Nástroje pro tento web


hlaseni:m113_a235

Hlášení M113-A235

V Miskatonickém klubu jsem se setkal se zvláštní skupinou, se kterou jsem se rozhodl cestovat do Readingu. Tvořil jí muž se zločineckou minulostí Antonio, boxer hledajíc svojí ztracenou manželku Ray a veterán první světové války Němec Karl. Karl v Miskatonickém klubu obdržel zvláštní zařízení, které měl předat doktoru Woodovi.

Při příjezdu do Readingu jsme navštívili ruiny shořelého hotelu, kde nás odkázali na Sandersovo bistro, kde se údajně rovněž nechá ubytovat. V bistru jsme potkali milou manželku majitele, bandu policistů, taxikáře Baileyho a dostavil se i sám doktor Wood, který nechtěl některé věci řešit v bistru a pozval nás do svého domu.

Po pár dialozích jsme vyrazili do domu doktora Wooda. Doktor nám sdělil, že je v konfliktu s vedoucím lékařem sanatoria. Také nám sdělil, že horlivě shání součástku do svého zařízení, kterou jsme my patrně měli v kufru Karlova auta. Karl tehdy nevěřil doktorovým úmyslům a zapáleně bojoval za to součást doktorovi nevydat. Boxer Ray se mezitím pokusil doktorovi vyhrožovat v naději, že zjistí něco o své ztracené manželce. Doktor nám rovněž sdělil to, že jeden z jeho pacientů je posednutý mimozemskou bytostí, což nás značně zaujalo. Pacient se jmenuje Walters a my se s velkou skepsí vydali do jeho domu.

Po shledání s Waltersem, nebylo pochyb, že cosi obývá jeho tělo. Bytost nám bez jakéhokoliv váhání odpověděla na veškeré otázky. Dozvěděli jsme se o požáru hotelu a o prastarém, který ho tajně obýval. Další zajímavou informací bylo, že prastarý se skrývá v bažinách a lidstvo není schopné ho jakkoliv zničit. Tato bytost byla něco jako zvěd svojí civilizace a měla podat informace o prastarém. Pokud se mimozemská civilizace rozhodne, je v její moci prastarého zničit. Také jsme se dozvěděli, že tato mimozemská bytost vnukla doktoru Woodovi myšlenku za stvoření zařízení, které by bytost dokázalo odeslat zpět na jeho domovskou planetu i s hlášením o prastarém.

V tuto chvíli jsme se rozhodli pomoci mimozemské bytosti a podpořit snahu o zničení prastarého v bažinách ve snaze o záchranu lidstva. Vrátili jsme se zpět k doktoru Woodovi a po krátkém vysvětlování jsme se dali do práce na opravě doktorova přístroje. Mezitím nás přepadli čelenové kultu, kteří podle mimozemské bytosti slouží prastarému a podávají mu lidské oběti ve snaze o to být ušetřeni před jeho hněvem. Během krátké potyčky se nám povedlo zprovoznit zařízení a mimozemskou bytost odeslat pryč ze Země. Walters byl mrtev, ale povedlo se ho vzkřísit.

Shrnutí

  • Získané zařízení předáno doktoru Woodovi.
  • Bytost ve Waltersově těle přenesena na svou planetu. Walters přenos přežil.
  • Během putování Readingem jsme byli většinu času sledováni kočkami.
  • Kult sloužící prastarému neváhá útočit na nově příchozí.
  • Karl, Ray a Antonio v potyčce utržili lehké zranění.
  • Karl Schmitt potenciální agent Nacistického Německa.
  • Manželka Raye Hughese od něj utekla a v Readingu se snažila nalézt způsob jak nahrát vlastní smrt, pravděpodobně kvůli obavám ze svého manžela.
hlaseni/m113_a235.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1