Nástroje pro tento web


hlaseni:m17_a107

Hlášení M17-A107

Průběh mise

Společně s agenty A106, A108, A115, A113 a A135 jsme byli vysláni, abychom zjistili, co se stalo s Nikolou Teslou. Ten naposledy působil v městečku Colorado Springs. Měli jsme také zjistit, jestli s jeho zmizením nemají něco společného tzv. Teslovy věže. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že bezdrátový systém v Colorado Springs byl nahrazen novou elektrifikací, kterou zajistila jakási firma Sommersfeld. Bylo očividné, že s tímto podnikem není něco v pořádku - jakoby o něm nikdo z místních raději nechtěl nic vědět, starosta si pomalu nepamatoval, s kým ze Sommersfeldu jednal, místní děti se ani nesnažily proniknout za plot jeho pozemku a dokonce prý lidé, co se snažili o něm něco dozvědět, zmizeli.

Postupným vyptáváním v hostinci a na radnici jsme zjistili, že Teslův elektrifikační systém tu fungoval od roku 1913, ale byl nebezpečný. Sommersfeld se pak objevil z ničeho nic a velmi rychle „převzal vládu“. Tesla se prý uchýlil do svého sídla v horách (přikládám mapku). Seznámili jsme se s místním pilotem Mattem Morriseym, který dřív pracoval pro kartografickou společnost. Měl možnost zmapovat celé okolí Colorado Springs, včetně pozemků elektrárny a hor. Sdělil nám, že kdysi se snažili z továrny vést elektřinu až k Teslovu sídlu. Dohodli jsme se, že příští den mě vezme na prohlídku okolí. Druhého dne jsme letěli do hor a zjistili, že poblíž komplexu podivných stavení v místě, kde měl sídlit Nikola Tesla, je věž velmi podobná těm, které popisoval agent 106. Už jsme se obraceli, když tu náhle věž vyslala jakýsi signál, který nám notně ztížil řízení letadla. Aby toho nebylo málo, objevila se za ní cizokrajně vyhlížející helikoptéra, která po nás začala střílet. Morrisey byl zraněn, já jsem manévrovala s letadlem pryč; naštěstí se pod námi brzy objevili i další agenti Omegy, kteří helikoptéru sestřelili, takže se mi pak podařilo celkem bez problémů přistát a odvézt zraněného do nemocnice. Co mi pak sdělili ostatní, pilot vrtulníku si nic nepamatoval, nic zajímavého neřekl a nakonec zemřel při autodestrukci helikoptéry, kterou nějak sám spustil. Měl na sobě znak zlatého ozubeného kola. Dalšího dne jsme se vypravili do Teslova domu - po cestě jsme potkali dost zdevastovaných vozidel na to, abychom si domysleli, jaký osud měl zřejmě potkat posádku našeho letadla. Po různých peripetiích jsme se dostali až dovnitř sídla, kde jsme drahnou chvíli hovořili s Teslou. Zřejmě byl zrazen svým pomocníkem a nyní je vězněm zde, zatímco Sommersfeld zneužívá jeho vynálezy. Vzápětí přišel útok. Tesla nás ještě stihl vybavit jakýmsi elektromobilem a zvláštní puškou a pak nás vyslal, abychom ujeli, že on se o sebe postará. Útěk se nám nakonec zdařil, po cestě ještě agent 106 přesedl do svého auta, které takticky zaparkoval pár set yardů pod Teslovým sídlem. Když jsme přijeli ke Colorado Springs, spatřili jsme další nepřátelskou helikoptéru, kterak se snažila rozptýlit nad městečkem do vzduchu nějakou látku. Agent 113 se pokusil sestřelit ji pomocí Teslovy pušky, ale neuspěl. V zoufalé snaze pomoci nevinným lidem jsem si od něj pušku vzala a sama se pokusila něco udělat, ale puška byla nejspíš již vybitá nebo se nějak poškodila cestou. Ostatní nedělali nic, jen se koukali. Ani agent 113, který nás předtím zachránil, když jedinou ranou sestřelil předchozí vrtulník, se už o nic nepokusil. Sama jsem neměla, jak lidem v Colorado Springs pomoci. Odjeli jsme. Cítím hluboký stud.

Zjištěné informace

Od roku 1913 bylo Colorado Springs bezdrátově elektrifikováno Nikolou Teslou. Po sérii nehod přišla na místo firma Sommersfeld, která zavedla klasickou elektrifikaci, Teslu uvěznila v jeho sídle, ukradla jeho vynálezy a nechala zmizet kohokoliv, kdo se o ní nebo Teslu zajímal. Nikola Tesla je naživu a vězněn ve svém sídle - nebo byl, když jsme ho opouštěli. Přikládám mapu. Firma Sommersfeld nejspíš disponuje Teslovými věžemi, které jsou schopny vyřadit z provozu elektroniku. Zároveň také vlastní vrtulníky, které jsou vůči účinkům věží imunní.

Informace k došetření

Jak dopadl Nikola Tesla. Co se stalo s městečkem Colorado Springs. Co je zač Sommersfeld.

hlaseni/m17_a107.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1