O Omeze
Herní sekce
- Archiv
Jiné
O Omeze
Herní sekce
Jiné
Článek z Pittsburského kurýra, 9. června 1939
Nehostinný bažinatý kraj na sever od Bostonu skrývá mnohá tajemství. Jedním z nich jsou i zvláštní oranžoví slimáci s nenasytným apetitem a jedovatou kůží.
Pochmurné močály jsou jich plné a díky přemnožení těchto plžů tam skoro nic nežije. I místní prodavač smažených škeblí Wes Parker (mimochodem opravdu vynikajících) si na ně stěžoval, jak ničí jeho živnost. Musí nyní dovážet potraviny z větší dálky a to, jak všichni tušíte, se odráží na jeho nákladech. Doporučuji ovšem tento stánek na silnicí číslo 28 směrem od Bostonu, neminout. Je to jedna ze dvou věcí, které stojí za to v Readingu navštívit. Tou druhou je pak Parkerův hostinec. Nejstarší dochovaný v USA a stále obsluhující zákazníky. Není jisté zda jsou tito dva Parkerové příbuzní, ale vyloučeno to není.
Možná bude lepší návštěvu hostince na nějakou dobu odložit. Místo je sice pochmurné, ale jako takové má jistou zádumčivou krásu, problémem jsou ovšem již zmínění slimáci. Byli k vidění exempláře délky od čtyř palců až do osmi, podobně jako druh Limax maximus. Zdejší obyvatelé dokonce tvrdí, že viděli i větší kousky. Za deště, kdy hladina v močálech stoupne se pak nebezpeční tvorové mohou snadno dostat i na silnici a dalších míst, která byla dříve bezpečná.
Živí se totiž vším co se do bažin dostane. Ptactvo, zvěř a dokonce i lidé, pokud jsou příliš neopatrní. Rozhodně se nedoporučuje na ně sahat holou rukou. Vylučují jed, nebo žíravinu, která způsobuje velmi bolestivé rány, ale to není všechno. Jak místní, tak i zahraniční vědci došli k zajímavému objevu. Podle dostupných zpráv v těle slimáků žije parazit, který je schopný ovládat jejich těla i po smrti. Ano, je tomu tak ač se tomu dá jenom stěží uvěřit. Parazit nejenom přežije svého hostitele, ale dokonce ovládá jeho svalstvo a napadený organismus tak pracuje dál.
Jakým způsobem je toto možné se zatím neví. Tento objev je velmi čerstvý a teprve bude muset být řádně prozkoumán, ale pro vás, čtenáře Pittsburského kurýra, tuto zprávu přinášíme již nyní. Jste první, kdo o existenci Readinských slimáků ví. Je tomu tak. Reading se svými močály je zatím jediné místo, kde se tento tvor objevil. Proč právě tam je také předmětem dohadů. Spekuluje se dokonce i o tom, že nemusí pocházet ze Země.
Naše vyšetřování navíc zjistilo, že vliv na výskyt slimáků má i zdejší čistírna odpadních vod. Situace je poněkud nejasná, ale bylo k vidění, jak slimáci prchají od místa, které nebylo zabezpečené a ze kterého unikaly nefiltrované odpadní látky. Přílišné znečištění jim nesvědčí, dokonce byl proveden pokus, při kterém byl na tělo slimáka aplikovány chemické látky z továrny na mýdla firmy Roger Read Waxis a nejenom že samotný slimák byl poškozen, ale dokonce i onen podivný parazit byl zahuben. Proto možná byl objev těchto plžů tak dlouho odkládán. Jestliže chemický závod vypouštěl jedy do okolí mohl takřka celou populaci zahubit, naštěstí se to nestalo, a i když jsou nebezpeční jejich přínos pro vědu může být opravdu velký. Věříme, že mnoho odborníků nyní upře svůj zrak na malé město v lesích a prozkoumá fenomén jenž byl odhalen.
Vážení čtenáři, to je vše o městě Reading v Massachusetts a těšíme se na Vás u dalšího dílu seriálu Podivuhodná místa Ameriky.
Vzkaz pro pana Lim Kim Suna, přezdívaného Číňan.
Prosím přestaňte bít nebohé obyvatele Readingu a pracovníky čistírny odpadních vod. I bez obtěžovaní mají těžkou práci. Navíc to pak ztěžuje pátrání ostatním. Bude lepší využít více diplomacie a méně pěsti.
S pozdravem K. A. Tucker