Nástroje pro tento web


hlaseni:m115_a184

Hlášení M115-A184

8. července jsem se v Miskatonickém klubu sešel s třemi zájemci o cestu do Readingu. Po krátkém seznámení a diskuzi našich cílů jsme se vydali na cestu. Od nádraží nás vezl místní taxikář, schopný a otevřený muž, jak již zjistily předchozí výpravy. Pro začátek vyšetřování se naše skupina dočasně rozdělila do dvojic podle směrů našeho hledání.

Já a pan Ward jsme vystoupili před místní nemocnicí a zamířili dovnitř. Uvítání bylo nepříjemné přesně dle očekávání, ale podařilo se nám vybojovat od personálu krátký rozhovor s hlavním lékařem, doktorem Bennetem. Pod záminkou výzkumu pro Berlínskou univerzitu jsem s ním mluvil o obětích místních slimáků a parazita jimi přenášeného. Bennet popsal zranění způsobená jedem slimáků a také zmínil zvěsti z márnice o chodících mrtvých ale důrazně odmítl jakoukoli možnost že by byly skutečné. Nebyl ochoten sdělit o tomto tématu více a dal jasně na jevo že není radno klást další otázky. Nemocnici jsme v pořádku opustili a spojili se s zbytkem skupiny.

Už znovu ve skupině čtyř jsme pokračovali po stopě chodících mrtvých do pohřebních ústavů Readingu. Zde prováděla rozhovory hlavně slečna Stevensová a přes její skvělé dovednosti nebyli zaměstnanci za pultem nijak sdílní. Během krátké výměny venku za budovou prozradil jeden zaměstnanec, že mají instrukce o tomto tématu nemluvit od „toho doktora,“ zda byl myšlen Bennet, Foster, Wood, či kdokoli jiný už nevíme.

Po cestě zpět jsme viděli po stranách silnice pole plná slimáků, jak jsem již zmínil ve zprávě do telexu. Dále směrem do města bylo kolo Baileyho taxíku poškozeno připravenou pastí. Zatímco Bailey vyměňoval kolo zničené vynořila se ze skrýše skupina násilníků vybavených tupými zbraněmi. V souboji se nám podařilo je zadržet a Baileyho dobře načasovaná střelba je poslala na útěk.

Z nepřímých důkazů jsme určili, že skupina byla dost možná vyslána pastorem Rossem, o kterém jsme četli na nástěnce klubu a v hlášeních, rozhodli jsme se s ním jít promluvit aby nám nedělal problémy. Při krátkém rozhovoru o tom že nemáme v úmyslu si působit s ním vzájemnou škodu jsem se zmínil o čističce, po čemž jsem se dozvěděl že předchozí akci další sekce již prokoukl a považuje její výsledek za zradu.

Po setkání s pastorem jsme před kostelem našli pana Warda v rozhovoru s místní dívkou, která s námi přes mou nedůvěru z důvodu nedostatečné motivace (tvrdila že s námi čeká dobrodružství?) pokračovala dále na cestě k doktoru Woodovi.

Wood většinu z nás zdráhavě přijal do svého domu a poskytl krátký rozhovor. Přiblížil fungování svého stroje a zmínil nedávné situace o kterých jsme již byli informováni ze zpráv dalších sekcí. Dále se svěřil, že Reading mu neposkytuje vhodné prostředí pro vědeckou práci a plánuje město opustit v blízké budoucnosti. Jeho důvody byly na místě snadno pochopitelné s ohlédnutím na rány ve zdi po nedávné střelbě.

Naše rozmluva byla brzy přerušena naléhavým varováním od pana Fatea, který venku hlídal a zaznamenal přítomnost nepřátelské skupiny. Urychleně jsme se vydali na cestu, tentokrát pěšky jelikož Bailey kamsi zmizel, následováni dvěma z té samé skupiny, která nás přepadla již dříve. Slečna Hernándezová se oddělila a zmizela ve městě, zatímco my s Fatem a Wardem jsme společně pokračovali až do oblasti vhodné pro přepadení. V následující bleskové potyčce plné výstřelů zůstal jeden z našich pronásledovatel ležet mrtev na místě a druhý se stáhl. U mrtvého jsme nenašli nic užitečného pro zjištění jeho příslušnosti a místo činu jsme urychleně opustili před příjezdem policie.

Zjištění

  • Populace slimáků přežila dále proti proudu. (viz. telex)
  • Nákaza je velice podobná s tou v M50. (viz. telex)
  • Pastor Ross si je nyní vědom, že poškození čističky vypustilo vyšší množství chemikálií do bažin, nebude nejspíš důvěřovat agentům.
  • Wood zmínil, že ve své práci vychází z výzkumu jistého Standfielda ze Sommersfeldu
hlaseni/m115_a184.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1