Nástroje pro tento web


hlaseni:m24_a108

Hlášení M24-A108

Průběh mise

Byli jsme vysláni na Egyptský venkov prozkoumat Německé vykopávky. Nejprve jsme prozkoumali město samotné a zjistili, že lokalita vykopávek je 100 mil daleko. Shodou okolností jsme byli ubytováni ve stejném hotelu, ve kterém bydleli Němci. Z recepčního jsme dostali několik zajímavých informací. V hotelu bydlelo 8 vědců a 6 „kabátníků“, které recepční označil za kožené ksichty. Patrně se jedná o příslušníky bezpečnostních jednotek, které na akci dohlíželi.

Agenti A147, A148 a A150 se soustředili ve městě na pátrání přes překupníky starožitností a zjištění mystické a historické podstaty místa vykopávek. Já s agentem A149 jsem se vypravili do města rovnou hledat stopy. Agent A149 se seznámil s místními průvodci, kteří patrně pracovali i pro Němce.

Recepční nás informoval, že jeden z Němců „kabátníků“ se po nás ptal v hotelu. Vydali jsme se jej s A149 hledat ve směru, který byl k Německým vykopávkám. A149 hlídající západní část města spatřil německý nákladní radiovůz, jak opouští město. Střelbou z pušky mu zničil tři pneumatiky a tím jej znehybnil. Němci opětovali palbu. Rychle pořízenými velbloudy jsem A149 evakuoval z místa střetu. Nebyl zraněn. Poté jsme změnili složení a rozhodli jsme se s A149 a A148 na vůz opět udeřit. Já a A148 jsme se převlékli za Araby (A148 hovoří arabsky), pořídili koš zásob a vydali se za Němci. Původně jsme uvažovali o otrávení potravin, ale nakonec jsme jed nepoužili. A149 nás kryl puškou od nádraží. S A148 jsme na velbloudech dojeli k Německému radiovozu, který měl již opravené gumy a stožár v provozní poloze. Dva z Němců, kteří přišli pro jídlo, jsme omráčili úderem lahví do hlavy. Ostatní Němci odpověděli střelbou z pušek, A149 palbu opětoval, bohužel byl raněn. Dostal jsem se až k vozu, cestou jsem pažbou pušky omráčil jednoho Němce.

Mezitím A147 a A150 ukončili jednání s obchodníky, kde získali cenné informace o Knize mrtvých a vydali se za námi. Ve stále probíhající šarvátce byl v souboji raněn A148. Podařilo se mi omráčit dalšího Němce u náklaďáku. Vnikl jsem do kabiny na místo řidiče. A147 a A150 se zapojili do šarvátky o náklaďák v pravou chvíli. A147 byl brzy raněn v boji muže proti muži bodákem, ale A150 německého vojáka zneškodnil vlastní dýkou. Podařilo se mi nastartovat radiovůz. Agenti naskočili do nákladového prostoru. Prudkým rozjezdem jsem setřásl německé vojáky ze střechy.

V nákladovém prostoru byl jeden z „kabátníků“ se sluchátky na uších. Situace, dle vyjádření ostatních, vypadala na nehezký boj v nákladovém prostoru. Ale A150 Němce střelil příruční zbraní, ten zakolísal a vypadl z jedoucího náklaďáku ven. Dle vyjádření ostatních agentů mu v poslední chvíli vypadl z ruky malý kovový předmět, ale než jej identifikovali, tak se vykutálel ven do písku. A149 byl z místa u nádraží evakuován jedním ze zkontaktovaných místních průvodců.

Ve voze byla řada dokumentů vypovídající o ztrátě spojení s místem vykopávek a předtucha, že jsou všichni účastníci vykopávek nezvěstní, což by potvrdilo hypotézu o kletbě vložené na Knihu mrtvých.

Zjištěné informace

Místo vykopávek jsme přímo nenavštívili, ale z rádiové korespondence zadržené Němcům se lze domnívat, že jejich mise skončila neúspěchem. Ani samotná Německá osádka v Bir Geremli nevykázala ochotu do místa vykopávek vyrazit.

Informace k došetření

Egyptská kniha mrtvých se nám nedostala do rukou, ani nemůžeme určit, kde se nyní nachází. Je nutné zjistit za jakým účelem po ní Němci pátraly a jak souvisí s již vyšetřenými případy. Mohlo by jít o souvislost s pokusy oživit mrtvé jedince. Též je nutné prověřit, zda byla kniha skutečně vyzvednuta, či kde se pravděpodobně nachází. Ze zadržených dokumentů lze detailně prověřit způsob práce, krytí a kontrolu Německé skupiny, jež nelze označit pouze za vědeckou z důvodu přítomnosti ozbrojených vojáků a „kabátníků“.

hlaseni/m24_a108.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1