Nástroje pro tento web


hlaseni:m149_a232

Hlášení M149-A232

29. července 1939

Výňatek z deníku Joea Jeffersona III po překotné a divoké návštěvě Lincolnu ve státě Kansas:

Náklaďák Sommersfeldu byl nalezen v lomu a entita obalená houbou a spojená s oscilátorem z něj vyňata. Následně odvezena pryč z města agentem Shearsem k dalšímu výzkumu. Žádný posun v komunikaci, využívala více tónů, po vyjmutí pak jen jediný. Snad nezahynula? Tělo nebylo shnilou mrtvolou ani živým člověkem, ale houbou prorostlé – a jevící mírné známky pohybu či aktivity, ale bez expertizy nelze více soudit.

Obyvatelé Lincolnu jsou znepokojeni houbovou nákazou. Jednání s CDC skončilo vyhroceně, zástupci autorit se vytáčeli a na dotazy na osud nakažených lidí (nebo na zkazky o jiných vypálených městech) odpovídali podezřele a vyhýbavě. Lincolnští začínají objíždět opuštěná místa a vypalují je, podobně ohnivě zřejmě naloží se zasaženými místy.

Část obyvatel se nechala vybičovat kázáním, které proti energetické společnosti Sommersfeld vedl jeden z agentů. V sobotu večer proto chtějí prozatím jen na zkoušku přes noc vypnout Teslovy věže, které možná mají nějaký vliv na houbovou nákazu, přinejmenším aktivovaly výše zmiňovanou entitu. Vhodný čas pro pokusy a pátrání? Příležitost najít spojence proti Sommersfeldu?

Na západní části města u řeky je hájek plný stromů obalených pavučinou. Pavouci dorůstají větších než obvyklých rozměrů, jsou nakaženi houbou a umí být bolestiví až nebezpeční. Kokony obsahují nepřekvapivě tisícovky malých pavouků. Pavouky zřejmě odpuzují nízké tóny například z rádia. Snad také oheň může pomoci, jen louče a sirky ale nestačí.

Severní část města (mimo jiné s farmami, které byly také zasažené houbovou infekcí) hlásí výskyt podivné vícenohé bytosti. Velká asi jako tele, zřejmě velmi nebezpečná. Prý čtyři nebo šest nohou. První nápad – přerostlý pavouk, ale počet noh nesedí?

V pavučinovém hájku měla stromový dům skupina mladistvých uličníků říkajících si Strážci galaxie. Může být nápomocná. Pozitivně reagovala na náznaky, že jsme tajnými agenty, kteří bojují proti nákaze a neznámé bytosti. Potěší i čtvrťák či příslib přijetí mezi tajné agenty v dospělosti. Jeden z nich, Albi, je alespoň mírně technicky nadaný.

Cca před měsícem, kdy Lincoln začaly sužovat nepřirozené problémy, zkonstruoval Albi s kumpány z rádia podle komiksu „generátor“ či „portál“ ve stromovém domě. Mladé mozky ihned napadlo, že za vypuštění „příšery“ tak mohou právě oni. Nepravděpodobné – neověřeno, ale stromový dům byl navštíven a přístroj letmo zkoušen bez zajímavých výsledků. Konstrukce antény nicméně byla kvalitní, rádio asi díky ní dobře odpuzovalo pavouky.

Houbová nákaza zasahuje zřejmě i lidi, dřívější výprava u benzinky před pár týdny zlikvidovala či byla svědkem likvidace černošského muže nejspíš napadeného houbou. Jeho zničení bylo náročné. Následně šerif a federální agent (či agent Omegy?) vypálili nejspíš i jeho obydlí a zmizeli. Nový šerif ještě nebyl zvolen. Podobně z města odjeli (či zmizeli?) i dva lékaři. Odjel i jeden ze severních farmářů, jehož farmu vedle Dwightovy a Ortizovy je k dispozici na odkup od banky. Ortiz mimochodem koupil značné zásoby lihu kvůli desinfekci.

Obesláno co nejvíce redakcí kansaského tisku se článkem popisujícím události z pátka a soboty o jednání s CDC na radnici, o nákaze, o Teslových věžích Sommersfeldu a tak podobně. Pod falešným jménem a z různých pošt a adres. Snad alespoň jednoho reportéra přivedou do Lincolnu, aby potvrdil, co musí znít jako zápisky choré mysli.

hlaseni/m149_a232.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1