Nástroje pro tento web


hlaseni:m119_a126

Hlášení M119-A126

Mise
M119 Entita z lomu
Autor hlášení
A126 Eliah Green

Hlášení z Lincolnu ukazovala na pokračující výskyt zombie houby i po ukončení předchozí mise, vydal jsem se proto na místo situaci zajistit. Do města jsme dorazili společně s agentem A213 Franzem Bergerem a na místě pak navázali spolupráci s místním lékařem Walterem Wilsonem a jeho kolegyní patoložkou Tanyou Kaneovou, kteří nám byli užiteční zejména poskytnutím svého osobního vozu (i když radost z toho z počátku neměli) a také novinářem Matthewem Freedmanem.

Průzkum na místě ukázal na rozsáhlý výskyt zombie houby v okolí města, zejména na Dwightově farmě, kde vyhubila celé stádo krav a šíří se dále do okolních luk a kukuřičných polí. Nutné plošné zajištění celé oblasti! Navrhujeme alarmovat příslušné agrární úřady, varovat je před šířením obzvlášť toxické plísně, a přenechat řešení situace na nich. Alternativně je možné uvědomit národní gardu, pokud tím nebude ohroženo pokračování výzkumu Omegy v místě (viz níže).

Významnějším objevem než samotné šíření zombie houby ale bylo odhalení specifické formy života, houby s vyšším stupněm vědomí a schopností komunikace. Tento „tvor“, je-li ho tak možné nazvat, vznikl ve chvíli, kdy houba pohltila tělo tragicky zemřelého technika Sommersfeldu, který do Lincolnu přijel nainstalovat nový typ oscilátoru do místní teslovy věže, ale zřejmě tragickou nehodou (příčiny neobjasněny) se i s dodávkou zřítil do opuštěného lomu na jihovýchodě města. Spojením houby s oscilátorem a jejich připojením na síť při spuštění věže na plný výkon došlo ke vzniku nového vědomí, které je schopné vysílat a přijímat signály jak akusticky, tak přes rádiové vlny, a vydávat několik opakujících se (poměrně strašidelných) zvuků.

Tvor zjevně rozumí angličtině a rychle se nám podařilo domluvit, který zvuk znamená „ano“ a který „ne“. Při delší komunikaci by zřejmě bylo možné signály dále precizovat. Tvor má zjevný pud sebezáchovy a nechce být zničen, zároveň ale není svému okolí přímo nebezpečný, pokud nedojde k rozšíření spor. Toto vědomí zřejmě nijak neovládá ostatní houby šířící se po okolí ani jimi napadené tvory. Tvor má paměť sahající hluboko do minulosti (pamatuje si, že přicestoval z vesmíru) a může být velice cenným zdrojem informací.

Automobil prorostlý houbou jsme z venku důkladně omyli lihem, abychom zahubili plodnice, a provizorně zakryli plachtami, aby nedocházelo k dalšímu šíření spor.

Jako další postup navrhujeme: 1) založit fiktivní firmu a koupit pozemek vytěženého lomu pod záminkou developerského záměru (plán vystavět zde cementárnu / zřídit střelnici / vytvořit skládku / …), 2) kolem auta vybudovat laboratoř a v ní pokračovat v interakcích s houbou ve snaze získat od ní co nejvíce informací, - v první vlně postavit alespoň jednoduchý vojenský stan s filtračními prvky, ale bylo by dobré co nejdříve vystavět malou zděnou budovu, která houbu spolehlivě fyzicky izoluje v samostatné místnosti (akvárium?), aby nedocházelo k šíření spor a nakažení personálu, a ideálně ji také odstíní od vln z teslovy věže, aby se její vědomí nemohlo připojovat na síť (olověné stěny?), 3) pokud v nějakém bodě uznáme, že je houba již informačně vytěžená nebo příliš nebezpečná, můžeme ji zlikvidovat lihem, pokusit se zachránit v ní pohlcený oscilátor a využít ho pro další potřeby Omegy.

hlaseni/m119_a126.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1