Nástroje pro tento web


hlaseni:m172_a279

Hlášení M172-A279

Mise
M172 Odvedení
Autor hlášení
A279 František Vorel

Průběh mise

Sobota 19.8.1939 Boston

Agenty kontaktuje s prosbou o pomoc veterán jménem Michael Thomps. Obává se o svůj život a svého kamaráda Chrise Waldena. Zmizeli i ostatní veteráni z jeho spolku (cca 8). Všichni až na Thompsa mají mechanické protézy doktora Daemona z NY a jsou členy Legie. Walden zmizel před týdnem, slyšel prý nějaké hlasy. Thomps agentů poskytuje kontakt na slečnu Keatlingovou, která vyrábí masky na obličej (především pro veterány).

Amelie jde do dobročinné organizace, kterou provozuje a dozvídá se od sestry Marie o Králi ve žlutém.

Walter, Franz a Johann se vydávají na ubytovnu, kde Thomps a Walden bydlí. Walden opustil ubytovnu ve spěchu a choval se nepřítomně. Franz pomoci kyvadla zjistí, že Walden není v Bostonu, ale někde na SZ od Bostonu. Po důkladném studiu mapy by se tím směrem v Devens měla nacházet vojenská základna.

Franta se s Rickem vydávají do přístavu, kde získají informace od barman. Vojáci před týdnem pochytali a odvezli nakažené, kteří byli venku. Vojáci operovali v naprosté tmě. Zbývající nakažené zabil údajně upír. Mrtvoly byly srovnány do obrazce (přerušovaný kruh) a spáleny. Franta s Rickem na molu potkávají mladou ženu se sekrou Litu, která je zde na lovu ghúlů. Ghúlové prý žijí v kanálech a poté, co byly nakažení zničeni nemají, co žrát a vylézají na povrch. Franta s Rickem jsou svědky jejího boje s ghúlem. Pozítří zde bude velký lov na ghúly. Neplatí ně střelné zbraně, nejlepší je sekera.

Neděle 20.8.1939 Boston

Agenti se setkávají v Irské hospodě a vyměňují si získané informace. Vojáky do přístavu pozval radní Kane. Agenti kontaktují Daemona (Legii) a upozorní ho, že generál Collins je schopen převzít kontrolu nad Legii. Zároveň ho žádají, aby členy Legie lokalizoval a případně zakročil. Daemon s agenty Omegy nesdílí stejné cíle a je přesvědčen, že pokud má Legie přežít musí si poradit sama. Navíc prý není schopen Legii kontaktovat. Pro Daemona je Legie samostatná entita, nový druh, který má nahradit lidi.

Ihned po skončení rozhovoru zazvoní telefon. Neznámý si chce s agenty domluvit schůzku, je velmi opatrný. Místo a čas si chce domluvit pomoci vysílačky na frekvenci 96kHz zprávou zašifrovanou klíčem XB4.

Agenti se setkávají se spojovatelem Balfordem Bakerem, který pracuje pro společnost Bell. Stěžuje si, že k němu Legie už týden nepromlouvá (Legie prý běžně kontaktuje spojovatele). Bohužel ti, kteří se příliš zajímají a vyptávají jsou zabiti (elektrický výboj do sluchátek). Vojáci prý před týdnem vysílali příkaz/povel sběr a poté se Legie odmlčela a neozývá se ani na dálkových hovorech (tuto skutečnost agenti později ověřili). Baker zmiňuje, že v telefonní síti jsou i jiné entity než Legie - „mechanický bůh/duch sítě“.

Další možné kroky

  • vypravit se do Denversu zkusit najít a zachránit veterána Waldena
  • zjistit spojitost gen. Collinse a radního Kanea
  • přidat se v pondělí 21.8.1939 k Litě a bojovat v přístavu s ghúly
hlaseni/m172_a279.txt · Poslední úprava: 2024/06/13 23:08 autor: jerson