Nástroje pro tento web


hlaseni:m105_a214

Hlášení M105-A214

Mise
M105 Slimáci
Autor hlášení
A214 Erwin van den Berg

Zpráva z mise do Readingu dne 7. a 8. června 1939, zapsal agent č. 214

Úvodem

Dne 7. června jsme se vydali automobilem po silnici č. 28 směr Reading. První zastávka byla u stánku Wesse Parka, kde mají výborné mušle. Byla potvrzena informace o problémech čističky odpadních vod a zkažené vody v bažinách. Následovalo zastavení u pastora Evereta Rosse na Linestreet 18, který nám doporučil kontaktovat pana Filipa Greye z továrny na mýdlo, ze které pochází hlavní část odpadních vod. Továrna rozšířila výrobu, a tak čistička odpadních vod nestíhá, neboť není dimenzována na tak velkou produkci. Spolupracovníci pastora Rosse jsou Bert, Berry Mitchel a Moriss. Zřejmě provádí i různé „přímé akce“ na doporučení pastora a příliš nerozumí, co se děje. Earl Patel je ředitel továrny na mýdlo „Roger reed vaxes“, který zřejmě jen řeší produkci a zisky.

Reading vydal první tajemství

Nedaleko čistírny odpadních vod byly v bažinách odebrány vzorky odpadní vody z potrubí a také vzorky podivných slimáků, které se hýbali i po propíchnutí. Pan Grey z továrny na mýdlo dal k dispozici tovární laboratoř. Zjistilo se, že slimáci obsahují jakési zvláštní cizorodé tmavé/černé buňky, které způsobují pohyb částí slimáka i po jeho rozříznutí. Dále se zjistilo, že tyto černé buňky a slimáky ničí právě odpadní voda z továrny (zřejmě obsahující zbytky po produkci mýdla a podobných produktů.) Původ a význam černých buněk není znám a bude snaha zajistit další vyšetření a rozbory. (Existuje síť lidí, kteří sabotují fungování čističky proto, aby odpadní vody, co nejvíce unikali a tím ničili žluté slimáky.)

Zbývající „tajemství“ Readingu

Hovořilo se o ztracených studentech. Několik zaměstnanců čistírny zemřelo v bažinách, kde údajně sídlí jakýsi netvor (může se jednat o zvíře postižené stejnou chorobou jako slimáci). Ve městě panuje obava ze zásahu federálních úřadů, a to konkrétně z toho, že nechají celé město sežehnout plamenem. Může se jednat o zásah proti nemoci postihující slimáky. Také není zřejmé, proč místní hotel slouží jako sklad mrtvol lidí a zvířat. Není jasné, zda „nemoc“ je přirozeného nebo umělého původu a zda napadá také lidi. Není zřejmé, kdo je vlastníkem továrny a čistírny a co se přesně děje v bažinách. Jedna z možností je také utajený vědecký nebo vládní program na zkoumání exotických nemocí nebo nějakých zvláštních biochemických procesů. Odlehlé město Reading situované v bažinách je ideální lokací pro takové aktivity. Existuje stále také teorie Arkhamu, temné knihy a zatím neznámých souvislostí. Doporučuje se vývoj v Readingu nadála sledovat.

hlaseni/m105_a214.txt · Poslední úprava: 2024/03/25 14:27 autor: jerson