Nástroje pro tento web


hlaseni:m96_a218

Hlášení M96-A218

Drahý Jonathane,

přiznávám se příteli, nakonec jsem přece jen dal na povídačky a drby anarchistických kruhů naší univerzity. Vydal jsem se do Readingského sanatoria prověřit jejich skutečné výsledky a metody a snad i nasbírat další podklady pro svůj výzkum.

Musím si však povzdechnout, Reading je místo ponuré a nehostinné, jako bažiny, které ho obklopují. Místní jsou, až na pár vzácných výjimek, zasmušilí a neochotní podivíni a velmi hlasitě dávají najevo, že nemají rádi otázky. Rozhodně zde nedoporučuji strávit víc než pár hodin a to nejen kvůli tomu otřesnému hotelu Savoa (přestože i ten by byl dostatečným důvodem se zde nezdržovat přes noc).

Nedokáži dostatečně zdůraznit váhu následující věty - vyhni se sanatoriu! Jeho ďábelský primář je naprostý a nebezpečný šílenec, dle mého názoru sám patří do svěrací kazajky a polstrované cely! Málem mě a mé společníky násilím použil jako pokusné králíky. Detaily Ti vypovím osobně až dorazím do Cambridge, v dopisu by ses snad mohl domnívat že se jedná o nejapný žert.

Pokud bys přece jen také do Readingu vážil cestu (od čehož tě znova odrazuji), nebo jen projížděl, kontaktuj doktora Wooda. Je to excentrický muž zapálený do své práce. Letmo mne seznámil s jeho experimentální metodou která dokáže přepsat charakterové vlastností s využitím elektrického proudu. Ano, čteš správně přepis charakteru člověka, jedná se zjevně o mnohem pokročilejší metodou než jsou nám známé elektrošoky. Pokud jeho aparát, opravdu funguje jak tvrdí, skrývá děsivý potenciál (a rovněž vzbuzuje mnoho morálních otázek).

Jsem pevně rozhodnut s doktorem Woodem navázat korespondenční styk a pokud mi univerzita schválí financování, pozvat ho k hostování příští semestr.

Doufám, že tě tato zpráva zastihne v plném zdraví, pozdravuj Moniku,

Kolega a přítel,

V Bostonu 22.května 1939

Matthias Benowitz

hlaseni/m96_a218.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1