Nástroje pro tento web


hlaseni:m89_a209

Hlášení M89-A209

Mise
M89 Netvor v bouři
Autor hlášení
A209 George McGree

Úvod

Toto je přepis osobního deníku agenta George McGree do podoby hlášení. Pokrývá období 3.—6. května 1939. Týká se průzkumu zvláštních fenoménů, o nichž se šíří zvěsti z města Lincoln.

Do vyšetřování byli zapojeni další lidé: Thomas Scott, místní šerif; Gerard Lockwood, místní lékař; Mary Wilcoxová, výzkumnice a Johann Stuhl, cizinec s až příliš mnoho informacemi

Průběh mise

3. a 4. května 1939, Lincoln USA
Na základě podivných zpráv přicházejících na ústředí FBI z okolí města Lincoln jsem se vydal situaci vyšetřit. Do města jsem dorazil 3. května 1939 vlakem. Ubytoval jsem se v hotelu Rock. Jak je dobrým zvykem, šel jsem o své přítomnosti informovat místního šerifa a zeptat se, zda nezaznamenal, že by se v jeho městě dělo něco podezřelého. Šerif nejevil o mou osobu ani o dění ve městě zájem. Zbývající dny jsem tedy v utajení obcházel město a snažil se získat informace. Mé utajení nevydrželo příliš dlouho…

5. května 1939, Lincoln USA
Ve centru města jsem oslovil místního farmáře, postaršího muže s povozem, později jsem se dověděl, že jeho jméno je Lester. A také to, že je místními považován za podivína. Tento muž nicméně tvrdil, že něco podivného obchází jeho i další farmy. Nebyl si tím sice jistý, ale údajně se nejedná o zvíře ani lidskou osobu. Trochu mě zneklidnil fakt, že je na případného „návštěvníka“ připravený, zvláště, pokud by mě vyšetřování mělo zavést na místní farmy s kukuřicí. Bylo to však první a největší vodítko k prapodivným zvěstem, které jsem měl.

Využil jsem služeb místního drožkáře, abych navštívil také další farmu. Ujasnili jsme si, že na Lesterovu farmu nepotřebuji. Dovezl mě tedy na farmu Weina Ortise, dveře mi otevřel opět postarší člověk. Potvrdil mi, že také jeho a další farmy obchází tvor, který by mohl být člověkem nebo zvířetem. Zároveň mi svěřil informaci, že našel jednu svou krávu pošlou, což by nebylo tak zajímavé, kdyby údajně nebyla zevnitř celá „vyčištěná“, resp. nikde v jejím okolí se nenacházely vnitřnosti ani známky po souboji s dravým zvířetem. Zdálo se, že se na místní farmy budu muset vrátit ve večerních hodinách, kdy se údajný bytost či bytosti v oblasti farem vyskytují.

Nicméně, nechal jsem se nejprve odvézt zpět do města k místní nemocnici, doufal jsem, že by mi místní lékaři mohli pomoci rozluštit, jak může být celá mrtvá kráva zevnitř prázdná bez okolních stop po vnitřnostech či útoku zvěře. V nemocnici jsem narazil na lékaře, Gerarda Lockwooda a výzkumnici Mary Wilcoxovou. Doktor mně sice příliš nepomohl s objasněním mého vyšetřování, ale předložil mi další záhadu – box v márnici se znaky snahy dostat se z boxu pryč. Společně s výzkumnicí také opatřovali tělo zesnulého Kelvina Brooka (úmrtí v 88 letech na tuberkulózu), jehož tělo bylo napadeno podivnou parazitickou houbou, která jeho tělo nějakým způsobem přetvářela.

Na popud výzkumnice jsme se vydali na místní poštu, kde ji měl kontaktovat tajemný muž s informacemi přes Telex. Zde se k nám připojil také šerif Thomas Scott, v tuto chvíli již zapálený do podivností, které se mu ve městě odehrávají. Na základě telefonátu jsme se vydali do hotelu Rock, kde na nás čekal záhadný muž, Johann Stuhl (cizinec s německým přízvukem), který dle mého názoru věděl až příliš mnoho, navíc o paranormálních jevech. Seznámil nás s hned několika fenomény, které mohou ohrožovat město Lincoln a jeho okolí: teslovy věže a zombie houba. I přes řadu informací nebylo zatím možné určit, zda se tyto fenomény dotýkají zatím všech sesbíraných poznatků, které jsme si v hotelu Rock předali: mrtvá torza zvířat, opuštěné hroby na hřbitově, škrábance v boxech, tělo napadené parazitickou houbou, bytosti okolo farem, podivný strom s pavučinami v lomu, pád meteoritického tělesa či mizení obyvatel města…

Navíc se k městu přihnala bouřka, která jej i ve tři hodiny odpoledne zahalila do naprosté temnoty, kterou občas proťal jen světelný záblesk. K hotelu se také přiblížila bytost, která procházela nepopsatelnou proměnou. Z největší pravděpodobností byla napadena již zmíněnou zombie houbou. S šerifem a cizincem jsme díky informaci, že je houba náchylná na oheň, bytost spálili. Už jen skutečnost, že následně beze zbytku zmizela, nás přesvědčilo, že se již déle nejednalo o člověka, kterému by bylo možné poskytnout pomoc. S největší pravděpodobností se jednalo o Gordona Reeda, černošského obyvatele města, který měl údajně zmizet.

Bouřka postupně ustávala. Až na Johanna Stuhla jsme se postupně vydali spálit vzorky houby v laboratoři, tělo Kelvina Brooka i dům Gordona Reeda, kde se mohl vyskytovat také meteorický předmět, od kterého se zřejmě nakazil a houbu si donesl do svého obydlí. Při likvidaci domu jsme narazili na menší problém v podobě novináře, kterého jsme přesvědčili, že nemá význam se o této situaci nikde zmiňovat.

6. května 1939, Lincoln USA
Vzhledem k neúplným spojitostem s jinými záhadami, které se v tomto městě objevily, zůstávám zde pro jistotu minimálně pár dalších dní…

Shrnutí

Ve městě Lincoln bylo během vyšetřování odhaleno několik možných – zvláštních – fenoménů, o kterých se šíří zvěsti. Vyšetřen a pravděpodobně vyřešen byl fenomén tzv. Zombie houby. Je však otázkou, zda souvisí také s podivnými bytostmi, které se pohybují v okolí místních farem, příp. s prázdnými hroby na hřbitově či podivným nálezem stromu obaleného pavučinami v místním lomu. Není proto vyloučeno, že bude potřeba dalších zásahů. Navíc, osob nakažených parazitickou houbou ve městě může být také více. Bude tedy potřeba situaci sledovat, případně zasáhnout, aby bylo zamezeno dalšímu šíření. Nebylo by také na škodu si zjistit více o cizinci s příliš mnoha informacemi, kterému se náhodou porouchal automobil zrovna v místě, kde došlo k výskytu paranormálních jevů, Johannu Stuhlovi.

hlaseni/m89_a209.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1