Nástroje pro tento web


uvodni_sceny

Úvodní scény

Miskatonický klub

Dva roky po Lovecraftově smrti zveřejnil August Derleth (autor a majitel nově založeného nakladatelství Arkham house) myšlenku, že lidé, místa i kosmické hrůzy pochází z Lovecraftových vizí, které byly odrazem skutečnosti za hranicí našeho vnímání. Vyhlásil proto „pátrání po skutečném Arkhamu“. Tato výzva na začátku přilákala několik výzkumíků a okultistů, kteří z paluby vzducholodi USS Los Angeles zaměřili jako cílovou oblast město Reading nacházející se asi 30 km severně od Bostonu ve státě Massachusetts.

Protože první výpravy do Readingu ukázaly, že se ve městě skutečně dějí podivné věci, byl v Bostonu zřízen Miskatonický klub - kavárna ve sklepení. Zde se schází lidé, kteří reagovali na výzvu, a snaží se najít „reálný Arkham“. Vedle čtenářů Lovecraftova díla zde nicméně můžete narazit i na paravýzkumníky, okultisty, ale také skeptické vědce a techniky, kteří Derlethovo výzvu považují v lepším případě za reklamní tah, v horším za poplašnou zprávu, a hodlají najít zcela světská vysvětlení oněch „záhadných“ jevů. K nim se přidávají reportéři více či méně seriózních novin, kteří chtějí „odhalit pravdu“, nebo přinést senzaci pro svůj plátek, ale také agenti různých zpravodajských služeb, kteří hodlají využít případné získané poznatky pro své účely. Občas se v klubu vyskytnou i podobní prodejci, pojišťováci, hudebníci nebo prospektoři, kteří by rádi rozšířili oblast působení do nového města či země, pokud by se je podařilo zpřístupnit. Také se zde vyskytují federální agenti, kteří se (z vlastní iniciativy) snaží zjistit, zda popsané jevy nepředstavují hrozbu pro bezpečnost Spojených států. A v neposlední řadě to jsou i lidé, kterým se ztratil někdo blízký, přičemž poslední stopy vedou právě do Readingu - případně soukromí detektivové pověření nalezením těchto ztracených osob.

Klub se nachází v suterénu neoznačeného domu, a o jeho poloze se lze dozvědět pouze v určitých kruzích. Uvnitř se nachází jedna větší místnost s několika stoly, ale obsluha - starý zasmušilý muž - všechny hosty usazuje k jedinému stolu v nejvzdálenějším rohu. Na zadní stěně klubu visí nástěnka, na které si návštěvníci můžou přečíst vzkazy od jiných pátračů, a přidat vlastní lístek se zprávou. Soukromé vzkazy a různé předměty je možné nechat u obsluhy.


uvodni_sceny.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:56 autor: 127.0.0.1