Nástroje pro tento web


hlaseni:m95_a216

Hlášení M95-A216

16. května, Lakehurst

Včera jsem se zúčastnil expedice s cílem nalézt tajuplné město Arkham z povídek H. P. Lovecrafta. Výpravu organizoval August Derleth, spisovatel a nakladatel těchto tajuplných příběhů, jenž pro tento účel pronajal celou vybavenou vzducholoď USS Los Angeles i s posádkou, která byla pohotova splnit všechna naše přání.

Kromě mě se plavby účastnili ještě dva další Američané, Belgičan, Ital, Němec a také dva novináři.

Vypluli jsme za dobrých povětrnostních podmínek dopoledne a podle všech očekávání jsme měli do cíle dorazit za pět hodin letu. Nejprve jsem pro lokalizaci cíle použil svůj okulus. Namířil jsem soustavu sklíček na slovo „Arkham“ v časopisecké povídce, zatímco druhou jeho část jsem cílil na mapu. Slovo „Arkham“ se v čočce rozpilo a okulus mě vedl kamsi ze vzducholodi. Lokace byla zaměřena pouze částečně a ostatní členové výpravy byly k tomuto pokusu velmi skeptičtí.

Během letu se zjistilo, že na palubě jsou zbraně (kulomet) a posádka byla celkově velmi nervózní. Těžko říci, jestli z nás, nebo jestli z účelu této plavby celkově. Pan Derleth trpěl žaludečními nevolnostmi a opil se do němoty. V jeho kajutě našel pan Jacopo Palamidessi knihu, jenž si nejprve skryl pro sebe. Ovšem po nějaké chvíli jsme jej slyšeli z kajuty kvílet, protože si způsobil nějaký šok nebo trauma. Když se zmátořil, pověděl nám, že jde o zakázanou knihu Necronomicon. Sice ne o tisíc let starý originál, ale přibližně o sto let starou kopii. Pan doktor William Waterlaw potvrdil, že je balený v lidské kůži a obsah… Byl více než podivný. Nesrozumitelné symboly, prapodivný jazyk a nákresy hrůzostrašných, nelidských monster. Když jsem na jedno z nich namířil okulus, ukazoval na mapě směrem na východní pobřeží – na městečko jménem Reading.

Více z naší výpravy ovšem nevyplynulo. Po otevření kovové spony Necronomiconu se totiž prudce zhoršilo počasí a náhlá bouře začala naši vzducholoď unášet směrem na západ. Rozhodli jsme se proto, že výpravu ukončíme a vrátíme se zpět do Lakehurstu. Domnívám se, že při příští výpravě není dobré knihu otevírat, případně ji vůbec brát s sebou. Také si myslím, že vzducholoď není pro tuto expedici vůbec vhodný dopravní prostředek.

Když jsme s Necronomiconem konfrontovali pana Derletha, sdělil nám, že ho objevil náhodou ve vetešnictví. Ostatní jeho příběhu (a vůbec celé jeho motivaci) nevěřili, nicméně já sám vím, jak jsem přišel k okulu… Každopádně jeho knihu je potřeba před další výpravou pečlivě prozkoumat!

Při průletu kolem Bostonu (na cestě tam), zachytili radisté zvláštní vysílání (vysoký tón). Jeho analýza ovšem nepřinesla nic užitečného. Teorie ohledně velkých, vzdušných „monster“ ovíjejících se kolem měst, se také nepotvrdila.

Jacopo Palamidessi – Protože Necronomicon poznal a i o mém okulu něco sečtělého prohodil, zdá se, že je okultních věcí znalý. Pro tuto výpravu se hodí, nicméně na druhou stranu říkal, že: „Arkhamu nelze dosáhnout. Arkham je v každém z nás…“

Jason Kowalski – Inteligentní muž se silnými morálními zásadami. Při letu utrousil něco o komunistech.

Franz Berger – Byl velice nápomocný a do výpravy celkově velmi nadšený. Kvůli jeho původu za tím ovšem může být cokoli…

Erwin van den Berg – Velmi sympatický Belgičan, se kterým jsem sdílel kajutu. Přijde mi ovšem, že naprosto nepochopil důležitost celé mise. Arkham totiž chce objevit kvůli horninám, tj. pro zisk jisté evropské těžařské společnosti. Nás ostatní měl pouze za „okultní krytí“!

William Waterlaw – Patolog. Nejsem si úplně jistý, proč byl na tuto misi pozván patolog…?

hlaseni/m95_a216.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1