsem se tedy vydal vstříc našemu cíli, další dva kolegové, A153 a A154, se rozhodli jet po vlastní ose s tím, že jsou to nadšení turisté. Nedaleko před samotným hradem mě A155 zpravil o svém tušení, že našim kolegům se nepovedlo dostat se do hradu, a tak jsme se rozhodli náš příjezd o něco pozdržet a stavili se v místním hostinci. Tam jsme čirou náhodou potkali A153 a A154, kteří se zapletli do jakýchsi problémů s nacistickými důstojníky, a byli odvezeni pryč. Rozhodli jsme zůstat v utajení a pokračovat ve své misi; našim kolegům jsme chtěli pomoct aspoň tak, že bychom schovali zbraně, které si ve svých kabátech museli nechat v hostinci. A155 se ovšem neprojevil jako zrovna zručný a vrchní ho při jeho pokusu odhalil. Během chvíle nás úplně noví nacističtí důstojníci vezli do hradu, kde nás - předpokládám - plánovali vyslýchat. Stále jsem byl přesvědčen o své pevné pravdě a o podpoře, kterou mi profesor Hübner poskytne, kdyby se situace zvrtla, jak se však záhy ukázalo, šeredně jsem se zmýlil: z profesora se stal paranoidní imbecil, který očividně přišel o poslední zbytky rozumu, a nebál bych se tvrdit, že polovina jeho mysli už patřila nějaké mrtvole. Sice mě poznal, ale měl za to, že to já způsobil všechny problémy v sanatoriu a nejšťastnější by byl asi tehdy, kdyby na mě mohl vyzkoušen nějaký ten svůj kreténský experiment. Dovoluji si tvrdit, že ať už mělo Německo v osobnosti profesora Hübnera jakékoli možnosti, teď už o všechny přišlo. Noc jsem strávil s A155 v hradní cele, ze které nás ráno zachránil A153. Tento strohý popis volím úmyslně, protože věřím, že postup záchrany popíše detailně ve svém hlášení on.

Zjištěné informace

Profesor Hübner přesunul svůj výzkum do hradu Wevelsburg, který je střežen početnou ozbrojenou jednotkou. Zdá se, že i přes incident s námi neplánuje toto místo opustit.

Informace k došetření

Pravděpodobně by bylo záhodno zjistit současné výsledky profesorova bádání, ale osobně mám za to, že zmíněný génius padl spolu se svým sanatoriem. Věřím, že v současnosti Gestapo financuje jenom bludné sny poblázněného staříka, který by svému národu nejvíce prospěl v invalidním důchodu.

hlaseni/m32_a136.txt · Poslední úprava: 2024/02/04 00:09 autor: 127.0.0.1