Nástroje pro tento web


hlaseni:m157_a231

Hlášení M157-A231

6.8.1939 je dnem, který změnil můj pohled na mnohé, v co jsem dosud věřil. S několika odvážlivci jsme se sešli v klubu a vyslechli si informace od přímého účastníka druhého letu vzducholodi. To, že Němci hledají zdroj podivného vysílání, bylo neodiskutovatelné. Po všem co jsem na vzducholodi viděl, nemohu dovolit, aby se na místo dostali jako první. Ve dvou autech vyrážíme směrem na Danvers. Jan Skretowski i Christoph Oswald v průběhu cesty určují přesnou polohu a tak místo k místnímu blázinci, u kterého stojí malá Teslova věž, se blížíme k velké věži na kopci Witch hill. Areál věže je nepřístupný, proto zkoušíme získat informaci v nedalekém motelu. Ze zjištěného vyplývá, že blázinec hostí nejtěžší případy psychických poruch a nemá příliš dobré zabezpečení, protože čas od času chovanci utečou a svou nadlidskou silou a brutalitou jsou postrachem okolí. Také se dozvídáme, že každou neděli zaváží nákladní auta něco do areálu velké věže. Přesné detaily následného pokusu o průnik již skvěle sepsal John William Fidzerald, já jen doplním několik detailů a domněnek.

- Malá Teslova věž u blázince ovládá místní chovance a přeorává jejich mysl na poslušné „roboty“, kteří pak slouží v areálu velké věže.

- Pokus vydávat se za p. Sommersfelda nebyl úspěšný. Pro zaměstnance jeho korporace má status pomalu jako samotný T.G.Masaryk.

- Technik, který nás přistihl v areálu, se jmenoval “Joy“.

- Pokud mají v areálu firmy Sommerfeld roboty, jak se o nich zmiňuje Karel Čapek v díle R.U.R. pak můžeme očekávat, že tito se brzy mohou stát něčím hrozivějším, než bezmyšlenkovitými pracovníky.

- Pro zrušení poplachu v areálu věže byl použita věta „kód 4“.

- Podivné signály pochází z velké věže. Firma Sommersfeld ale tvrdí, že věž je proti zneužití zabezpečená. Tato informace pochází od technika, ale bylo znát, že si není příliš jist.

- Pro příští akce v areálu kterékoli věže doporučuji použít primitivních nástrojů a zbraní, které neobsahují kov. Takových, jaké jsou využívány evropskými i americkými skauty, ale i exotickými z rodokapsů – praky a luky. Dále bolaso pro znehybnění útočníků, nebo prchajících a v neposlední řadě foukačky, které opatřené vhodnou tinkturou by mohly útočníky na okamžik paralyzovat. V této věci by bylo vhodné nalézt v řadách organizace někoho se znalostí chemie. Snad by v této věci mohl pomoct další ze skupiny odvážných, zkušený obchodník James Keriah Delaney.

Začínám víc a víc nabývat pocitu, že Nový svět, ač pro mnohé představuje naději a ztělesnění snů, je brutálním místem, kde gentlemanství a galantnost je jen přelud z filmového plátna. S tím co jsem viděl a prožil, s tím jak zřím všemocnost a postranní úmysly korporací, nemohu než se dotázat: „Kde jsi, Křižíku, ty dobrý vlastenče“.

hlaseni/m157_a231.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1