Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


hlaseni:m17_a22

Hlášení z mise

Mise
17
Autor hlášení
22

Průběh mise:

Původně jsme byli vysláni do Colorado Springs za účelem objasnění nestandardní elektrifikace města a vyšetřování podezřelého chování elektrárenské společnosti Sommersfeld, jež město zásobovala elektřinou. Ztratili se občané, kteří byli s jejich službami nespokojeni a se vší pravděpodobností i vyslanci Edisonova elektrárenského gigantu, kteří též přijeli se Sommersfeldem vyjednávat. Sommersfeld nahradil původní Teslův bezdrátový rozvod, jež občas způsoboval smrtelné úrazy. Společnost Sommersfeld je ukryta v kopcích za městem. My jsme se spíše soustředili na pátrání po Teslovy. Prohlásili jsme se za novináře a po rvačce s místními při večerní tancovačce v hotelu jsme získali respekt i důvěryhodnost. A21 okouzlila místního pilota a s jeho letounem pátrali v horách po Teslově skrýši. To vyprovokovalo úder vrtulníku, který je promptně sestřelil. A45 předvedl skvělé střelecké umění a na jednu ránu vrtulník sestřelil. Pilota jsme podrobili výslechu, nic ze své činnosti si nepamatoval, posléze tragicky zahynul při výbuchu vrtulníku. Dráty od Sommersfeldu vedli i do hor k Teslovu úkrytu, ale nebyli dotaženy až k cíli. Místní nedoporučovali přibližovat se ani k Sommersfeldu ani k Teslovi. Podařilo se nám navštívit Teslovu skrýš a osobně se s ním sejít. Prohlásil se za vězně v tomto vlastním komplexu a obvinil svého velmi schopného uprchlého asistenta jménem Dirk z krádeže technologií a z úsilí o jeho život. Nepodařilo se nám konfrontovat nikoho z věznitelů. Nikola Tesla nás vybavil elektromobilem a puškou, kterou patrně nazval pulzní. Dorazili jsme k předměstí Colorado Springs. Elektromobil nebyl již schopen další jízdy. Nad městem se vznášel další vrtulník a rozprašoval neznámou tekutinu. Byli jsme přivítáni střelbou. Ostatní agenti se pokusili vrtulník sestřelit, ale neúspěšně. Stáhli jsme se do Denveru.

Zjištěné informace:

Ve státě Colorado vznikla nová agresivní elektrárenská společnost Sommersfeld, jež vytlačuje společnost Teslovu a patrně i Edisonovu. Patrně přijala část Teslovy technologie, když v Colorado Springs nahradila Teslův bezdrátový rozvod vlastním. Sám Tesla je vězněn neznámo kým ve svých původních laboratořích a obává se o svůj život i dílo. Zde je řada moderních technologií, které ještě nebyli obecně aplikované. Bohužel část z nich není pod Teslovou kontrolou včetně velké věže. Asistent Dirk přelstil Teslu a zcizil Teslovi technologie a možná celé Teslovo dílo. Nikola Tesla se ani po naléhání nepřidal k Omeze. Nepodařilo se zjistit, kdo vyslal vrtulník. Ale můžeme důvodně podezřívat Sommersfeld. Aktivita s vrtulníkem a neznámou tekutinou nás jasně vede k organizaci s ozubeným zlatým kolem ve znaku. Název Sommersfeld tomu též je blízký. Místní obyvatelé několikrát hovořili o podezřelých bytostech, o kterých se zdráhali hovořit jako o lidech a pouze je titulovali jako „oni“. Popis odmítli upřesnit, ale uvedli, že je určitě poznáme, protože nevypadají jako lidé.

Informace k došetření:

Tesla disponuje velmi zajímavými technologiemi, které by mohli přinést výhodu technologického náskoku Omegy před ostatními. Nutno prozkoumat „pulzní„ pušku. Navrhuji Teslu zachránit a transportovat do nové základny Omegy, kde by mu Omega poskytla azyl a potřebné zázemí pro další nerušený výzkum. Sám se pro odchod není schopen rozhodnout. Kdo se skrývá za společností Sommersfeld a patří skutečně ke Zlatému kolu? Kdo a jak způsobuje u lidí amnézii a naprosté podvolení vydaným příkazům bez vlastního vědomí (ovlivněný pilot vrtulníku)? Jedná se o užití stejné tekutiny, která již byla zajištěna? Získal Sommersfeld kontrolu nad celým Colorado Springs? Kde a s jakými úmysly se ukrývá asistent Dirk? Kdo jsou „oni“?

hlaseni/m17_a22.txt · Poslední úprava: 2018/10/17 22:09 (upraveno mimo DokuWiki)