Nástroje pro tento web


hlaseni:m91_a212

Hlášení M91-A212

SirenHead

Zahájení vyšetřování: 11. května 1939, otevřením dopisu. Obsahem dopisu byla pouze fotografie jevu Siren Head s nápisem „HELP! Barre.“ na rubové straně.

Popis jevu Siren Head

Zvuky – různé zvuky od různých pískání, „kvákání“, až po výhrůžky smrtí, odpočtu a směsi podivných hlasů. Zvuky jsou slyšitelné jak v přírodním prostředí, tak v telefonních přístrojích, také byly zachyceny Zoltanovou schopností. Možná projekce postavy, cca 5 m vysoká, velmi vyzáblá. Zachycena na fotografiích místním hochem Harrisem.

Seznam vyšetřovaných osob

 • „Lincoln“ Keyes – Pohřešovaná osoba. Zmizel v podobné době jako Dorry Garciová. Více nezjištěno, ani zda jeho zmizení souvisí s jevem SirenHead
 • Elis – Místní servírka. Jednoduchá a bázlivá osoba. Poskytla několik informací o podezřelém Harrisovy.
 • Joe – majitel místního autoservisu.
 • Dorry Garciová – pohřešovaná osoba. Sestra Joa Garcii. Její tělo bylo nalezeno na dně malého jezera. Pravděpodobně byla zabita Harrisem (to je ovšem pouze pracovní hypotéza – důkaz chybí). Její obnažené fotografie byly nalezeny v Harissově domě.
 • Joe Garcia – chlapec, cca 10 let. Vystrašený, matka alkoholička, sestra pohřešovaná. Chlapec se obával jevu SirenHead, přesvědčován o skutečnosti Sirenheada Harrisem. Jeho slovy: „Kdo bude zlobit, toho si to vezme.“ Popsal místo u vody, kde se jeho sestra ztratila. Nakonec zemřel – několik bodnořezných zranění způsobených nožem. S největší pravděpodobností je vrahem Harris
 • „matka“ Garciová – nalezena v domě Garciů, opilá na mol. Nereagující – tedy neschopna výslechu. Zabita stejně jako její syn Joe nožem. S nejvyšší pravděpodobností je opět vrahem Harrisem.
 • „šerif“ Gonzales – místní šerif. Klasický představitel zákona na malém městě. Hloupý a tupý neotesanec. Informací poskytl velmi poskrovnu a nebyly relevantní. Nakonec při příjezdu na místo činu měl vážnou autonehodu. Současný stav není znám.
 • Harris – místní mladý hoch a nadšený fotograf. To on vyfotil SirenHead a donesl fotku do místní redakce Paulu Wilsonovi. Je autorem obscénních fotografií Dorry Harrisové. Při výslechu působil velmi neklidně a vědomě lhal. Díky naprosté chybě při výslechu podezřelý utekl a zavraždil dvě osoby (Joe a „matku“ Garciovi), nakonec sám zemřel. Jeho smrt byla velmi podivná. Oči jako by explodovaly a k tomu krev tekoucí z uší. Oficiálně označeno jako sebevražda. Ale osobně to nepovažuji za pravděpodobné.
 • Paul Wilson – šéfredaktor místního plátku. Poskytl několik informací o stavbě místní elektrárny a také to, že fotografii Sirenhead přinesl do jeho redakce Harris. Ale od prý fotografii Davidovi neposílal, ovšem kdokoliv mohl vniknout bez problému do kanceláře a fotku „okopírovat“ či odcizit.

Popis samotného vyšetřování

Po příjezdu do městečka Barre byly první informace zjištěny v místní restauraci od servírky jménem Elis. Ta se zmínila o mladém muži - Harrisovi, který rád fotografuje a několikrát se zmiňoval o podivných věcech a zvucích. Dále se podivovala nad novou instalací sirén a stavbou nového objektu kdesi za kopcem.

Zoltan a David šli prověřit Harrise a Elle a Lim odjeli vozem obhlédnout situaci kolem nové stavby.

Zoltan a David se poprvé setkali s jevem Sirenhead. Viděli postavu vysokou 5m a spoustu děsivých zvuků. Nakonec se dostali ke kraji města, kde spíše náhodou zaklepali na dům Garciů, aby se zeptali na cestu. Do domu vnikli bez pozvání a nalezli chlapce jménem Joe. Ten jim pověděl o své pohřešované sestře, dokonce i s místem, kde by mohla být naposledy viděna. A dále se zmiňoval o Harrisovi, který ho strašil tím, že si pro něj Sirenhead přijde. Nalezena i Joeova matka, ale ta vzhledem k vysokému stupni opilosti nebyla ve stavu, aby byla schopna komunikace.

Zoltan s Davidem pokračovali za Harrisem. Toho skutečně nalezli v jeho domě a snažili se z něho získat další informace. Mezitím dorazil k domu i Elle s Limem, kteří hledaný objekt nenalezli, ale měli stejnou zkušenost s poslechem různých zvuků. Bohužel jak zazvonili a Zoltan se zvedl a šel otevřít, tak Harris utekl zadním vchodem.

Dům byl prohledán. Byly zde nalezeny fotografie nahé Dorry. Dle Harrisových slov se s ním v době jejího zmizení měla setkat kdesi v lesích na kopci. Tato informace byla ověřena krátkým průzkumem a bylo zcela jasné, že informace byla smyšlená.

Tedy bylo prozkoumáno místo, které určil Joe Garcia. Jednalo se o malé jezero kousek od Harrisova domu. Zde došlo k ohrožení života dvou členů týmu a nalezení těla Dorry Garciové. Zoltan tvrdí, že po vstupu do vody ho za nohu chytila mrtvá Dorry, když se Limovou pomocí dostal na břeh, tak kolem kotníku byla opravdu zachycena lidská ruka. Nakonec byla vytažena velká část těla a bylo zjištěno (není to potvrzené), že se jedná o tělo Dorry Garcii.

Při návratu bylo zjištěno, že byl sabotován vůz (proražením pneumatik) a do laku byl vryt nápis „On je skutečný.“ Při cestě zpět při zastavení u Garciových bylo zjištěno, že Joe i jeho matka byli zabiti nožem. O pár set metrů dál byl nalezen i Harris. Byl mrtvý a jeho oči budili dojem jako by explodovali. Zajímavostí bylo, že jeho nůž vězel velmi hluboko v telegrafním sloupu.

Po zavolání policie, měl šerif Gonzales dopravní nehodu, při které byl vážně zraněn. Po vyšetření zločinu policisty s okresního města byli všichni členové týmu propuštěni a vše bylo přirozeným způsobem vysvětleno.

Bilance vyšetřování

Možná objeven nový fenomén. Zjištěné informace jsou bohužel velmi kusé a neprůkazné. Vinou vyšetřovacího týmu došlo k útěku hlavního podezřelého a ke třem zbytečným úmrtím.

 • Důkladný průzkum Harrisova domu
 • Nahrání a analyzování zvuků
 • Průzkum nedostavěné Teslovy elektrárny
 • Pozorování
hlaseni/m91_a212.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1