Nástroje pro tento web


hlaseni:m141_a241

Hlášení M141-A241

Mise
M141 Kosti v mlze
Autor hlášení
A241 Alwin Ward

Nový den nová mise,

Od počátku plánování bylo jasné, kam půjdeme. Opět to padlo na podzemí.

Nevím jestli to vypadá blbě, ale nakoupily jsme si vybavení. Ruční sekyra, sada baterek do tmy, lucerna, kolega i chtěl koupit, cosi nazývaného rezerva. Předmět tohoto názvu neznám, pokud nejde o náhradní díly do zásoby. Průzračně jsme ale zase zapomněli lano. Po mozku, odvaze, všetečnosti a brokovnici asi nejužitečnější věci. Toto berme stranou.

Už jsme chtěli změnit rutinu, proto jsme zvažovali jiný čas pro vstup do podzemí. Soudruzi si to chtěli nakráčet za všedního poledního dne v plném agentském do knihovny. Nakonec i po návrhu si jeden musel popovídat lépe řečeno obtěžovat a přesvědšovat jednoho nás temně všímajícího skauta, který předstíral, že nás ignoruje. Nakonec se domluvil čas brzy ráno před otvíračkou s knihovnicí.

Paní tentokrát měla něco nového pro nás. Knihu v cizím jazyce, který díky znalosti určitých kruhů doktora Schwartze zvládl s obtížemi rozeznat a číst text. Některé její znaky mu připomínaly znaky tajné argotské řeči lidí ve zvláštních kruzích. Kniha pojednává o obraných symbolech, které se zaklínadlem chrání různými způsoby před temnými stvořeními a jejich energií. Kniha je velmi obecná a nepřesná. Je to spíš hrubý popis teoretické části pro lidi jenž už jsou obeznámeni základy těchto symbolů. Po tomto jsme byli schopný přečíst nápis okolo dveří. Stojí tam zaklínadlo s opakující se obdobou pentegramu. Dle výkladu od knižní je symbol pentagramu statická bariéra, která nemá pustit nic ven ani dovnitř. Díky nim se hrůzy podzemí dosavaď nedostaly ven. Dva problémy se tu, co se týče použití symbolů pro naše použití ukazují. Prvně neznáme výslovnost mrtvého jazyka, takže nemůžeme nový symbol dát do provozu. Za druhé, až na pentagram, kde zhruba víme, tak i přes knihu nevíme, jak funguje obrana každé obrany. Druhý problém by šel zažehnat experimenty, jenže nemůžeme tvořit samotné ochrany.

Zkusili jsme realizovat minule navrhnutý pokus. Když jeden z nás si čas nedal a hleděl na dveře, tak byli jak přibitý, ale když nekoukal a měl zavřené oči, tak šli otevřít. Než jsem navrhl další pokus, tak už do sebe kopl šálek čaje. Pokus by se skládal z osoby bez drogy v sobě, který by se pokusil projít se zavřenýma očima.

Z důvodu zvyknutí na látku, vybudování tolerance, či něčeho jiného, už na nás čaj neměl negativní účinky.

Na schodišti do podzemí se objevila mlha, vznášející se mléko. Po napůl slepém pochodu dolů jsme zaslechli něco šouravím krokem a kyj nejspíš vlečící věc. Co to je nevíme a kyj je domněnka ze zvuku.


VAROVÁNÍ v této mlze se velmi snadno ztratit. Není vidět na své vlastní nohy. Spoléhejte se na sluch a modřiny vyvolávající nárazy do předmětů.


Spadnuté předměty převážně klobouky vypadá, že nabírají na váze při odebrání ze země.

Člen našeho týmu zahlédl nejspíš nový fenomén. Inverzní svatozář, svatozář temnoty.

Po vybloudění ven na nás čekalo příjemné překvapení, brokovnice mířící na naše hlavy od šerifa. Ten, či jiný skaut nás prásknul. Co jsme vyšli všichni ven. Brokovnici napůl sklonil. Byl otevřený komunikaci. Ale jasně dával najevo, že nám nevěří. Téže nám huboval a varoval nás, že lidi, co vešli se buď nevrátili, či byli na cvokárnu. Také ale řekl, že nám to nemůže zakázat, ale že to není v jejich zájmu, aby tam někdo čmuchal.

Co jsme se ho pokusili přesvědčit mlhou na schodišti, tak bez problémů a bez čaje otevřel vchodové dveře. Asi povolilo ochranné zaklínadlo na symbolech. To jestli to způsobil šerif, či mi nemůžeme jasně určit. Po této chvíli nejspíš můžeme vcházet bez pomocí čaje, ale téže tak může nebezpečí unikat sem ven.

Jelikož jsme dlouho bloudili v mlze, tak další informace nemáme.

hlaseni/m141_a241.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1