Nástroje pro tento web


nemecko-americky_spolek

Německo-americký spolek

(Anglicky: German-American Bund, německy: Amerikadeutscher Bund, také Amerikadeutscher Volksbund) je americká nacistická organizace založená v roce 1936.

Předcházející organizace

V březnu 1933 Heinz Spanknöbel, člen NSDAP, dostal od Rudolfa Hesse pověření k založení americké nacistické organizace. Spanknöbel sloučil dvě starší organizace, Gau-USA a Free Society of Teutonia, což byly obě malé skupiny, každá jen s několika sty členy, do Friends of New Germany (přátelé nového Německa). Organizace vznikla s pomocí německého konzula v New Yorku. Jednou z jejích prvních iniciativ byl bojkot židovských podniků v německé čtvrti Yorkville na Manhattanu. Současně probíhal vnitřní boj o kontrolu nad FNG. Spanknöbel byl nakonec vyloučen z vedení a v říjnu 1933 deportován z USA.

Účast německých občanů v organizaci způsobovala napětí ve vztazích mezi USA a Německem. V prosinci 1935 proto Rudolf Hess nařídil všem německým občanům opustit FNG a jeho vedoucí představitele odvolal do Německa.

Aktivity

V březnu 1936 vznikla nová organizace German-American Bund v Buffalu. Vůdcem (Bundesführerem) této nové organizace se stal Fritz Julius Kuhn, občan USA narozený v Německu, veterán bavorské pěchoty z první světové války. V této době organizace založila tři výcvikové tábory - Camp Nordland v Sussex County v New Jersey, Camp Siegfried v Yaphanku ve státě New York a Camp Hindenburg v Graftonu, Wisconsin. Bund pořádá akce s nacistickými znaky a rituály, jako například pozdrav Heil Hitler, napadá Rooseveltovu administrativu, židovské vlivy, komunismus, odborové svazy a protestuje proti bojkotu německého zboží. Představitelé Bundu ve svých projevech mluví o prezidentu Rooseveltovi jako o Rosenfeldovi a jeho program New Deal přejmenovali na Jew Deal.

nemecko-americky_spolek.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:56 autor: 127.0.0.1