Nástroje pro tento web


hlaseni:m1_a106

Hlášení M1-A106

Průběh mise

1.5. jsme přešli chatrný most, jednu ze dvou cest vedoucí do přístavního městečka Rockfield. Pokusili jsme se navázat kontakt s obyvateli, naráželi jsme však na jejich odpor vůči všem cizincům. Stejně tak se proti nám postavila místní policie. Já a agent A104 jsme byli svědky stržení mostu místními dělníky a zároveň se mi podařilo zjistit, že dva agenti FBI skončili na dně říčky hluboko pod mostem.

Na agenty A102 a A103 zaútočil jakýsi podivný tvor, kterého ale nebyli později schopni popsat. Když jsme se s nimi opět setkali, usoudili jsme podle zvuků okolí, že po nás jde místní policie. Naštěstí nám pomohl jistý muž, který neměl rád ostatní zdejší obyvatele proto, že poslouchali místního „šéfa“ Messnera.

Rozhodli jsme se prozkoumat místní továrnu na výrobu ryb, protože jsme tušili, že by nám mohla dát spoustu odpovědí. Podařilo se nám proniknout do továrního komplexu i administrativní budovy. Narazili jsme na Messnera juniora. Toto setkání vedlo k tomu, že agenti A102, A103 a A104 byli zatčeni. Mně se je podařilo osvobodit.

Vydali jsme se prozkoumat sídlo Messnerů, stačilo sledovat telefonní dráty. V jeho vile jsme však byli znovu dopadeni bez jediné naděje na ústup.

Z vězení se nám díky hlouposti policistů podařilo opět dostat. Vypravili jsme se znovu do továrny, kde bylo v tu dobu docela živo. Prohlídli jsme celou výrobu a získali nějaké materiály o ní. Agentka A102 narazila na dalšího Messnera juniora a byli jsme prozrazeni. Náhle však byla ohlášena evakuace a všichni začali utíkat ven. Pronásledovali jsme Messnera až do přístavu, kde nám unikl na lodi a my měli co dělat, abychom se ubránili přesile policistů. Zachránil nás létající člun Pobřežní stráže, škoda jen, že byl po chvilce sestřelen lodním dělem.

Továrna vybuchla a z hořícího města se k nám blížil dav fanatických obyvatel. Agent A103 jeden hydroplán opravil a agent A104 nás bezpečně odvezl pryč.

Zjištěné informace

Thomase Haydon zemřel 2.5. v rockfieldském vězení znetvořený k nepoznání. Psychicky byl na dně, spáchal sebevraždu tak, že mlátil hlavou do stěny, dokud si neprorazil lebku. Co se týče jeho vzhledu - byly na něm prováděny pokusy, takže jeho tělo bylo pokryto šupinami a místo rukou měl jakási chapadla.

Agenti FBI skončili i s autem na dně řeky, když pravděpodobně prchali před zdejšími obyvateli. Městečko Rockfield ovládala rodina Messnerů - z nich jsme narazili na otce, jeho čtyři k nerozeznání podobné syny, manželku a dceru. Messner senior postavil před válkou továrnu na výrobu rybích konzerv, čímž si získal respekt místních obyvatel. Po nějaké době se dostal do rady a spustil „projekty pro krásné a prosperující město“. Jak se zdá, mezi projekty patřily také pokusy na lidech. Z toho podle nás pramenila neuvěřitelná houževnatost místních. V jednom dokumentu, který jsme našli a odevzdali, se píše o likvidaci 28 nepoužitelných osob. Messner pravděpodobně experimentoval s lidmi, nepohodlné buď použil nebo je nechal semlít mezi ryby.

V rockfieldské továrně jsme se stali svědky toho, jak dochází k výrobě konzerv, které jsou vyváženy do světa. Do továrny je dopravena bedna, ve které je (omluvte prosím nedostatek vhodnějších výrazů) něco „ožraného, hnusného, slizkého, chapadlovitého a částečně živého“. Obsah těchto beden je nadále rozemlet.

V noci, kdy jsme továrnu navštívili, jsme vyslechli rozhovor mezi jedním vědcem v další části továrny a jedním z Messnerů Juniorů, který říkal, že kvůli smlouvě potřebují ještě 10 000 dávek, sice měli ještě půl roku čas, ale teď už ho nemají.

Informace k došetření

Nepodařilo se nám zjistit, jak je možné, že se místní policie objevila vždy tak rychle. Jednou jsem dokonce rozstřelil telefon, aby Messner junior policii zavolat nemohl, ale ona stejně dorazila skoro okamžitě.

Jak je možná neuvěřitelná konstituce Messnera juniora I? Agentka A102 jej několikrát střelila, dokonce se zdálo, že už mu nebije srdce, stejně se ale poměrně rychle vzpamatoval. Podivuhodnou konstituci měli i ostatní místní obyvatele, dokonce pes, do kterého jsem z bezprostřední blízkosti vypálil z obou hlavní brokovnice, takže jej náraz odmrštil několik metrů dozadu. Po chvilce opět běhal.

hlaseni/m1_a106.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1