Nástroje pro tento web


hlaseni:m11_a130

Hlášení M11-A130

Průběh mise

Mise začala 4.6.1938 ráno, když náš tým vyrazil do městečka Batington. Jako zastírací manévr na naší různorodost a důvod cesty se použily společné nápady A107, A111 a A130 - jsme studenti poznávající Ameriku, kteří zrovna jedou za příbuznou do blízkého města Duxtonu, když jeden ze dvou automobilů se nám cíleně porouchal zrovna u tohoto městečka. Po vjezdu do městečka tunelem, jenž se zdá být jako jediný vchod vedle další, blíže nespecifikované cesty u pobřeží, je hned pumpa. V ní jsme se střetli s nevrlým pumpařem, jenž lhal, jelikož nám tvrdil, že nemají benzín, ačkoliv byl cítit na hony daleko ze dvou cisteren a za předraženou sumu nám prodal dva kanistry. Očividně chtěl, abychom rychle odjeli, a odkázal nás na Maurice v docích, jenž by mohl naše auto spravit.

A128 si vypůjčil opravářské nářadí a šel předstírat opravu auta. Zbytek šel na výzkumnou výpravu do města. Po navštívení místního obchodu s lokálními konzervami A112, které podle etiket měli být masné (čili hovězí a podobně), ale byly rybí, jsme v hostinci ochutnali místní masnou polévku, jenž také obsahovala části ryby a očividně i podle mých kuchařských znalostí i něco, co tam nemělo být. Agentu A111 se z ní udělalo velice špatně. Od hostinského (nebo pumpaře?) jsme se dozvěděli, že vesnice vznikla po založení Messnerovy továrny, ale venku před hostincem je kupodivu socha kapitána Batingtona. Tam nás také zastavila místní policie, šerif Duffy a jeho velice mladý a hloupý podřízený. Uvěřili naší kamufláži, také chtěli abychom rychle odjeli a A112 vyrazil směrem k A128 opravující auto.

Dále jsme (A107, A111, A130 a A129) vyrazili do doků, kde jsme zjistili, že Maurice je něco jako kovář a tudíž na opravu automobilu nepoužitelný, naštěstí pro nás. Při cestě zpět jsme našli A128 mířící na pumpaře a již zmíněné dva policisty, všichni stojící uvnitř pumpy, zatímco A112 stál venku a mířil na policisty uvnitř. Zatímco jsme se blížili k pumpě, A128 byl zraněn střelbou, ale povedlo se nám je porazit a všichni tři byli svázáni a dotaženi do sklepa pumpy. A107 zaparkoval policejní auta za pumu, aby zahladil stopy. Když jsme pak všichni byli uvnitř pumpy, tak přijela limuzína, ze které vystoupili čtyři Messnerovi synové, vypadajíc úplně stejně a držící kulomety. Nejprve se křikem optali, jestli je vše v pořádku, protože slyšeli střelbu, takže jsme vytáhli pumpaře ven ze sklepa, který pod pohrůžkou zabití od A128 předstíral, že je vše v pořádku, avšak bylo poznat, že lže. Na jejich příkaz vyšel ven a později utekl, zatímco my jsme byli vyzváni k tomu, abychom vyšli ven. Vyšli ven agenti A112, A111 a A129 . Měli zahodit zbraně, což A111 a A129 udělali, zatímco A112 držíc v ruce zápalnou láhev ji hodil, nezapálenou, proti synům. Ti začali střílet po pumpě, posléze zničili naše obě auta a poté, co A107 byl za pumpou a já ve skrytu u cisteren, vhodili do pumpy granát se slzným plynem. A128 obratem vyskočil z pumpy ven, a poté jsme viděli, jak A111 a A129 jsou odvezeni čtyřčaty. A128 je chtěl pronásledovat, avšak A107 se zamknul v autě a odmítal, s čímž jsme já a A112 souhlasili. Místo toho jsme vytáhli policisty z pumpy - plyn už skoro celý vyvětral - a začal výslech. Povedlo se mi zjistit důležité informace a A128 unikl svázání a zpacifikování kvůli jeho radikálním názorům (smlouvat s Messnerem a nabídnout mu dobře placené místo v SSSR), po případném zabití A112 svým slíbeným polepšením. Také mi omylem unikla věta : „Chovej se jako člen Omegy,“ na A128 při této potyčce, což slyšeli policisté, avšak podle A107 byli tolik omráčeni plynem, že na to později zapomněli, a můj plán je zabít či alespoň opít do němoty, aby zapomněli, se neprovedl (A107 důrazně protestoval).

Po jejich výslechu se vrátila limuzína a A111 chtěl, abychom vyšli ven. A129 zůstal poblíž auta jako rukojmí. Já a A128 jsme vyšli ven, a pak společně s A111 a A129 jsme byli vyzváni k opuštění města pěšky, takže jsme se vydali směrem k tunelu. Slyšeli jsme odjíždět limuzínu a po chvíli kolem nás projelo policejní auto s A107 a A112, který byl lehce postřelen (později jsme se dozvěděli, že když odjížděli v autě, poté co nás viděli odcházet, objevilo se synové v autě, a nastala přestřelka.) Naskočili jsme dovnitř, avšak po chvíli po vyjetí z tunelu se před námi a za námi objevily náklaďáky s kulomety, takže jsme prostřelili náklaďáku za námi pneumatiku, který tudíž havaroval do příkopu a zneškodnili střelce na druhém voze stojícím před námi. Cesta zpět proběhla v pořádku a později, když byl klid, došlo na použití mojí schopnosti na policejní auto. Vynořila se mi vzpomínka, kde Duffy a jeho podřízený jeli tímto autem někam něco odvézt a přitom se povídali o tom, že se něco pokazilo v Messnerově továrně v Rockfieldu (a někdo na to přišel), a tudíž se výroba - či něco podobného - přesune sem, do Batingtonu (nejspíše to byla ta rybina/pokusy). A nežádoucí odpad, který původně dávali do konzerv, už do něj nemohou dávat a musí ho někam odvážet. Druhá vzpomínka dokázala, že policisté, kteří neočekávaně rychle přijeli za A128 a A112 na pumpu (v té době A128 začal se hádat s pumpařem a pak začal na něj mířit pistolí), přijeli z normálních důvodů - nevěděli, co se tam děje, jenom se nudili a chtěli se na nás jet podívat.

A na závěr nám A111 sdělil, že v továrně se vyrábí rybí konzervy, přešlo se na něj z hovězího (souhlasí se vzpomínkami z auta). Messner je totiž provedl továrnou po přivezení jejich syny a chtěl, aby napsali (A111 a A129 tvrdili, že jsou z potravinářské inspekce), že vše je jak má být. A111 poslal tudíž na naší neutrální poštovní schránku žádanou zprávu se vzorky z konzerv, které ale mohly být nahrazeny.

Zjištěné informace

Zjistili jsme, že vesničané lžou, nechtějí cizince ve městě a zároveň jsou velice neochotní pomáhat jim, i kdyby to měla být pomoc, která by jim pomohl se dostat ven z města. Město je poměrně malé, má asi 100 domů, náměstí s obchodem, hostincem a sochou, u tunelu je pumpa a někde za náměstí, ale ne u doků, je továrna a dům Messnera. Messner přesunul výrobu rybích konzerv - a možná i pokusy, pokud v nich pokračuje - z Rockfieldu do Batingtonu, a už nedává odpad (že by zbytky experimentů?) do konzerv, ale vyváží ho někam ven. V továrně vyrábí rybí konzervy místo hovězích, i když oficiálně má vyrábět masné. Zároveň víme, že policisté by neměli disponovat žádnými zvláštními schopnostmi, jak bylo naznačeno agenty z mise 01 Rockfield, avšak pouze normálními prostředky - žádná telepatie, ultramoderní technologie či podobně. Díky výslechu také víme, že jeho dům vedle továrny má elektrický plot, je pořád osvětlen a hlídán psy, strážnými a občas i policisty. Všichni nejspíš mají dobré zbraně, ale nemusí být až tak dobří v jejich použití - viz poražení policisté. Jeho synové mají kulomety a Messner má k dispozici nejspíše různé další žoldáky, či esa v rukávech, jako například byly ty dva náklaďáky s kulomety - jejich osazenstvo totiž nevypadalo jako místní. Náklaďáky, jenž jsme slyšeli, museli vyjet z města jinudy než tunelem, protože by jsme je bývali viděli. Možná vyjeli tou druhou cestou kolem pobřeží. Pozor na jejich místní polévku, obsahuje rybinu a příměs něčeho, co by tam být nemělo.

Informace k došetření

Kde jsou další vchody/východy z městečka? Proč se tvrdí, že se benzín ve městě neprodává, ačkoliv je ho tam hodně? Kdo je kapitán Batington, proč je jeho socha na náměstí, když městečko mělo být údajně založené Messnerem? Proč místní lidé mají tak rádi Messner a nenávidí cizince, nechtějí jim skoro ani pomoci se dostat ven z města, i když je chtějí pryč? Přimíchávají do konzerv a popřípadě místní polévky ještě pořád zbytky z experimentů? Pokud ne, tak co do nich - a obzvlášť té polévky - přimíchávají? Konají se ještě pořád experimenty na lidech (nebo nejen lidech) v Batingtonu? Odkud bylo hovězí maso, které se tu mělo původně konzervovat, když poblíž nikde není místo na dobytek a ani se teď - a pravděpodobně ani v minulosti - tu nechová/alo. Konzervovalo se tu vůbec hovězí maso? Proč jsou Messnerovi synové tak identičtí? Čtyřčata nezní moc důvěryhodně (informace získaná rozhovorem mezi Messnerem a A111). Proč je Messnerův dům tak střežen? Odkud získal Messner kulomety a pravděpodobně i žoldáky (přístup k nějaké vojenské organizaci)?

hlaseni/m11_a130.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1