Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


agent:25

A25 Ole Jesper Damgaard

a25.jpg

Rok narození
1901
Stát
Dánsko
Pověření
(1 / 4) informátor
Specializace
Lingvista
Hráč
Boubaque


Akademik (lingvista, odborně se zabývá zejména starými a obskurními jazyky) se zálibou v motorismu

Účast v misích

Hlášení

M68 Akvizice


Spoluagenti

a19.jpg a26.jpg a27.jpg a28.jpg


Posudky od spoluagentů

 A19 Martin Krebs
M68 Akvizice
Tento Dán je jakousi klidnou silou, sice ne fyzickou, ale zato intelektuální. Z jeho přístupu v M68 mohu soudit, že je to přirozený vůdce, který má mnoho nápadů a veliké vědomosti minimálně z lingvistického spektra. Také je velmi schopný vyjednavač a díky jeho intervenci se jednání s děkanem university v Aachenu a studentem Plumem obrátilo v náš prospěch. Díky studiu kabalistické knihy při M68 si Damgaard uvědomil, že student university Dienberger, jenž se plně poddal studiu knihy, je pravděpodobně posednut démonem, jenž vedlo ke změně jeho osobnosti a agresivnímu chování k jeho kolegovi Plumovi. Za sebe mohu jen doporučit další začlenění pana Damgaarda do dalších misí a bude mi ctí s ním spolupracovat.


 A26 Ernesto Zedillo
M68 Akvizice
Konečně akademik na úrovni s kerým se dá počítat. Kolega byl očividně velmi hluboce erudován ve svém oboru a v tom jsem neměl jediného zaváhání mu důvěřovat. Dobře tak na chvilku jsem zakolísal ve své víře, když mu ta démonická knížka začala valit šrouby do hlavy, ale to byla bezvýznamná epizodka. Velmi dobře se vyzná v univerzitním prostředí a má důvěryhodné vystupování na úrovni. Za sebe vřele doporučuji do misí, kde bude potřeba učencovo zkušené oko, ucho, ruka, noha….je prostě dobrej.


 A27 Hans Grossman
M68 Akvizice
Nedokáži hlouběji posoudit povahu tohoto aspiranta. Spolupracoval, choval se racionálně, vhodně vstupoval do rozhovoru postav když bylo třeba a pro misi byl přínos. Patrně jde o velice inteligentního, pragmatického aspiranta, který je schopný vnímat problematiku misí Omegy z více hledisek. Myslím, že se nejedná o člověka, který by kdy slepě plnil příkazy.


 A28 Dariusz Proszenski
M68 Akvizice
Akademik, lingvistka a nejspíš okultista. Nenese však na sobě Satanův dotek. Je velmi pozorný a schopný rychle rozklíčovat i složité situace. Je však také poměrně nečitelný, doporučuji důvěřovat, avšak s rozmyslem.


Životopis

Výzkumy prof. Jespersena ho přivedly ke starým fázím germánských jazyků, studium u prof. Pedersena mu ale otevřelo svět nejen v oblasti indoevropské lingvistiky, ale přijal i jeho nostratickou teorii o příbuznosti prakticky všech jazyků v Evropě, západní Asii a severní Africe. Díky tomu strávil ve 20. letech roční stáž v Praze u prof. Hrozného a kromě chetitštiny se naučil i obstojně česky.

Poté, co získal v Kodani doktorát, odvážně v rámci svých následných studií procestoval na své motorce většinu Evropy a dostal se i na blízký východ. Díky tomu, že poznal lidi ze všech zemí zblízka a zároveň přijal myšlenku nostratické příbuznosti, chápe všechny národy Evropy a Středomoří, včetně Židů, jako bratrské a cítí se spíše Světoobčanem než Dánem nebo dokonce Árijcem, jak by ho jako Dána vnímali někteří domýšliví Němci.

V Palestině studoval staré hebrejské a aramejské svitky, když se mu začaly stávat podivné události: Když si nahlas někdy předčítal ze starých okultních rukopisů, aby lépe porozuměl textu, měl vidiny či sny lidí a bytostí, kteří v textu vystupovali. Někdy mu radili, jak lépe text číst, a jindy se mu za jeho neschopnost vysmívali. Damgaardovy výzkumy mu přinesly uznání ve světě lingvistiky, ale jeho přiznání, že s mu s nimi občas pomáhali lidé tři tisíce let mrtví, mu rozhodně zavřelo dveře k definitivě na Kodaňské univerzitě.

Schopnosti

Polyglot – pokud je to indoevropský jazyk, zná alespoň jeho základy a dokáže se domluvit; plynné zvládnutí latiny, staré řečtiny, sánskrtu a staré severštiny jsou naprostou samozřejmostí.

Motorista - řízení a drobné opravy motocyklů, ale i automobilů pro něj nejsou problém.

agent/25.txt · Poslední úprava: 2021/05/24 10:57 autor: jerson