Nástroje pro tento web


hlaseni:m119_a244

Hlášení M119-A244

Mise
M119 Entita z lomu
Autor hlášení
A244 Walter Wilson

Musím říct, že dnešek byl velmi zajímavý den, jaký jsem od ospalého maloměsta nečekal. Abych nezapomněl, nejdříve si musím poznačit text, který hodlám poslat telefaxem na to podivné číslo z novin:

 • Lokalizovali jsme inteligentní entitu. Nachází se v opuštěném vytěženém lomu na kraji města, v havarovaném nákladním voze s oscilátorem.
 • S tímto tvorem je možné komunikovat několika způsoby: zblízka řečí, při plném výkonu elektrárny pomocí telefonu, jinak pomocí rádia je možné pouze naslouchat.
 • Entita umí odpovídat “ano”, “ne”, “nevím” I na složité otázky. Zdá se inteligentní dost na to, aby bylo možno domluvit si složitější komunikaci nebo ji možná naučit mluvit?
 • Pozor, není jasné, jestli entita nelže! Ačkoli jsme nezaznamenali žádnou očividnou lež, není možné to vyloučit!
 • Entita tvrdí, že vznikla spojením mimozemské houby, oscilátoru, a připojení do dálkové sítě Teslových věží. Také tvrdí že v případě oddělení zanikne.
 • Entita tvrdí, že nechce nikomu ublížit a jakákoli smrt ostatních osob nebyla zamýšlená.
 • Entita tvrdí, že růst houby nemá pod kontrolou, stejně jako její další šíření a počínání.
 • Houba se šíří rychleji napadenými zvířaty a lidmi, pomaleji pokud roste na rostlinách.
 • Mechanismus napadení osob houbou není jasný, farmář Lester Dwight se nezdá být nakaženým i když musel přijít s houbou opakovaně do styku.
 • Houba zabíjí zvířata a podle všeho dokáže nějakým způsobem animovat mrtvé osoby.
 • Houbu je možné snadno zničit ohněm, politím benzínem nebo alkoholem. Doporučuji se zásobit.

Doporučení:

 • Pokusit se koupit pozemek vytěženého lomu (měl by být levný) a izolovat houbovitou část entity stavbou skleníku nebo podobného prostředku. Případně zlikvidovat vnější část houby kolem vozidla. Pokračovat ve zkoumání entity.
 • Izolovat entitu od dalších itenligentních entit v síti. Tvrdí, že nechce být sama, pak by společnost zkoumajících lidí měla být dostatečná?
 • Informovat obyvatele o nebezpečí nákazy houbou (zamlčet existenci entity), zlikvidovat veškerá další ohniska šíření, t.j. Dwightova farma, část kukuřičného pole a další, zkontrolovat hřbitov.
 • Pokud by izolace entity nevyšla, nedařilo se ji zatajit, nebo by byl jakýkoli náznak dalšího nebezpečí pro obyvatele města (entita lže, nekontrolovatelné šíření), ihned zničit. Padl návrh vypůjčit si hasičský vůz.

Teď zbytek mých poznámek k tomuto dni.

Můj den začal procházkou kolem nádraží, zaprvé proto, abych si konečně vychutnal trchu volna, za druhé proto, abych se podíval po nějakých stopách které by místní povídačky a pověry buď vyvrátily, nebo abych pro ně našel nějaké logické vysvětlení.

Seznámil jsem se se čtyřmi lidmi, kteří přijeli vlakem. Kromě tří podezřelých idividuí, o kterých jsem později zjistil, že patří k jakési otevřené organizaci Omega, přijela i nová koronerka, doktorka Tanya Kane.

Nejdříve jsem si připadal jako idiot. Nejen proto, že jsem měl o jejím příjezdu nejspíše vědět, ale také proto, že jsem vzápětí zjistil, kolik věcí jsem první týden přehlédl. Že v nemocnici je několik dalších místností a má také márnici, to mě nepřekvapilo. Měl jsem hodně práce. Ale například mám také dalšího zaměstnance, Jesseho, to už trochu překvapení bylo. Proč mi to sakra sestra Bruxová neřekla? Stejně tak mi mohla říct, že doktor Lockwood a jako asistentka (patrně předchozí koronerka) narychlo odjeli z města? Když jsme konečně začali zjišťovat, kde bude slečna ubytována, a začal jsem se prohrabovat korespondencí, začaly se dít divné věci…

Když se za sirén začaly ozývat podivné zvuky, byl jsem dost překvapený, že doktorku Kane ihned napadlo zvednout telefon. Nejdříve jsem ji podezíral, že není tím, za koho se vydává, ale později jsem zjistil, že je to prostě jen bystrá a nápaditá žena činu.

S ostatními (poznámka: večer se důkladně v hotelu všech optat na jména a další detaily, jsou nanejvíš podezřelí!) jsme prozkoumali farmu Lestera Dwighta a další stopy a vyvodili důsledky. Entitu se nám podařilo najít kombinací zaměření rádiem a siderickým kyvadlem (patrně nějaká elektromagnetická oscilace v tom krystalu?).

Vím, že jsem Tanye slíbil, že uděláme vše pro likvidaci nakažlivé houby, protože bylo jasné, že transportovat ji nedokážeme. Ale když mě napadlo, že bychom bezcený pozemek koupili a entitu izolovali, nemohl jsem si pomoci a navrhl to ostatním. Zvláště když ten Němec pořád blábolil, že je to věčná škoda tu věc zabít. Upřímně? Fajn, ale jestli se něco podělá, tak plán B je kompletní likvidace parazita a ochrana obyvatel. Počítám, že mi Tanya pomůže, ostatní to nemusí vědět. A když ne, tak volám národní gardu. Mimochodem, za svým slovem si stojím, zkusím Tanyu přesvědčit, ale když se to nepodaří, dám na ni.

P.S.: Pokud na něco Tanya řekne “fuj”, tak se toho rozhodně nedotýkat a nejlépe se ani nedívat. Ta ženská má nejen skvělý vkus na chlast, ale je taky pěkně otrlá.

hlaseni/m119_a244.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1