Nástroje pro tento web


hlaseni:m118_a212

Hlášení M118-A212

Konečně jsem se dostal k sepsání dalšího hlášení o určitých fenoménech a objektech našeho zájmu vyšetřování. Předem vážené čtenáře upozorňuji, že události nabraly velmi nečekaný spád.

Pro začátek se pokusím shrnout naše vyšetřování na půdě Harvardské univerzity v Bostonu. Právě město Redding a tamější vyšetřování nás přivedlo zpět do Miskatonického klubu, kde, jak jsme doufali, se dozvíme více o knize šíleného Araba Abdula Alhazreda NECRONOMIKON. Hlavně já jsem byl (a jsem pořád) přesvědčen, že tato kniha je klíčem k objasnění mnoha tajemství a nebezpečí, která mohou ohrozit náš svět a život jako takový.

V klubu jsme získali pouze náznak informace, že snad na Harvardské univerzitě jsou lidé stejných zájmů, kteří by mohli vědět a mít informace, které by nás mohli zajímat. Přeskočím určité svízele, kterým jsme při našem pátrání museli čelit a přejdu rovnou k našim zjištěním.

Na universitě opravdu existuje klub, který hledá a pátrá po informacích o jiných světech, knize Necronomikon a podobných zajímavostech. Dva členové tohoto klubu odjeli před cca třemi měsíci do města Redding, kde zmizeli beze stop. Již víme, že tito ubožáci skončili svou životní pouť v hotelu, který byl nakažen a prorostlý cizí formou života a naší zásluhou lehnul popelem a jeden z bývalých studentů byl rozstřílen na kusy a upálen reddingským šerifem. Druhý bohužel unikl a zmizel v bažinách. Ovšem dnes konečně máme dostatek informací a víme proč k tomu došlo.

Ve městě Redding došlo k pádu meteoru, který obsahuje jiný život / entitu / parazita, který mění své okolí, a hlavně organickou hmotu ke svému obrazu. Studentům se podařilo dva vzorky tohoto meteoru získat, a to je také stálo život. Jeden z kusů tohoto „kamene světla“ byl celou dobu schován v bezpečnostní schránce hotelového trezoru, kdežto druhý poslali svým kolegům na universitu.

Po vyslechnutí členů universitního klubu jsme zjistili výše popsané a několik dalších informací. Vzorek, který jim byl poslán kolegy z Reddingu byl s největší pravděpodobností ukraden. Jeden člen klubu po zjištění toho, že jeho obavy jsou skutečné (tedy že není blázen a Arkham, popř. jiné světy a jejich nebezpečí jsou opravdu reálně), spáchal sebevraždu skokem z okna. S největší pravděpodobností existuje druhá strana – kult uctívačů, který chce zamezit ohrožení jejich plánů a neváhá použít i drsnější metody. Dále na universitních kolejí existuje (neexistující v naší realitě) pokoj č. 13. Kam se Lim pomocí svých schopností pokusil dostat a málem ho to stálo život. Nevíme, co se tam ukrývá, ale je jasné, že je to další projev pronikání cizí entity do naší reality.

Dále naše pátraní směřovalo k obsahu trezoru z Reddingu – ten byl zachráněn ze spáleniště a museli jsme čekat delší dobu než zámečník, kterého jsme najali, byl schopen trezor otevřít a předat nám ho. Trezor nám musel předat jeho syn, jelikož sám zámečník byl hospitalizován na infekčním oddělení Bostonské nemocnice, dle našich zjištění měl mít tyfus. Kdo ví, jestli je to pravda a obsah trezoru na něj nemohl působit i skrze stěny trezoru.

Trezor jsme tedy vyzvedli a v nejbližší boční uličce jsme ho chtěli otevřít. Bohužel nás vyrušila skupina tří černochů, kteří nás chtěli okrást. Špinaví negři byli zastaveni Davidem a El za použití pistolí. Já mezitím otevřel trezor a objevil jsem schránku, ve které byl ukryt kámen (ten druhý objevený v Reddingu viz výše). Ze schránky se vyvalil hnusný sliz a já tedy v rámci pokusu jednoho z přeživších negrů tím hnusem polil. Chtěl jsem vědět, zda se ten dotyčný změní a popř. jak dlouho to bude trvat. Opravdu váženému čtenáři dotyčného nemusí být líto. Jednalo se o lupiče, násilníka a nejspíše i vraha a jak by řekl rodilý Američan, hlavně to byl jenom negr.

Samozřejmě, že výstřely se nedaly utajit, a navíc El měla bodné zranění. Takže jsem běžel pro pomoc a cestou jsem potřeboval schovat nález. Jelikož policisté jsou patrně nižší a méně inteligentní formou života, tak mě na cestě zastavili a můj nález skopli do kanálu. Naštěstí El s Davidem odvezli do nemocnice a já mohl vlézt do kanálu, kde po nějaké době hledání jsem kámen opět nalezl (detaily si nechám pro sebe, jelikož vážené čtenáře nehodlám znechutit). Zde došlo ještě k jedné věci, slyšel jsem svým „druhým sluchem“ opakující se tóny, velmi podobné tónům, které vydával fenomén Sirenhead. Dokonce byly tak silné, že dokázali zničit žárovku ve svítilně, tedy nešlo jen o zvuk ale o nárůst elektromagnetického pole. A další velmi nemilou věcí je, že malý kousek kamene se odštípl a zmizel neznámo kde. Dle našich dosavadních znalostí má město Boston zaděláno na problém.

Po setkání s El a Davidem jsme se vydali na policejní stanici, abychom měli další informace o mém malém pokusu s nakaženým negrem. A jsme si skoro jisti, že ten dotyčný odkráčel směrem k řece, kde také beze stopy zmizel. Jelikož v době kontaminace jeho těla byl velmi vážně zraněn, tak se dá předpokládat, že došlo k jeho proměně na cizí entitu. Došlo k tomu během několika hodin!

A nyní se dostaneme k té nejzajímavější části mého zápisu. Po příchodu na naše ubytování nás oslovil muž s páskou přes jedno oko - pan Carter. A od něho jsme se dozvěděli následující. O tyto fenomény se zajímá již několik desetiletí. Tvrdí, že se jedná o tzv. „zhoubu z Marsu“, která je vlastně cizí a nejspíše do nějaké formy inteligentní entitou. Má minimálně dva druhy projevu, které jsou navzájem provázané. Jeden z nich už známe a představovali jsme si ho jako cizího parazita, který mění živé organismy na svou formu života. Druhá část jeho projevu je pronikání reality, jde nejspíše o určitou paralelní část našeho světa, kterou může psychicky nadaný jedinec vnímat, a dokonce do ní proniknout. Z jeho popisu je jasné, že cizí entita představuje nebezpečí pro celý svět a život na něm. Dále se prý nejedná o lokální problém Reddingu, ale s těmito fenomény se setkal po celém světě. Potvrdil nám existenci kultu, který nás sleduje a chce zabránit našemu úsilí. A nakonec je třeba proniknout do cizí reality, zjistit co nejvíce informací, a nakonec entitu zničit. K tomu nám předal brožurku, kde je několik návodů, jak projít branou a dostat se do cizího světa. Možnosti jsou minimálně tři. Přes sny, pomocí elektrošoků (pomoci by mohl doktor Woods v Reddingu) a nakonec pomocí drogového koktejlu – vzorec pro výrobu této látky máme. A poslední věc je, že ani tento člověk nebyl schopen získat Necronomikon, pouze část, a ještě mizerně zkopírovanou.

Tedy dle výše zjištěného je třeba proniknout do cizí reality a pokusit se entitu zastavit. Jinak může být ohrožen celý svět. Co se týká projevů v naší realitě, tak likvidace „parazita“ nemůže entitu ohrozit, pouze se tím dá získat čas, ale zničit se dá pouze v cizím světě. Další věcí je třeba se vypořádat s kultem, který by rád naši věci uškodil.

V případě dotazů mě, prosím, kontaktujte přes nástěnku, pokusím se odpovědět.

Konec hlášení

Zoltan Kerezsky Dne 9. 7. 1938

hlaseni/m118_a212.txt · Poslední úprava: 2024/02/13 22:56 autor: 127.0.0.1