Nástroje pro tento web


hlaseni:m25_a107

Hlášení M25-A107

Průběh mise

Již tři čtvrtě roku měl po nocích přepadávat Newyorčany samozvaný ochránce zákona, který ovšem z nějakého důvodu místní policii příliš nezajímal. Byli jsme vysláni na místo, abychom zdejší události prošetřili. Nápomocný nám měl být A142, zároveň jsme také měli posoudit jeho vhodnost pro přijetí do řad agentů Omegy. To, že A142 pracuje jako newyorský policista, nám celou práci zjednodušilo. Nejprve nám osvětlil, že Batman je jakýsi obrázkový seriál pro dospělé, a pak nám sehnal i samotnou vyšetřovací složku případu muže, kterému místní familiérně přezdívali „Sosáč“. Ukázalo se, že Sosáčovými oběťmi jsou samí muži, ve věku 25-45 let, napadeni v nočních či brzkých ranních hodinách v zapadlých uličkách. Útoky působily pravidelně, nijak se nestupňovaly, ani neutichaly. Co bylo nápadné, byl fakt, že všechny oběti byli muži buďto robustních postav, či alespoň působili fyzicky zdatně. Všichni měli na krku bodná či řezná zranění a všem chyběl podstatný objem krve. Většina z nich měla záznam, většinou šlo o zlodějíčky, lupiče a mafiány, kteří byli v minulosti obviněni, ale trestu unikli. Všichni byli též návštěvníky soukromého klubu Germanica.

Ze Sosáčových obětí 12 nepřežilo, 2 skončili v blázinci a jediný žijící svědek, Mark Besson, byl po vyslechnutí propuštěn. Na jeho přítele se prý útočník snesl ze vzduchu, zakousl se mu do krku a poté, co se na něj Besson vrhnul, zmizel. Rozhodli jsme se zjistit, co všechno Besson ví. Řekl nám, že Sosáč je vysoké a velmi hubené postavy - a to tak výrazné, že by jej podle ní okamžitě poznal. Prý smrdí spáleným střelným prachem, je zahalen v černé a nosí tmavou škrabošku. Na zádech má křídla s rozpětím alespoň 2,5m. A prý je také velmi silný; u existence Bessonova typu bych ale tyto informace raději brala s rezervou. Na místě, kde došlo k napadení Bessonova přítele, jsme zjistili, že útočník musel nejspíš nějak splachtit ze střechy, která ovšem byla vysoká 20 m. Večer jsme se vydali do Germaniky. A134 se od nás oddělil a zmizel neznámo kam. Já, agenti A106, A114 a odděleně od nás i A142 jsme vešli dovnitř. Naše podezření se potvrdilo - šlo o místo setkávání newyorské buňky NSDAP. V průběhu večera se agentu A106 podařilo ukořistit aktovku s dokumenty z jejich velení, agentu A114 odpravit muže, co ho poznal podle fotky v novinách, a agentu A134 poslat půlku Germaniky do horoucích pekel. Po poskytnutí první pomoci ožehlému agentu A134 jsme se v hotelu podívali na materiály, které ukořistil A106. Ve výtiscích Batmana se autor snažil poměrně marně porovnávat polohy mrtvol s fotografiemi z míst činu, další dokument - proškrtaný seznam obětí - byl ovšem o třídu zajímavějším nálezem. Jednak doplnil oběti, o kterých jsme nevěděli, a pak nám také ukázal jedno nepřeškrtnuté jméno - Grüber. Šlo o místního politika, který očividně výslechy zvládal o dost lépe než jeho kolega Besson a který A142 a A114 neřekl ani ň.unknownLineBreakRozhodli jsme se tedy pro Grüberovo sledování. To, že byl mezitím zavražděn Besson, nás v rozhodnutí utvrdilo. Večer, po cestě z klubu, auto s agenty A106 a A114 zastavila vysoká tmavá postava. Po krátkém rozhovoru se odpojila a vyrazila za Grüberem. Agenti nám tvrdili, že jim muž řekl, že hodlá pokračovat ve vraždění, proto ho musíme zlikvidovat a zabavit mu jeho vybavení. Bez ohledu na věrohodnost jejich tvrzení jsme se nakonec rozhodli jít za ním do Grüberova bytu. Při přestřelce dostal zločincův vynález zásah a explodoval. Grüberově smrti jsme nedokázali zabránit. Navzdory okamžitě poskytnuté první pomoci skončil agent 106 v ošklivém stavu.

Zjištěné informace

„Batmanem“ byl nacistický vědec. Tvrdil, že má zvláštní krev, která mu dodává nadlidskou sílu. Aby mohl obsluhovat stroj, s pomocí kterého se pohyboval, extrémně zhubnul, ale bez velké síly by mu i to bylo k ničemu. Grüber, Besson a všechny oběti patřili k newyorské buňce NSDAP. Účastnili se experimentu vedeného oním vědcem. Ten je pak kvůli jejich krvi lovil. Projekt zřejmě nebyl zcela úspěšný. Místní buňka NSDAP sídlila v soukromém klubu Germanica. Vzhledem k tomu, kolik výbušnin a zbraní měla ve sklepě, se nejspíš agentu A134 podařil záslužný skutek, když Germaniku vyhodil do povětří.

Informace k došetření

O co šlo v „Batmanově“ experimentu? Kdo byl onen vědec a co je pravdy na jeho „speciální“ krvi?

hlaseni/m25_a107.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1