Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


osoby:eichmann

Toto je starší verze dokumentu!


Eichmann

prozatímní

Charakterizace

  • Říšský Němec
  • vrátný na Berlínské Lékařské Univerzitě
  • alkoholik
  • pravděpodobně pověrčivý
  • pravděpodobně je někým vydírán

Zaznamenaná přítomnost

  • 19. -20. března 1938 - Berlín, Brandenburg, Německo

Svodka

Možná osoba k vytěžení vrátný a zřízenec na Berlínské Lékařské Univerzitě Eichmann. Byl během výkonu povolání opakovaně svědkem vedlejších jevů souvisejících s případem Univerzitní přízraky (viz. M13). Dle jeho tvrzení spatřil v nočních hodinách v okolí pitevny procházet se bledou dívku oblečenou v bílém šatu.

Jeho alkoholismus je (dle jeho tvrzení) zapříčiněn tím, že byl sl. Kalbitzovou instruován, že proti duchům zabírá alkohol (podávaný perorálně a patrně v jakémkkoliv množství). Je pravděpodobné, že cílem sdělení sl. Kalbitzové bylo využít slabost zřízence Eichmanna pro alkohol a zajistit aby nebyl svědkem nějaké činnosti, která se odehrává v nočních hodinách v nebo v pitevně nebo jejím blízkém okolí. Nicméně je také možnost, že ve skutečnosti pije proto, že byl svědkem nějaké z činností probíhajících v pitevně a jejím bezprostředním okolí.

Podle jeho tvrzení přízrak poprvé viděl před třemi měsíci (tj někdy před vánoci roku 1937 - cca kolem 17. 12. 1937). Toto sdělení bylo v rozporu s informacemi, které měla k disposici Organizace.


Doplňující poznámky

Bylo by vhodné pokusit se dovytěžit zřízence Eichmanna dříve než se definitivně uchlastá. Dále by bylo záhodno zjistit kdo Eichmanna vydírá a proč. Tato informace nemusí být podstatná, ale vzhledem k tomu jak úporně se vyhýbal rozhovoru s novináři na dané téma, které bylo zcela nad rámec služební povinnosti, s problémem patrně souvisí.


Seznam příloh

Rozdělovník - související:

Rozdělovník - paralelní fenomén:

osoby/eichmann.1552055499.txt.gz · Poslední úprava: 2019/03/08 15:31 autor: jerson