Nástroje pro tento web


kerney

Brian Kearney

 • Datum narození: 21. 12. 1892
 • Místo narození: Arbroath
 • Národnost: Skotská
 • Státní příslušnost: Skotská
 • Stav: vdovec
 • Pověření: Skotská armáda, během první světové války v 15th (Scottish) Division
 • Náboženství: ateista

Popis

Vysoká postava,kolem 180 cm, váha 90kg, barva očí zeleno šedá, vlasy středně dlouhé česány na patku, tvář čistě oholena, nechává si však malý knírek. Na pravé ruce chybí malíček, vlivem zranění, jizva po zásahu v levém stehně – vnější strana. Tetování na pravém rameni – 15th Division.

Charakterové vlastnosti

Brian není příliš mluvný, což může u ostatních budit nezájem, jakousi nadřazenost či opovrhování. Pravdou však je, že pečlivě pozoruje své okolí a radši než aby mlel pantem, pečlivě zváží každé slovo. Je opatrný a obezřetný, snaží se chovat nenápadně. Ačkoli působí klidným až flegmatickým dojmem, v jádru je to cholerik, i když jeho hrnec trpělivosti je opravdu veliký. Je velice empatický, ale nedává to najevo, snad ze strachu z posměchu, snad proto, že voják nemá být citlivý. Většinou má kamennou tvář, ačkoli je schopen projevit se bouřlivými emocemi. Jak už bylo řečeno, snaží se vypadat jako tvrdý chlapík, který ve skutečnosti není, ale pozor, je-li to zapotřebí, je schopen jednat chladnokrevně a nemilosrdně. Nebojí se nebezpečí a je ho ochoten podstoupit, i když by mohl přijít o život, byl vychováván jako voják a je připravený splnit rozkaz, i když by to pro něj znamenalo smrt. Věří ve své schopnosti a dovednosti a také svému snad až extrémně vyvinutému instinktu.

Dovednosti a schopnosti

Na svůj věk je stále velice silný a čilý a i když vypadá jako staříček, stále se umí velice slušně poprat a ani nezapomněl spoustu vojenských fint, co se kdysi učil. Má také stále velice vysokou výdrž. Velice dobře ovládá střelbu z krátkých zbraní-pistolí, celkem obstojně z lehkých samopalů a pušek. Těžké zbraně nemá rád a v jejich používání není ani nijak zvlášť dobrý. Základní znalost výbušnin, jejich pokládání, zneškodňování, dobrý odhad pro jejich umisťování. Obstojně dokáže řídit většinu malých (osobních aut od městských, po vojenské) i velkých vozidel (nákladních), dokonce některou těžší vojenskou techniku. Také celkem rád a pěkně kreslí. Mluví anglicky, francouzsky a německy.

Slabiny

Ačkoli důvěřuje svým schopnostem, vnitřně má strach ze svého osobního selhání, že jeho špatné rozhodnutí připraví jeho podřízené, kamarády, atd. o život.

Stále se také ještě nevyrovnal se smrtí své ženy a to je tomu již patnáct let. Dusí to v sobě, ale někdy to na něho spadne. To pak pije jako o závod, s nikým se nebaví, pláče, má sklony k agresi a někdy k sebevraždě. Smrt Agnes, jak se jeho žena jmenovala, bere jako svou osobní prohru, že ji nedokázal poskytnout bezpečí, útěchu, pomoc, nejlepší péči….zemřela při porodu stejně s dítětem.

Je ateista a nevěří v nadpřirozené věci. Má však obavy, že něco takového existuje a má strach z toho, že se s něčím nadpřirozeným setká.

Životopis

Dětství měl poklidné, jak jen ho může syn vojáka poklidné mít. Protože však projevil talent pro kreslení, nakonec na naléhání matky studoval uměleckou školu. Pak však vstoupil do armády, kdy s 15th (Scottish) Division bojoval především ve Francii.

Po válce (1920) se oženil s Agnes, která zemřela o čtyři roky později při porodu.

Ve své vojenské kariéře dosáhl hodnosti podporučíka.

Profesní kontakty

 • Charles Kenneth - spolubojovník z 15th Division – úroveň vztahů velmi dobrá, víc než jen přítel, téměř jako bratr
 • Nick Connolly - velicí nadřízený – vztahy mezi námi jsou dobré, přátelské, pomáháme si, pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak asi ke vztahu k dobrému sousedu.

Osobní kontakty

 • bratr Agnes, Roy McGill – vztahy jsou poměrně dobré, ačkoli má Brian podezření, že ho Roy viní ze smrti jeho sestry. Pracuje v pojišťovně.
 • Sousedka Amy Norman – osamělá stará paní, která má Briana ráda, občas mu třeba upeče buchty a tak, ráda si s ním povídá, považuje ho za moudrého muže
kerney.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:57 autor: 127.0.0.1