Nástroje pro tento web


fahrland

Fahrland, Německo

Výtah

Prvotní pozorování podezřelých aktivit ve vědeckém ústavu ve Fahrlandu, u jezera Fahrlander See.


Klíčové osoby

Svodka

Místo

Výzkumný ústav se nachází na břehu jezera Fahrlander See, stranou od zástavby vesnice. Areál je plně oplocený, na severu k plotu přiléhá lesík. Plot nicméně nemíří k hladině jezera, takže když je zamrzlé, dá se projít, případně připlout. Plot je kovový lehce zkorodovaný, snadný na překonání, elektřina ani jiné ochranné prvky nad rámec běžného oplocení nejsou přítomny.

Uvnitř oploceného areálu je budova samotného ústavu, zubem času poznamenaná vila, přístavek, studna a zahradní altán a stání pro několik osobních aut.

Aktuálně se k ústavu staví nové vedení elektrické energie, ale práce kvůli zmrzlé půdě postupují pomalu, zatím jsou pracovníci vně oplocení.

Pohyb osob

V areálu se pohybují ozbrojené stráže, tvořené bývalými členy SA (Hnědých košil), které vykazují osoby, které nemají uvnitř komplexu co dělat (včetně dělníků ze stavby elektrického vedení). Ve vile žije stará hospodyně frau Elke, která vaří a uklízí. Do areálu dojíždějí profesoři Tügel a Huberová s pomocným studentem, kteří jsou ubytování ve Fahrlandu. Z Fahrlandu rovněž dochází slečna Zirkelová, ale zřejmě nepracuje přímo společně s profesory.

Pravděpodobné aktivity

Profesor Tügel trpí spasitelským komplexem a je přesvědčen o přínosu své vědecké činnosti, z komunikace s ním se mi zdá, že v jeho očích výsledek omlouvá jakékoliv prostředky použité k jeho dosažení. Huberová je nemluvná a ve vleku Tügela. Student naopak nadšený z práce na pokusech, kde Tügelovi asistuje, výsledky jejich práce jsou překládány přímo Reichsführerovi.

Nové elektrické vedení má rozšířit působnost jiného oddělení, než na kterém pracují výše uvedení, jeho členové zřejmě zůstávají uvnitř areálu a předmět jejich činnosti prý nemá příliš společných bodů.

Z neověřených zdrojů pak pochází možné informace o aktivitách v areálu:

  • občasný příjezd vojenských náklaďáků do areálu
  • psychiatrické pokusy s využitím elektrošoků

Další už jsou zřejmě jen drby:

  • psychiatrická praxe pro lepší společnost
  • vojenská psychiatrie
  • využití vily jako hnízdečka lásky nějakým prostopášným profesorem

Doplňující informace

Na otázku, zda nemá strach z strážných, odpověděla Slečna Zirkelová, že jsou naopak ochotní a když potřebuje, pomůžou jí. Nijak ji neobtěžují, ani slovně. A že jsou tam jiné věci, kterých se člověk může bát. (Bez dalších podrobností).


Informace k došetření

  • Prověřit činnost zejména druhého oddělení výzkumného ústavu nejlépe před dokončením nového vedení elektrické energie
  • Zjistit podstatu výzkumu prof. Tügela - pokud jdou výsledky k rukám Reichsführera, bude to něco důležitého
fahrland.txt · Poslední úprava: 2024/02/03 23:57 autor: 127.0.0.1