Nástroje pro tento web


hlaseni:m63_a185

Hlášení M63-A185

Mise
M63 Robot
Autor hlášení
A185 Francois Dupin

5. březen, New York

Po misi v Colorado Springs jsem z velitelství obdržel instrukce, abych se zúčastnil Newyorské světové výstavy Úsvit nového dne a pozoroval podezřelé úkazy. Na výstavě jsem se setkal s několika dalšími agenty A174 a A188 a jednou civilistkou, která se k nám dostala sice náhodou, ale byla ochotna nám pomoct. Tu jsme (možná dočasně) naverbovali do Omegy jako A189. Kromě uvedených agentů se mise účastnila také agentka A181, která se mnou přijela z Colorada.

Tuto skupinu agentů jsme zastihli poblíž stroje zvaného odhmotňovač. Agenti nám sdělili, že se zde nedávno zúčastnili pokusu s Odhmotněním (viz hlášení z mise M59). Poté jsme se rozhodli vypravit se do ústavu za městem, který agenti udajně navštívili během odhmotnění. Tento ústav jsme chtěli prozkoumat a zjistit jeho souvislost s odhmotněním. Zjistili jsme, že v ústavu pracoval doktor Haley, vynálezce odhmotňovače. Ten byl ale vyhozen, protože léčebná metoda odhmotnění neměla uspokojivé výsledky.

Dále jsme potkali blázna, který údajně říkal lidem „ty jsi člověk“ a věcem „ty nejsi člověk“. Když ale uviděl agenta A188, řekl mu, že není člověk. Napadlo nás, že by to mohlo souviset s odhmotněním (on - A188 - jediný ho podstoupil).

Po odchodu jsme se vrátili na výstavu. Jelikož se v předchozích misích několikrát objevila firma Somersfeld, šli jsme se podívat na místo, kde měli stánek. Tam zrovna probíhala ukázka robotky Marie, která prý byla sama schopna myslet a hýbat se.

Po tom, co jsme jí spolu s dalšími diváky položili několik otázek, usoudili jsme, že by mohlo stát za to sejít se s robotkou v soukromí. S technikem, který tam tu noc sloužil, jsme se domluvili na večerní soukromý rozhovor s Marií.

Zjištěno

 • Mariino vědomí je součást kolektivního vědomí Vědoucích. Je na něj napojena a zná jeho obsah.
 • Vědoucí jsou tvorové různými způsoby vzniklí z lidí. Nemají vlastní vědomí. To je jejich přeměnou zničeno a jim zůstane jen kolektivní.
 • Vědoucí nepotřebují jíst, pít ani spát. Energii čerpají z teslových věží. Po čase bez energie zemřou nebo znehybní a budou čekat na vzbuzení dávkou energie.
 • Vědoucí nelze normálně zabít. Necítí bolest, takže by bylo třeba je např. kompletně rozdrtit
 • Vědoucích je po světě více než dva miliony. Mohou vzniknout např. při užívání Wotacoly (viz mise 55).
 • než se z někoho stane Vědoucí, projde přechodným stavem zvaným Probuzení, který trvá několik sekund až několik dní.
 • existuje ústřední zařízení obsahující kolektivní vědomí. Marie neví kde, ale pravděpodobně v USA
 • Vědoucí mohou být nejspíš kontrolováni osobou s přístupem ke kolektivnímu vědomí
 • Marie nesmí prozradit nic o svém tvůrci ani nic dalšího z kolektivního vědomí nebo svojí paměti

Po konverzaci s Marií jsme se vrátili zpět do hotelu. Ráno jsme u budovy s Marií uviděli hlouček policistů, kteří vyšetřovali smrt jednoho technika (byl to ten, který nás pustil). Podle nich mu spadla na hlavu jedna z pásek s pamětí Marie a on vykrvácel. Zatím nevíme, jak to bylo doopravdy.

Shrnutí

Při této misi jsme nejdříve zjišťovali informace o odhmotnění, poté jsme se dostali k mluvící robotce, od které jsme zjistili zajímavé informace o vědoucích a probuzených. Technik, který nás k ní pustil, byl nalezen mrtev.

Získané informace

Odhmotnění už možná nepůjde provést - vynálezce odhmotňovače je mrtev a odhmotňovač rozmontován. Informace o vědoucích - viz rozhovor s Marií.

Informace k došetření

 • Jak a kým byl zabit technik
 • Jaké jsou zájmy Somersfeldu co se vědoucích týče
 • Kde se nachází přístroj s kolektivním vědomím, pro případ že by bylo třeba ho zničit
hlaseni/m63_a185.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1