Nástroje pro tento web


hlaseni:m8_a104

Hlášení M8-A104

Průběh mise

15.5. Ve Florencii jsem se setkal s novými agenty: A108, A118, A119, které jsme já a agent A106 dostali za úkol zaškolit na práci v Omeze. Za úkol jsme dostali vyřešit případ spadlého meteoritu nedaleko městečka Vire ve Francii a divné okolnosti, které pád provázejí.

17.5. Dorazili jsme do vesnice Vire a začali jsme vyšetřovat co se stalo. Meteorit dopadl před 14 dni na sever od města nedaleko statku zemědělce Pokairota. Od hoteliéra jsme se dozvěděli, že pan Pokairot zemřel nedlouho po dopadu. Vedlejší statek patří tamnímu opilci Noairovi. Podařilo se nám ho přesvědčit, aby nás v noci zavedl na místo dopadu. V noci, protože Noairovi nemají rádi návštěvy, přesněji, brání svůj pozemek zbraněmi. Objevili jsme kráter, na jehož dně byl vidět asteroid, který vypadal, že je zlatý. Také tam byl rýč. A106 slezl dovnitř a snažil se ukopnout oním rýčem vzorek z asteroidu. Vzorek se získat nepodařilo, zato A106 našel na dně kráteru mrtvolu. Byla prorostlá neznámým organismem. A106 byl částečně infikován. Když jsme ho vytáhli z kráteru byli jsme napadeni zvířetem, které vypadalo jako kůň, ale tělo mělo pokryto odumřelým masem a visely z měj cáry onoho cizího organismu. Toto zvíře jsme zneškodnili. Dále jsme zjistili, že cesta zpět je neprůchodná. Na cestě leželo zničené tělo Noaira, z kterého do celého okolí rostl neznámý organismus. Bez infikování se nedalo projít. Vrátili jsme se na statek, kde jsme lokalizovali dvě osoby: manželku a syna Pokairota a dále psa. Všichni byli infikovaní. Byli jsme svědky, jak syn zabil matku i psa. Zneškodnili jsme syna. Na statku jsme našli menší meteorit (cca 20 kg). Vzali jsme ho jako vzorek. Na pohled vypadá jako zlatý a zároveň duhový kov. A108 zapálil statek, aby zničil neznámý organismus. Poznatek: Organismus je vysoce hořlavý. Ve vteřině byl celý statek v plamenech. Dále jsme postupovali tak, že jsme ohněm zničili všechny infikované objekty mimo A106, ale včetně velkého meteoritu, který vyhořel zevnitř. Do laboratoří Omegy jsme odevzdali vzorek meteoritu, který jsme získali na statku.

Zjištěné informace

Meteorit dopadl před 3.5.1939 na sever od města Vire (Francie) nedaleko statku farmáře Pokairota. Meteorit je složen z neznámého materiálu (na pohled zlatě duhový kov), který přinesl infekci cizího organismu. Infikace je velice rychlá. Tento mimozemský organismus způsobuje smrt do několika dnů, při silnější infikaci. Napadá pravděpodobně všechny živé organismy. Mimozemský organismus je extrémně hořlavý.

Informace k došetření

Není jisté, zda tento organismus napadá všechny živé organismy, v případě, že je nějaké zvíře, popř. rostlina imunní dal by se získat lék. Není jasná struktura organismu ani složení meteoritu.

hlaseni/m8_a104.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1