Nástroje pro tento web


agent:22

A22 Nikolaj Pavlovič Zubov

a22.jpg

Rok narození
1912
Stát
Sovětský Svaz
Pověření
(6 / 15) výkonný agent
Specializace
biochemie, geologie, okultismus
Hráč
Ebon hand


GRU (Главное разведывательное управление)
Rázný, na nic nečeká, doktor přírodních věd, policejní vyšetřovatel, zápasnický šampion, střelba z revolveru, latina, brýle na dálku

Účast v misích

Hlášení

Spoluagenti

a13.jpg a14.jpg a15.jpg a16.jpg a19.jpg a21.jpg a23.jpg a42.jpg a45.jpg a51.jpg a52.jpg a55.jpg a56.jpg a57.jpg a58.jpg a62.jpg


Posudky od spoluagentů

 A51 Henri LeClerk
M7 Barva z kosmu
Jednoznačně nejsympatičtější a nejdůvěryhodnější agent z naší skupiny. Inu, široké ruské srdce se nezapře. A my Francouzi jsme měli k Rusům vždycky blízko. Při vyšetřování byl jedním z tahounů, myslí mu to, a na rozdíl ode mě se ani nebojí akce. Po jeho boku bych šel vyšetřovat takřka cokoli.


 A23 Arnošt Kovář
M2 Pražský fantom
Ze spolupráce s agentem 22 jsem si mohl odnést pouze kladné dojmy. Agent 22 je kompetentní ve vědních oborech, zejména v chemické analýze apod. Odvaha, s níž čelil nebezpečí v podobě útočícího běsa, si rovněž zaslouží být zmíněna. Rozhodnost a vitalita agenta 22 rozhodně nenechá ostatní agenty zaspat pravý čas k akci.


 A21 Imogen Irene Coulton
M2 Pražský fantom
Agent 22 je osoba mnoha talentů; má doktorát z přírodních věd, pracoval pro vojenskou policii, vyzná se (vše dle svých slov) v okultismu, sektách apod. Je to rázný a odvážný člověk, který nezaváhal, ať už na něj běžela vlčí bestie (v zápase se kterou se vzápětí skutálel do temné stoky), či když mu sériový vrah hrozil děsivě vypadajícím improvizovaným kopím. Skvěle se mi s ním pracovalo; řekla bych, že se dobře doplňujeme. Snad jediné jeho negativum jde ruku v ruce s onou rázností. Občas bych byla bývala pro zvážení dalšího postupu, ale 22 se už mezitím rychle rozhodl a svůj plán začal uskutečňovat, takže pak na další možnosti bylo už příliš pozdě (např. při zbavení se vlčího těla).

M17 Teslova věž
Jak už jsem zmínila dříve, ráznost agenta 21 může být někdy na škodu, což se projevilo, když došlo na potyčku v místním hostinci. Nicméně když došlo na to, vytáhnout z někoho informace, počínal si velmi bystře, jako ostatně ve většině případů.


 A45 Horst Kropatschek
M17 Teslova věž
Agent 22 je podle všeho profesionál ve svém oboru. Podle všeho není expertem ve střelbě (díky krátkozrakosti), ale o to více vyniká v boji na blízko. Podle toho co a jak provedl během hospodské potyčky v Colorado Springs bych čekal že se věnuje rohovnictví nebo zápasu Řecko-Římskému (nebo obojímu). Evidentně se jedná o kvalifikovaného zpravodajského důstojníka, který se dokáže chovat adekvátně i v bojové situaci.


Charakteristika

Popis

Nikolaj je 180 cm vysoký, váží 87 kg, sportovní postavy, díky vadě zraku stále nosí brýle. Dobrý běžec, výborný zápasník, přeborník armády Moskevské oblasti, slušný plavec. Jeho tmavé vlasy jsou vždy mírně neposlušné a nedrží v hladkém účesu. Na hrudi velká jizva od zranění sekerou. Nejčastěji nosí tmavé kalhoty a světlou košili, tmavě šedý kabát. Pokud přituhne, sáhne po dlouhém černém kabátu s kožešinovým límcem.

Je velmi pracovitý, přemýšlivý, zvídavý, oddaný myšlenkám Sovětského svazu. Pije přiměřeně a kouří. Poručík Zubov má zvláštní šestý smysl pro odhalení nestandardních, nebo okultních praktik. Tu si všimne zbytku ornamentu na zemi, jindy zase nepřirozeného strnutí obětí, či nepoměru teplot na místě činu. Jeho cílem je podílet se na budování velkého Sovětského svazu a stát se hrdinou (rozuměj být dekorován řádem hrdiny Sovětského svazu). Chce čistý Svaz bez škodlivých cizích vlivů, jež umožní zdravý vývoj pracujícího lidu. Nebude tolerovat žádné „obírání“ Svazu jinými zeměmi.

Charakterové vlastnosti

Je velmi inteligentní, pracovitý, přemýšlivý, zvídavý. Jeho povaha je čestná a oddaná myšlenkám revoluce a ideálům Sovětského svazu. Je pravdomluvný, nepodléhá iluzím a buržoaznímu klamu. Když je nervózní, tak kouří. Trochu nesmělý vůči ženám.

Dovednosti a schopnosti

Doktorát z přírodních věd, dobrý běžec, výborný zápasník, přeborník armády Moskevské oblasti, slušný plavec. Umí střílet jen z pistole a revolveru, díky vadě zraku neumí střílet na dálku.

Speciální schopnosti

Šestý smysl pro odhalení nestandardních, nebo okultních praktik

Slabiny

Špatný zrak, prakticky nevidí na dálku.

Životopis

Narozen v Leningradu, otec kapitán Rudé armády, matka zdravotní sestra. Otec zavražděn Bělogvardějci v srpnu 1921 na zdravotní dovolené. Mladý Nikolaj se rozhodl otce pomstít a vstoupil do armády, kde jeho odhodláním bylo příkladné. Nejprve absolvoval studia na Leningradské universitě, kde získal doktorát z přírodních věd, poté přijat do vyšetřovací sekce vojenské policie v Moskevské oblasti.

Jelikož je armáda v mnoha oblastech jediným udržovatelem pořádku a kontrolorem, zavedla i svou vyšetřovací sekci, jež je podřízená přímo velení v Kremlu. Po pár letech úspěšné vyšetřovací činnosti, absolvování poddůstojnického kurzu, byl pověřen samostatným vyšetřováním v sekci GRU, jež je pověřovaná prověřováním případů ohrožujících zdravý vývoj společnosti a Sovětské svazu. Interně do její jurisdikce patří nevysvětlitelné a špatně vysvětlitelné případy, rituály provozované obyvatelstvem kontrolovaných oblastí, satanismus, animismus, nevysvětlitelné přírodní pohromy, atd.

Poručík Zubov je naprosto oddán myšlenkám velkého Sovětského svazu, jakožto země pracujících, je odhodlán položit za Svaz život. Jelikož špatně vidí, nemohl se stát příslušníkem ozbrojených sil, bez brýlí je slepý jako patrona. Je normální fyzické konstituce, svůj handicap vyvažuje naprostým odhodláním chránit Svaz a jeho lid, potlačit vše, co by mohlo ohrozit vývoj Sovětské populace. Je členem strany.

Proslavil se vyšetřováním okultní sekty Rasputinových následovníků v Leningradské oblasti. Sekta se pokusila pomocí brutálních rituálních vražd přilákat pozornost nadpřirozených sil, jež by jim dále umožnili růst ve svých schopnostech. Zároveň se pokoušeli podprahově působit a na jedince se stejnými „cítěním“ a přitahovat je do své organizace. Při zátahu na jádro sekty byl raněn, následně vyznamenán v Kremlu a povýšen na poručíka.

Doporučení

Velitel sekce GRU major Popov, očekává od Nikolaje ochranu zájmů SSSR a příkladné vystupování hodné vyslance rudé říše.

Profesní kontakty

  • velitel sekce GRU major Popov – Nikolajův vzor, jež ho zasvětil do tajů jeho práce a několikrát ho podržel při jeho kolísání. Vznikl mezi nimi vztah učitel-žák, jako v asijských bojových školách. Nikolaj mu bezmezně důvěřuje.
  • Podplukovník Bondarenko, zástupce velitele Leningradské posádky – přítel otce, též spolu zasahovali proti Rasputinovcům
  • Tajemník výboru pro obranu vlasti Lev Makaron – seznámili se na hostině při Nikolajově vyznamenání v Kremlu
  • Vojín Kuzma je prostý vesničan, nikterak břitkého intelektu z Astracháňské oblasti, jehož bída dovedla až ke vstupu do armády. Nikolaj ho má rád pro jeho čistou povahu. Kuzma se k Zubovovi přidal při vyšetřování mrzačení krav v Novosibirsku a odmítl se od něj oddělit i přes přímí rozkaz. Po ukončení basy opět Zubova vyhledal a dál s ním chtěl pracovat. Velení jej nakonec oficiálně převelelo pod Zubova.

Osobní kontakty

  • Spojařka Naděžda Michajlovna Bykovová – Nikolajova tajná láska, zatím se neodvážil jí svůj cit projevit.
agent/22.txt · Poslední úprava: 2023/03/02 07:03 autor: jerson