Velké pátrání po městě Arkham je podle všeho pouze marketingovou akcí. Organizátor August Derleth zneužívá naivní touhou po mystičnu k navýšení prodávanosti svého časopisu. Přesto zůstávají některé nevyjasněné otázky a doporučuji další dohled nad celou výpravou
15. května jsem podle plánu nastoupil na USS Los Angeles. Účelem plavby bylo nalezení města Arkham z knih H.P. Lovecrafta.
A. Derleth sám ale netušil kde pátrat a celé organizování nechal na sezvaných pasažérech. Už to vrhalo stín na jeho úmysly – nedbalá příprava úplně nejde dohromady s investicí do pronájmu vzducholodě. Následné Derlethovo zpití se mě jen utvrdilo v tom, že mu o nalezení Arkhamu vlastně tolik nejde.
Při zběžné prohlídce vzducholodi jsem nalezl rozložený kluzák v několika krabicích. Posádka navíc dostala za úkol dostat na palubu kulomet. Přítomnost zbraně připadala účastníkům výpravy v pořádku – prý ji budeme na monstra potřebovat.
U Derletha pak byla nalezena kniha – Necronomicon, údajně okultistické dílo z tuším osmého století, očividně však novodobé výroby. Pravděpodobně tuto knihu našel, ukázal svému známému Lovecraftovi, který pak ve svých knihách kolem ní vystavěl bohatý mytos.
Krom Derletha se nikdo z výpravy nechoval vysloveně podezřele, přesto bych však doporučil další sledování Erwina van den Berga, jehož úmysly nejsou zcela jasné a zdůvodnění geologickým průzkumem se zdá spíše chatrné.
Stejně tak doporučuji následné sledování Jacopa Palamidessiho, vzhledem k jeho výstroji a schopnosti autosugesce a transu se může jednat o nebezpečného okultního fanatika.
Celou výpravu nakonec ukončila nepřízeň počasí, která nás donutila vrátit se zpět na letiště.
Jediný nález je zpozorování malého seskupení budov, pravděpodobně jde o opuštěné město, jež není zakresleno na mapách či osamělou farmu.