Nástroje pro tento web


hlaseni:m4_a107

Hlášení M4-A107

Průběh mise

Fantom staré Prahy měl být maskovaný vrah, který má na svědomí několik brutálních vražd, naposledy manželský pár z Británie. Společně s A108 jsme byli vysláni, abychom to prošetřili. Hned první večer jsme šli prozkoumat jedno z míst činů a v poslední chvíli jsme z kanalizace vysvobodili budoucího agenta A109 a slečnu Juditu Birkeovou, které tam Fantom uvěznil, aby se utopili. Ti nám sdělili, že byli na stopě vlka, který zmizel nedlouho předtím ze ZOO, čímž se propojily dva případy, které zrovna děsily Pražany.

Slečna Birkeová je ošetřovatelkou v ZOO a pátrala po uprchlé vlčici Lottě, ale v kanalizaci narazili namísto ní na jakéhosi „rudookého běsa“ (tedy nejspíš vlka, ale o dost děsivějšího vzezření), kterého zahnali jen šťastnou náhodou. Sledování různých stop a domněnek nás nakonec zavedlo až k psychiatrické léčebně. Její primář Dorpis potvrdil, že se nejspíš jedná o uprchlého chovance Marka Malého. Zároveň vyslovil obavu, že Malý byl otráven v rámci německých testů nervového plynu, který způsobil jeho stav. Dorpis nám pak zapůjčil uspávací pušku k Malého zpacifikování.

Během našeho pobytu v Praze jsme společně podnikli dvě výpravy do kanalizace. Při obou jsme Fantoma potkali. Při první jsme našli zhrouceného plačícího muže, který působil spíše jako dítě. Mluvil o jakémsi Hubertovi, který ho ovládal. Hubertem asi myslel svoji druhou osobnost, jelikož ve vteřině změnil své vystupování a hrozil nám smrtí. Pak zmizel a vzápětí po nás ze tmy vystartoval vlk, nebo spíše ona bestie, co potkali naši přátelé prve. Zápas s ní se přesunul do stoky; přidala se k němu i slečna Judita svými zuby a nehty a netvora smrtelně zranila. Ukončili jsme jeho trápení a s překvapením zjistili, že se jednalo o onu uprchlou vlčici. Slečna Birkeová si incident nepamatovala. Oběma jsme odebrali krev a vlčici shodili do stoky; později jsme zjistili, že měla vzteklinu, ale nic dalšího. Slečna Judita byla až na otravu krve v pořádku.

Během druhé výpravy do kanalizace jsme opět potkali Malého -jeho „horší já“ se titulovalo jako „pan Velký“. Snažil se se svými démony bojovat, ale nakonec jim podlehl. Pokusili jsme se ho uspat střelou, ale přepadl přes okraj zábradlí a utopil se v nádrži. Těsně před smrtí se pokoušel do vody shodit kovový sud. Ten jsme zajistili a odebrali vzorky. Někdo nás při tom pozoroval, ale unikl nám v budově vodárny, která byla těsně nad námi. Druhý den nám novinář Holý, přítel agenta A109 a výborný informační zdroj, sdělil, že henleinovci, kterým celý problém připisoval primář Dorpis, prý netuší, oč kráčí. Nedlouho poté byl Holý těžce zraněn za velmi podezřelých okolností.

Zjištěné informace

Fantomem byl uprchlý chovanec psychiatrie Marek Malý, dříve zaměstnanec kanalizací, kde se nejspíš otrávil plynem. To způsobilo rozštěpení osobnosti, paranoiu a agresivní chování. Vlčice Lotta trpěla vzteklinou, ale nejspíš se otrávila také.

Informace k došetření

Švagr Malého pan Bříza možná řekl, že se o něj „postará“, prořekla se Malého sestra.Kdo a co je zač Judita Birkeová? Někdo nám poslal přes novináře Holého vzkaz „Vy ani Vaši přátelé nepátrejte po fantomovi, nebo zemřete“, který přikládám.Těsně před publikováním článku o našem případu se Holý „zranil v kanalizaci“, o čemž máme vážné pochyby. Během naší druhé návštěvy kanalizace nás někdo sledoval, ztratil se v budově vodárny.Fantomovi je připisováno hodně vražd, od uškrcení mladé ženy po zmasakrování manželského páru sekyrou. Je možné, že ne všechno měl na svědomí právě Marek Malý. *A hlavně - co přesně způsobuje látka v sudu, který jsme našli, co na něm bylo napsáno a koho se týká.

hlaseni/m4_a107.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1