Nástroje pro tento web


hlaseni:m89_a210

Hlášení M89-A210

Mise
M89 Netvor v bouři
Autor hlášení
A210 Mary Wilcox

Obsah mise

Průzkum zvláštních fenoménů, vyskytujících se v americkém městě Lincoln v květnu roku 1939.

Členové průzkumného týmu

Úvod

Toto je stručný výklad jevů, se kterými se členové průzkumného týmu setkali. Tento průzkumný tým nebyl utvořen cíleně, ale dílem náhody, která nás všechny svedla dohromady. V Lincolnu se každý z členů setkal se zvláštními zvěstmi, které se šířily mezi lidmi, každý z nás se vydal po své stopě.

Průběh

V poslední době šly městem drby o tom, že se mrtvoly začínají samy vyhrabávat z hrobů. Protože se v USA pohřbívá 6 stop hluboko, byly tyto zvěsti zdánlivě nepravděpodobné. Nicméně jsem po návštěvě hřbitova zjistila, že dva hroby z poslední doby prodělaly úpravy. Ačkoli se nedalo ze hřbitovního zřízence nic kloudného vyrazit, pouhým pohledem do připraveného hrobu bylo možné ověřit, že zřízenec zahrabává nebožtíky maximálně metr hluboko. Hlínu na svých hrobech měli narušenou Sarah Lee a Eugene Dwight, kteří zemřeli během minulého týdne.

Mezi tím doktor Lockwood zjistil, že tělo Kelvina Brooka, které v márnici čekalo na jeho pohřeb, prodělalo jisté změny a zřejmě se pokusilo dostat z chladícího boxu. Zřízenec v márnici (Jesse) vše zapřel, ale zdálo se, že se tělo zkusilo škrábáním dostat ven. O jeho pohybu po smrti svědčily i otlaky, které nebyly uvedeny ve zprávě o ohledání.

Po návratu ze hřbitova jsem provedla analýzy tekutin z těla Kelvina Brooka. Jednalo se o 88 letého muže, který dle ohledání zemřel na následky tuberkulózy. V jeho těle jsme však našli kašovitou hmotu, která vykazovala zvláštní aktivitu. Zřejmě byla schopna „rozkládat“ organickou hmotu a rychle expandovala. Pro tyto jevy v současném lékařském poznání neexistovalo vysvětlení. Proto jsem se rozhodla po poradě s poštmistrem obrátit na záhadné číslo z novin, které mi mělo s řešením záhady pomoci.

Zvláštní shodou okolností mě číslo zavedlo do hotelu Rock v Lincolnu za Johannem Stühlem, kterému jsem prve pomáhala dostat se do civilizace, když se mu pokazilo auto. On mě informoval o možném spojení s Teslovými věžemi, nebo o fenoménu "houby z vesmíru".

Kromě doktora Lockwooda se k nám s vyšetřováním přidal i agent FBI George McGree, který přinesl informace od okolních farmářů. Prý se jim kolem farem v noci pohybují podivná stvoření, na která štěkají psi a potvrdil zmizení krávy, která byla podle informací „vyžraná zevnitř“ a zanedlouho sama zmizela.

S dalšími informacemi se k nám poté přidal šerif Scott, který v lomech vyšetřoval zmizení Gordona Reeda, jednoho z černošských dělníků. V rámci vyšetřování objevil podivný strom, opředený bezpočtem pavučin a v jeho domě pak plechovku se stejnou kašovitou hmotou, na jakou jsme narazili v nemocnici. Spolupracovníci Gordona Reeda vypověděli, že Gordon rád sbíral meteority. Z těchto informací a s pomocí Johanna Stühla náš tým vydedukoval, že půjde pravděpodobně o "houbu z vesmíru", která se na zem dostala během meteoritického deště. Gordon pak některé z kamenů našel a bylo pravděpodobné, že se infikoval.

Teorii pak potvrdil sám Gordon, kterým jsme byli v hotelu přímo napadeni. Jeho tělo bylo v podivném stavu vědomí/nevědomí, kdy byl schopen omezeně komunikovat a vykazoval známky vnímání, ale nereagoval na bolest. Nakonec jsme ho bohužel museli zlikvidovat a to zapálením. O jeho pokročilém stavu „rozkladu“ jsme však byli přesvědčeni až ve chvíli, kdy „dokonale“ shořel ve vydatném dešti bez toho, aby zanechal tělo.

Jeho dům, spolu s jeho věcmi (a část laboratoře s houbou) jsme spálili, spolu s tělem Kelvina Brooka (který naštěstí do té doby ležel klidně v mrazáku). Tuto část záhady jsme sice „vyřešili“, ale zbývá mnoho dalších otázek.

Shrnutí

V Lincolnu se vyskytly případy nakažení lidí a zvířat tzv. "houbou z vesmíru". V jednom případě šlo o černocha, který byl určitě přímo nakažen z meteoritu, který našel. Ovšem také se vyskytlo nakažení bělocha Kelvina Brooka a pravděpodobně dalších dvou lidí (dle informací ze hřbitova) Sarah Lee a Eugena Dwighta. Kdo je v jejich případě pacient nula, není zřejmé! Všichni tři mrtví, Kelvin, Sarah i Eugene, zemřeli v nedalekém sanatoriu. Okolnosti jejich případného nakažení jsou zatím neznámé. V jakém stavu se momentálně jejich těla nacházejí, také není známo. Pokud by byli ve vysokém stádiu nakažení, je pravděpodobné, že by vyhledali vysoké místo, které by houba využila k rozšíření bílých spór.

Informace k došetření

  • Byli Sarah Lee a Eugen Dwight opravdu nakaženi? Za jakých okolností zemřeli?
  • Co obchází kolem farem na severní straně Lincolnu? Vyskytují se v této oblasti nějaká mrtvá zvířata, nebo stopy spór?
  • Je šerif Scott po kontaktu s houbou nakažen?
  • Lze nákazu zastavit, zvrátit nebo léčit?
  • Jakou vazbu mají podivně opředené stromy k celé události?
hlaseni/m89_a210.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1