Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


agent:23

A23 Arnošt Kovář

a23.jpg

Rok narození
1895
Stát
Československá republika
Pověření
(2 / 6) technická sekce
Specializace
mechanika
Hráč
Hike


Účast v misích

Hlášení

M2 Pražský fantom
M29 Mickey Mouse


Spoluagenti

a21.jpg a22.jpg a54.jpg a55.jpg a65.jpg a66.jpg


Posudky od spoluagentů

 A21 Imogen Irene Coulton
M2 Pražský fantom
A23 jsme potkali při spojeném vyšetřování pražských vražd a uprchlé vlčí bestie. Nabídl nám pomoc, bez které bychom se byli těžko obešli, což se týká jak jeho kontaktů v novinách, tak i lidského přístupu, který nám otevřel dveře, u kterých bychom my ostatní nejspíš pohořeli. Tvrdí o sobě, že je naivní a důvěřivý, ale již od počátku nevěřil naší krycí historii, která byla paradoxně až na pár pozměněných či vynechaných detailů pravdou. Nicméně přesto je to čestný a spravedlivý člověk, kteréžto vlastnosti ho připravily o práci. Je věřící. A23 je velmi manuálně zručný, zároveň se ve Velké válce naučil ovládat zbraně. Působí na mě velmi důvěryhodně. Řekla bych, že bych mu svěřila svůj život, ale v praxi se to vlastně již stalo - a nezklamal.


 A22 Nikolaj Pavlovič Zubov
M2 Pražský fantom
Pan Arnošt Kovář je dobrý slovanský chlapík. Ač svalnaté postavy bulldoga s rukama jak lopaty, tak se v něm skrývá úcta k životu. Je opatrný, přemýšlivý a diskrétní. Jeho přístup k zaměstnání, službě je velmi svědomitý, v tuto chvíli je bez práce a vřele jej doporučuji do našich služeb. Ve vypjatých chvílích se nebál postavit nebezpečí čelem s tím, co měl zrovna po ruce, v našem případě konkrétně hasák. Též disponuje užitečným kontakty v Československu.


Charakteristika

Popis

Středně vysoké, podsadité postavy, nápadně velké ruce. Hnědé oči, tmavé vlasy, nakrátko střižené. Knírek pod nosem. Nosí obyčejné oblečení, sako a košili nezapnutou u krku.

Charakterové vlastnosti

Působí jako obyčejný člověk. Spíše naivní a snílkovský typ. V jednání s lidmi se snaží spíše reagovat, než sám určovat směr. Neskrývá příliš dobře své pocity.

Dovednosti a schopnosti

Údržbářské a opravářské práce hrubšího charakteru. Práce s autogenovým hořákem, práce na soustruhu.

Speciální schopnosti

Odhad charakteru/nálady ostatních osob, které se odráží v předpovědi jejich chování a činů v daném okamžiku.

Slabiny

Až paranoidní nedůvěra v policii, co se týká odhalování zločinnosti. Silná citová vazba na syna Antonína (žije u bratra a švagrové).

Životopis

Narozen ve smíšeném česko-německém vztahu. Matka, Němka, zemřela za záhadných okolností, zřejmě zavražděna zastřelením, celá záležitost místní četnickou stanicí vyhodnocena jako úraz. Z toho pramenící nedůvěra v policii. Po vyučení strojním zámečníkem nastoupil vojenskou službu jako pěšák, později zařazen jako opravář/mechanik. Po skončení Světové války nastoupil jako údržbář v Českomoravská-Kolben-Daněk v Praze. Propuštěn zřejmě z důvodů smíšeného původu.

Žena mu zemřela po porodu syna Antonína, od té doby syn žije u mladšího bratra Josefa, A. Kovář vydělával v Praze peníze na živobytí.

Profesní kontakty

  • Jan Holý - novinář

Osobní kontakty

  • Toníček Kovář - 13 letý chlapec, který i přesto, že pro Arnošta znamená mnoho, zůstává v Mělníce, kam se Arnošt dostane jenom málo. Vyrůstá v rodině Arnoštova mladšího bratra Josefa.
  • Josef Kovář - mladší a ten více oblíbený bratr, pracuje jako truhlář v Mělníce. Právě jemu a jeho ženě Emílii posílá Arnošt větší část výplaty za to, že se starají o jeho synka, na kterého by sám neměl čas.
  • Leopold Šmíd - farář v kostele Krista Krále ve Vysočanech. Arnošt, pokud netráví neděli v Mělníce, navštěvuje nedělní mše. Přestože jeho víra je spíše vlažná, spíš z úcty k pevné víře svého otce a ze zvyku.
  • Hans Bauer - Arnoštův nejstarší spolupracovník z party údržbářů, Němec, ale svým „němectvím“ se neohání, jako jiní, kterým politika sousedního státu nahnala sebevědomí. Jedenkrát až dvakrát týdně spolu hrávají karty v hospodě po práci.
  • Jan Holý - další Arnoštův spolukarbaník, sloupkař z jednoho pražského plátku, jehož jméno Arnoštovi vždy vypadne z paměti. Svými jízlivými poznámkami si často oba dělníky dobírá, ale v zásadě je to slušný člověk.
  • Pavel Brixa - poslední z mariášového kvarteta, tento je postarším mlčenlivým taxikářem. Pokud už něco řekne, dlouho se rozmýšlí a neplácá do větru.
agent/23.txt · Poslední úprava: 2021/05/24 10:56 autor: jerson