Nástroje pro tento web


hlaseni:m42_a166

Hlášení M42-A166

Mise
M42 Přetížení
Autor hlášení
A166 George Taylor

Cílem bylo prozkoumat příčinu záhadných zranění a úmrtí v městečku Perth. Jako krytí jsme použili příběh o třech přátelích, kteří Nový rok chtějí strávit na Skotském venkově raději než v Londýně.

Během první prohlídky terénu nás zarazil místní policista vybavený puškou a důrazně nám doporučil vrátit se do hotelu před setměním. Po setmění se místním lidem stávají „nehody“. S tím, že do tmy je ještě čas jsme pokračovali. V jedné hospodě jsme zjistili, že elektrické vedení se na podzim příhodně přetrhalo vlivem velkých mrazů a proto byla Teslova věž uvedena do provozu dříve než bylo plánováno.

Cestou zpět do hotelu jsme slyšeli výstřely. Místní studentka se nás snažila ukrýt u rodičů doma, otec však nesouhlasil a podezříval nás, že jsme nakažení. Druhý den jsme se slečnou šli do nemocnice. Doktoři mají za to, že za touto „nemocí“ je Teslova věž. pacienti nemají nic společného. Tma je pravděpodobně spouštěč jakéhosi transu.

Večer jsme se účastnili celonočního večírku. A117 si získala sympatie provozovatele teslovy věže, pana Jamese. Před půlnocí primář dr. Brown obvinil pana Jamese, že příčinou problémů ve městě je Teslova věž a dožadoval se jejího vypnutí alespoň na jeden den. Krátce na to vypadla elektřina v celém městě. Při tomto výpadku jeden občan dostal záchvat dokonce i uvnitř budovy.

Během pár minut elektřina zase naskočila a Teslova věž začala dodávat nezvladatelné množství energie všem spotřebičům. Kovové předměty se nedaly udržet v ruce, žárovky praskaly, elektrické přístroje byly přetížené a v hotelu vypukl požár. A111 se bezúspěšně pokusila rozstřílet hotelový přívod elektřiny. Z věže šlehaly čím dál větší a častější Blesky do všech přijímačů i mimo. Pomatení se začalo projevovat u čím dál většího počtu lidí.

Co nejdříve jsme se dostali do elektrárny, kde nám technici řekli, že nevědí, co přetížení způsobuje, protože elektrárna je vypnutá. Tuto informaci jsme vzhledem k akutnímu nebezpečí pro nás i vesnici neověřovali. Zprovoznili jsme parní lokomotivu určenou k dodávce uhlí do elektrárny a s její pomocí jsme srazili Teslovu věž k zemi. Výboje poté ustaly. Po návratu do městečka se všichni lidé zdáli v pořádku.

Zjištěné informace

  • Pomatení se pravděpodobně vyvinulo v důsledku vystavení elektrickému poli. Tma poté spouštěla u pacientů představu zářící koule a nutkání pevně sevřít cokoliv měli zrovna po ruce.
  • Nebezpečné elektrické výboje údajně nepocházely z elektrárny.
  • Je pravděpodobné, že k pomatení docházelo až při delším vystavení elektrickému poli. Vyšší intenzita způsobovala problémy dříve.

Zbývá dořešit

  • Odkud pocházelo neznámé elektrické pole, které Teslova cívka přenášela dál po vypnutí elektrárny.
  • Zda obyčejné elektrické pole muže způsobovat tento druh psychické poruchy.
  • Souvislost mezi místním fenoménem, Probuzenými a organizací Zlaté kolo (viz M36)
hlaseni/m42_a166.txt · Poslední úprava: 2024/02/04 00:09 autor: 127.0.0.1