Nástroje pro tento web


hlaseni:m17_a108

Hlášení M17-A108

Průběh mise

Původně jsme byli vysláni do Colorado Springs za účelem objasnění nestandardní elektrifikace města a vyšetřování podezřelého chování elektrárenské společnosti Sommersfeld, jež město zásobovala elektřinou. Ztratili se občané, kteří byli s jejich službami nespokojeni a se vší pravděpodobností i vyslanci Edisonova elektrárenského gigantu, kteří též přijeli se Sommersfeldem vyjednávat. Sommersfeld nahradil původní Teslův bezdrátový rozvod, jež občas způsoboval smrtelné úrazy. Společnost Sommersfeld je ukryta v kopcích za městem. My jsme se spíše soustředili na pátrání po Teslovy. Prohlásili jsme se za novináře a po rvačce s místními při večerní tancovačce v hotelu jsme získali respekt i důvěryhodnost. A107 okouzlila místního pilota a s jeho letounem pátrali v horách po Teslově skrýši. To vyprovokovalo úder vrtulníku, který je promptně sestřelil. A113 předvedl skvělé střelecké umění a na jednu ránu vrtulník sestřelil. Pilota jsme podrobili výslechu, nic ze své činnosti si nepamatoval, posléze tragicky zahynul při výbuchu vrtulníku. Dráty od Sommersfeldu vedli i do hor k Teslovu úkrytu, ale nebyli dotaženy až k cíli. Místní nedoporučovali přibližovat se ani k Sommersfeldu ani k Teslovi. Podařilo se nám navštívit Teslovu skrýš a osobně se s ním sejít. Prohlásil se za vězně v tomto vlastním komplexu a obvinil svého velmi schopného uprchlého asistenta jménem Dirk z krádeže technologií a z úsilí o jeho život. Nepodařilo se nám konfrontovat nikoho z věznitelů. Nikola Tesla nás vybavil elektromobilem a puškou, kterou patrně nazval pulzní. Dorazili jsme k předměstí Colorado Springs. Elektromobil nebyl již schopen další jízdy. Nad městem se vznášel další vrtulník a rozprašoval neznámou tekutinu. Byli jsme přivítáni střelbou. Ostatní agenti se pokusili vrtulník sestřelit, ale neúspěšně. Stáhli jsme se do Denveru.

Zjištěné informace

Ve státě Colorado vznikla nová agresivní elektrárenská společnost Sommersfeld, jež vytlačuje společnost Teslovu a patrně i Edisonovu. Patrně přijala část Teslovy technologie, když v Colorado Springs nahradila Teslův bezdrátový rozvod vlastním. Sám Tesla je vězněn neznámo kým ve svých původních laboratořích a obává se o svůj život i dílo. Zde je řada moderních technologií, které ještě nebyli obecně aplikované. Bohužel část z nich není pod Teslovou kontrolou včetně velké věže. Asistent Dirk přelstil Teslu a zcizil Teslovi technologie a možná celé Teslovo dílo. Nikola Tesla se ani po naléhání nepřidal k Omeze. Nepodařilo se zjistit, kdo vyslal vrtulník. Ale můžeme důvodně podezřívat Sommersfeld. Aktivita s vrtulníkem a neznámou tekutinou nás jasně vede k organizaci s ozubeným zlatým kolem ve znaku. Název Sommersfeld tomu též je blízký. Místní obyvatelé několikrát hovořili o podezřelých bytostech, o kterých se zdráhali hovořit jako o lidech a pouze je titulovali jako „oni“. Popis odmítli upřesnit, ale uvedli, že je určitě poznáme, protože nevypadají jako lidé.

Informace k došetření

Tesla disponuje velmi zajímavými technologiemi, které by mohli přinést výhodu technologického náskoku Omegy před ostatními. Nutno prozkoumat „pulzní„ pušku. Navrhuji Teslu zachránit a transportovat do nové základny Omegy, kde by mu Omega poskytla azyl a potřebné zázemí pro další nerušený výzkum. Sám se pro odchod není schopen rozhodnout. Kdo se skrývá za společností Sommersfeld a patří skutečně ke Zlatému kolu? Kdo a jak způsobuje u lidí amnézii a naprosté podvolení vydaným příkazům bez vlastního vědomí (ovlivněný pilot vrtulníku)? Jedná se o užití stejné tekutiny, která již byla zajištěna? Získal Sommersfeld kontrolu nad celým Colorado Springs? Kde a s jakými úmysly se ukrývá asistent Dirk? Kdo jsou „oni“?

hlaseni/m17_a108.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1